Dochnutie za studena - chyba podtlaku

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Dochnutie za studena - chyba podtlaku

Poslaťod mischo1990 » Pon 6. Sep 2021, 20:04

Cavte Xsaraci,
dnes som bol donútený zmerať tlaky valcov nakoľko sa s mojou Sarou za studena nedá chodiť a bola obava z podpaleneho ventilu alebo tesnenie pod hlavou.
PROBLEM: Pri studenom motore (na benzín) auto trhá,skube a nedá sa vôbec rozbehnut (jedine na vysokých otáčkach cez spojku). Po zahriatí si aspoň udrží voľnobeh ktorý tiež nie je pravidelný (sem tam "fukne" do výfuku -> to už auto ide na LPG) Dnes som musel ísť do Brezna kde mi montovali plyn nakoľko som si myslel že je problém v nastavení časovanie vstrekov LPG. Tam bohužiaľ nie je problém. Jedine čo zistil je vyšší podtlak ako má byť (norma ževraj do 0.5 a ja mám okolo 1.0) Technik hovoril že bude asi prasknuté tesnenie pod hlavou alebo zlý ventil a ze si mám zmerať tlaky. To som dnes urobil (tlaky 12/11.5/10.9/13) čo je ešte dosť. Vymenené snímače polohy hriadeľa, čídla teploty, kompenzátor voľnobehu, jeden benzínový vstrekovač (3 roky naspäť hlásil chybu p1203), a tiež zapaľovača lišta.
V sobotu idem k mechanikovi na diagnostiku každopádne nevie niekto poradiť kde by ešte mohol byť problém. Auto má 270k rád by som si ho ešte nechal nakoľko jazdí na plyn, interier je pre mňa pohodlný a hlavne MA KLÍÍÍMU :D
//EDIT
tak po precitani prirucky som narazil na dalsiu vec. Pisu ze posilovac riadenia taktiez pracuje s podtlakmi. Vykumal som ze niekedy mam tvrdy brzdovy pedal takze cely problem motora a jeho nepravidelneho chodu je asi v podtlakovom systeme. Nema niekto schemu celeho systemu podtlaku?
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: Dochnutie za studena - chyba podtlaku

Poslaťod mischo1990 » Ned 26. Sep 2021, 21:24

Takže milí Xsaraci. Po nervoch je auto konečne znova schopné jazdy. Príčina celého problému? Žiadne vôle na výfukových ventiloch. A to mi mechanik čo mi menil rozvody povedal že toto auto má hydr. nastavovane ventile. Takže toľko k tomu.
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: Dochnutie za studena - chyba podtlaku

Poslaťod pkadecka » Pon 27. Sep 2021, 6:24

Bod pro tebe, že jsi napsal řešení problému. Kolik máš najeto a kolik z toho je na LPG?
Obrázok užívateľa
pkadecka
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 6. Máj 2013, 10:33
Bydlisko: Kostelec nad Labem
Vůz: Citroen Xsara 1.4 (benzín) 2004

Re: Dochnutie za studena - chyba podtlaku

Poslaťod mischo1990 » Uto 28. Sep 2021, 20:38

Hlavne že som mu prízvukoval aby nadstavil vymedzenie vôle ventilov. Vykašľal sa na to. Švagor mi to spravil za hodinu. Asi 100€ som dal do výmeny snímačov a neviem čoho všetkého. Plyn som dával pri 186 000km momentálne mám 280 000km bez akejkoľvek poruchy (montované 07/2018). Teraz ma čaká v zime väčšia GO - čapy riadenia a guľové capy, manžety na poloosiach, gufero ľavej poloosi a exoanzny ventil klimatizácie + vysúšač + napustenie klimy a snáď bude na min 2 roky pokoj. Každopádne švagor hovoril že na LPG je dobré pozrieť tie ventile každých 20000km. Tieto neboli nastavene asi od výroby
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia