Volnoběh

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Volnoběh

Poslaťod MrQef » Uto 27. Apr 2010, 17:13

Nevim, mel jsem to v autorizovanym Citroenu, ale tam mi rekli, ze krokac tam daj z druhovyroby...ze je podstatne levnejsi... hadici s podtlakem fakt sam porusenou nenajdu, kdyz na to neprijde uz ani servis.... nemuze to bejt map senzor, pokud tam vubec nakej je?
Uplne posledni vec, kterou jsem tu nekde cetl - koupit novou baterku, ma to smysl? je tam celkem stara, ale podle mereni dava celkem dobre proud...
MrQef
 

Re: Volnoběh

Poslaťod radoo » Sob 29. Máj 2010, 9:25

Zdravim, nechcem zakladat novu temu tak pisem sem. Kupil som si Citroen Xsaru benzin 1,4i, r.v98. Volnobeh mam v poriadku otacky nekolisaju, ale pri otoceni volantu stupnu trosku nahor, to tak ma robit???
radoo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 29. Máj 2010, 9:19
Bydlisko: KE
Vůz: Xsara

Re: Volnoběh

Poslaťod Hrnča » Sob 29. Máj 2010, 9:28

Ano. Jak hneš volantem začneš víc namáhat servo a řídící jednotka přidá lehce otáčky. Dělá to tak cca 50 otáček. Když zapneš klimu, pokud jí máš, tak ty otáčky taky půjdou nahoru...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Volnoběh

Poslaťod Lukaash » Štv 24. Jún 2010, 19:02

Ahoj, tak jsem zkusil při nastartovanym motoru odpojit kabel od krokovýho motorku a s otáčkama se vůbec nic nestalo. Můžete mi prosím někdo popsat, jak by to mělo správně reagovat?
Zkusil jsem jen tak pro informaci odpojit i kabel od klapky a hned se otáčky začaly měnit (zvýšily se). Už bych byl docela rád, kdybych odhalil problém s těma otáčkama a chcípánim motoru na křižovatkách. Díky moc
Obrázok užívateľa
Lukaash
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009, 23:08
Bydlisko: skoro Plzeň
Vůz: Xsara I 1.4 Break 1999

Re: Volnoběh

Poslaťod snoopy » Štv 24. Jún 2010, 23:22

no, když odpojíš krokový motorek, tak zůstane v poloze, v jaké je a otáčky se nemění. Jen si BSI zaznamená chybu (přerušení obvodu). A protože máš mechanicky ovládanou klapku, tak s tim nic neudělá.
Když přerušíš obvod od klapky - vlastně jen snímač její polohy, tak BSI neví, jakou má polohu klapky, zanamená chybu a přepne na nouzový režim. A pomocí krokového motorku zvýší volnoběh.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Volnoběh

Poslaťod Lukaash » Pia 25. Jún 2010, 6:02

A existuje teda způsob, jak vyzkoušet správnou funkčnost krokovýho motůrku? Chápu to dobře, že v podstatě "pomáhá" řídit dodávku vzduchu klapce, která je mechanická? Když motor běží na volnoběh, tak je klapka pootevřená? (i když se nešlape na pedál)
Nebo jde vzduch při volnoběhu jen přes komoru krokáče?
Obrázok užívateľa
Lukaash
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 11. Sep 2009, 23:08
Bydlisko: skoro Plzeň
Vůz: Xsara I 1.4 Break 1999

Re: Volnoběh

Poslaťod snoopy » Pia 25. Jún 2010, 8:48

je to tak, že krokový motorek pohybuje klapkou. Když je motor studený, tak ji otevře a když se motor ohřeje, tak ji zavře (samozřejmě ne uplně). Můžeš si to představit tak, že z jedné strany ke klapce vede lanko od plynu, kterým jí pohybuješ ty a z druhé strany je krokáč, který jak se otáčí, tak z něj vyjíždí taková packa a ta klapku přizvedává.

špatná funkčnost motorku se může projevit několika způsoby:
1, je zasunutý a nefunguje - motor za studena chcípá, hůř startuje.
2, je vysunutý a nefunguje - a studena OK, po ohřátí má vysoké otáčky
3, občas funguje, občas se trochu posune tam nebo zpátky - dělá to na střídačku oboje, co v předchozích bodech...

Jak zkontrolovat motorek? No, sundej z příruby přívod sání, abys viděl na klapku, koukej do motoru a zapni elektriku. Jestli nemáš strach, že ti tam vletí moucha nebo spadne šroubek, tak nastartuj...
Jen nevim, jestli teď, když je teplo, uvidíš motorek v činnosti.

já už mám el. plyn, takže ti víc neporadím. Mechanický plyn s krokáčem jsem měl na oktávce a předtim na favoritu. Takže tam jsem řešil podobné věci, a toto vychází z mých vzpomínek... 8)
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Volnoběh

Poslaťod Marek » Pia 25. Jún 2010, 11:41

Trochu to s dovolením upřesním:
U motoru 1.8 8V krokový motorek nehýbe klapkou, ale kolem klapky je obtokový kanál (díry nad a pod klapkou) a v něm je kuželka krokového motorku. Krokáč jí vysouvá nebo zasouvá a tím mění průchodnost kanálu. Mám dojem, že u 1.4 je to stejné.
Pochybuji, že jde nastartovat bez vzduchového filtru , s jeho odporem se počítá. Mouchy bych se nebál :lol: , podložka se mi jednou dostala u Fav. do sání a byl zničený 1 píst. U Xsary by to bylo na výměnu motoru, i u F. jsem tenkrát měnil všechny písty a válce.
Když motorek vyndáš a zapneš u studeného motoru zapalování, pohne se - příprava na start. Možná se bude snažit vysunout, aby vymezil uzavřenou polohu, a pak se trochu zasune.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Volnoběh

Poslaťod snoopy » Pia 25. Jún 2010, 23:07

ok, tak uzavira kanalek, ale to je jedno. Jen to v tom případě znamená, že pro start za tepla by měl mít plně vysunuto.. a za studena zasunuto (předpokládám, že vysunutím uzavírá obtokový kanálek)
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Volnoběh

Poslaťod zdenek.janci » Pon 12. Júl 2010, 19:41

Vzhledem k tomu, že mi nejdou otevřít odkazy na velké stránce a jsem velký laik co se aut týče, pokládám otázku ohledně svého problému: Vlastním Citroen Xsara Combi 1,4, rok v.2000. Při podřazení rychlosti z jakéhokoli většího rychlost.stupně na menší, se mi stále častěji stává, že motor "zdechne" za jízdy nebo probliknou kontrolky a pípne výstaržná signalizace. Samozřejmě při puštění spojky ihned motor naskočí. Nestane se to jen tehdy, když včas vložím tkz.meziplyn. Dělá mi to cca rok, napřed 1xměsíčně, teď stále častěji. Byl jsem v několika servisech, udělali diagnostiku, ta nic neřekla, konstatují však svůj názor, ale neshodují se. Setkal se někdo s něčím podobným??? Poraďte prosím. Děkuji Zdeněk Jančí
zdenek.janci
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 12. Júl 2010, 14:25
Bydlisko: Litovel
Vůz: Citroen Xsara Combi, 1,4 2000

Re: Volnoběh

Poslaťod MrQef » Štv 15. Júl 2010, 19:15

Dneska mi Xsara chcípla 3x za sebou na semaforech, vždycky tomu předcházelo kolísnutí otáček z volnoběžných tak na 500, až to pak nakonec zdechlo. Někde jsem tu četl, že by na to mohla mít vliv i baterka... Má cenu ji měnit? Mám tam starou, tak se to tak i tak bude muset udělat. Poradí někdo prosím, jakou nejlépe a kolik Ah minimálně by měla mít?

Díky
MrQef
 

Re: Volnoběh

Poslaťod rosta12345 » Štv 15. Júl 2010, 20:16

spíš bych to viděl na krokový motorek volnoběhu než na baterku ale těch možností bude víc
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Volnoběh

Poslaťod MrQef » Štv 15. Júl 2010, 20:20

Krokac je stary cca dva mesice... nevim co s tim delat, pres leto jsem mel v planu jezdit hodne a tohle mi trosku dava bobky do kalhot....dokud to bylo parkrat do mesice, ok, ale trikrat behem dvou minut? s jednim popojetim ze semaforu na semafor?
byl jsem s tim uz v autor.citroenu, vymenili krokac, svicky, kabely...
ale co s tim dal?

kazdopadne diky za reakci, Rosto...
MrQef
 

Re: Volnoběh

Poslaťod rosta12345 » Štv 15. Júl 2010, 20:23

možná ještě zkontrolovat jestli není zasviněná škrtící klapka nebo prověřit čidlo teploty motoru
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Volnoběh

Poslaťod MrQef » Štv 15. Júl 2010, 20:36

čidlo teploty motoru najdu jak prosím tě?? předpokládám, že někde u motoru, ale netuším, jak a jak ho prověřit...v servisu mi řikali ještě čidlo otáček motoru, ale nevim nevim... moc rád bych přišel na to, co s xsarou mám, protože takhle super forum nebylo u žádnýho auta, který jsem vlastnil !! a xsaru jsem si fakt zamiloval...
MrQef
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia