Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Hrnča » Uto 8. Júl 2008, 21:29

Kdyľ jsem měnil palivák na feldě, tak jsem si na hadičku, kterou jsem odpojil u nádrľe, uvázal provázek a pak jsem to zespoda potáhnul tak, ľe k tomu byl přístup úplně super. Vyměnil jsem fitr, přidělal na hadičky a za provázek natáhnul z5. Radil mi to jeden známej co dělá ve ąkodováckym servise...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod Venca_VTS » Uto 8. Júl 2008, 21:44

Hrnča píše:Kdyľ jsem měnil palivák na feldě, tak jsem si na hadičku, kterou jsem odpojil u nádrľe, uvázal provázek a pak jsem to zespoda potáhnul tak, ľe k tomu byl přístup úplně super. Vyměnil jsem fitr, přidělal na hadičky a za provázek natáhnul z5. Radil mi to jeden známej co dělá ve ąkodováckym servise...
čoveče dobrá finta a ja se v praci věčně mordoval s hadicema.
Venca_VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Pon 22. Okt 2007, 20:35
Bydlisko: Mělník
Vůz: Peugeot 106 1.1 Sport (zloprcek 60šemíků v serii :D ) (BYla Xsara VTS :( uf není

Poslaťod Hrnča » Uto 8. Júl 2008, 23:14

Sám bych se s tím taky mordoval. Ale on dělal na bouračkách, takľe takovýhle finty měl docela vychytaný...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod Miklásek » Štv 10. Júl 2008, 19:55

CHiP píše:Mison: Je to naprosto jednoduchoučký :) Kdy? otevře? kapotu, tak je napravo od vstřikovacího čerpadla, taková černá krychle, co má v rohách imbusy. Ty povolí?, sundá? víčko ven, přepadem Ti vyteče nějaká nafta, vyndá? starý filtr, dá? nový, za?roubuje? víčko. Napumpuj balónkem. Přidej trochu plynu a začni startovat, otáčky budou trochu kolísat, mě to i jednou chcípnulo, dokud se to neodvzdu?ní. ?ádný odvzdu?ňovací ?rouby tam nejsou.


no pozor! na odvzduąňovák tam je.. je hneď pri prívode paliva do čerpadla... Odfotil by som to, no nemám doma káru (menia sa rozvody)
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Obrázok užívateľa
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:25
Bydlisko: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: Výměna palivového filtru u Xsary

Poslaťod maco66612 » Pia 16. Okt 2009, 14:55

Chcem sa spytat ci je jedno aky filter kupim, alebo si musim pytat podla motora? Ze ci mi staci si vypytat na xsaru benzinovu, laebo je rozdiel pri motorizaciach...
A k vymene: Len odpojit hadicky, vymenit filter, nahodit hadicky a hotovo? Dakujem :)
Xsara VTS 1.8 16V, r.v. 12/99 :)
maco66612
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 29. Sep 2009, 18:28
Bydlisko: Slovensko = Trnava
Vůz: Xsara 3 dv. 1.8 16V VTS, r.v. 99 (december)

Re: Výměna palivového filtru u Xsary

Poslaťod Kvido » Pia 16. Okt 2009, 18:39

Palivové filtry jsou na všechny benzínové motorizace stejné,pak už jen podle výrobce,ale stojí cca 300-500 kč. Výměna je jednoduchá,filtr se nachází pod prahem za spolujezdcem,je nasazen v plastové objímce,hadičky sundáš tak,že ten jistící kroužek zmáčkneš a tím to povolíš,vysuneš,v žádném případě nic nervi a nic nezkoušej páčit,drží to dobře jen by jsi to zničil.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Poslaťod NevimNic » Ned 5. Jún 2011, 8:05

Zdravím, tak jsem se dal taky do výměny palivového filtru (benzín, 1.8i, 8V). Stáhnul hadice (to byl porod), krkolomným chvatem vyndal filtr, dal nový, zapojil hadice a hotovo. Akorát jsem si všimnul, že hadičky už na novém filtru nedrží tak dobře jak na starém, ačkoliv jsem porovnával průměry. Tak jsem se pomodlil a vyjel udělat zkušební kolo po vesnici. Přijedu a z pod auta chčije benzín - samozřejmě hadice vypadená...
Z těch koncovek jsem byl už tak vytočenej, že jsem měl sto chutí je ucvakat, prodloužit hadice a všechno to zasponkovat. Nakonec jsem dal ty sponky jenom přes ty původní koncovky. No, moc tomu nevěřím, hadice stáhnout sice už nejde, ale s filtrem jde docela lehce otáčet....
Řešil někdo z Vás to, že na nově nasazeném filtru ta hadička taky nedržela ? Díky
NevimNic
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Štv 7. Okt 2010, 19:34
Bydlisko: Boskovice
Vůz: 1.8i Break, 1998

Re: Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Poslaťod Skodax » Str 2. Máj 2012, 16:12

Jen sumarizačně:
Dnes jsem měnil palivový filtr na Xsaře II 1.6 16V. Ze strany od nádrže nasunutá gumička bez pojistek (potřeba pomoci si šroubovákem a točením na sesunutí) a ze strany k motoru pojistková hadička (zmačknout dvěma prsty opravdu silně a tahnout od sebe a žádné točení). Než se mi fyzicky podařilo vytahnout filtr ven tak jsem se zapotil. Pamatovat šipku dát po směru toku benzinu (směru jízdy).

Těm lidem kterým bručí palivové čerpadlo: Již dvakrát mi bručelo a vždy to spravila výměna pal. filtru. Takže pokud se s tím někdo potýká tak zkuste pal. filtr.
Obrázok užívateľa
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Ned 20. Dec 2009, 18:21
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Poslaťod Tony » Pia 4. Máj 2012, 7:49

Taky jsem mel problém dostat zpět hadičku tak, aby seděla jako před rozpojením. A dá se to, jen si s tím musí člověk pohrát a klidně i několikrát hadičku odpojit. Věř, že jednou to tam dobře zacvakne a bude to téměř jako před tím. Vem v potaz, že to není nějak chráněno a všechen bordel ti na to lítá a v zimě sůl udělá taky svoje. Občas pomůže i vyčištění toho zobáčku na koncovce hadice nějakým malým drátkem a tím se trochu povolí.
Citroen Xsara II - 1.6 - 16v - 2001
Tony
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pia 8. Jún 2007, 0:04
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara II - 1.6i - 16v - 80kW - r.v.2001

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia