Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Výměna benzínového palivového filtru u Xsary

Poslaťod chito » Pon 31. Okt 2005, 11:10

Zdravim, potreboval bych poradit, jak vymenit palivovy filtr u Xsary I. 1.8 16V. Jestli je to jednoduche, nebo jestli je lepsi to dat do servisu. Diky za odpoved.
chito
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 14:47
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Xsara I. 1.8 16V 110k

Poslaťod Rudolf » Pon 31. Okt 2005, 18:15

Měnil jsem ho u Xsary 1,4 a nic slo?itého to není. Myslim, ?e to bude stejný. Je vzadu pod autem před pravým kolem. Pamatuju si, ?e jsem ho celý odpojil od hadic a vyměnil. Prý vydr?í 60 000Km. Zbytečně nevyhazuj prachy za servis. Doufám, ?e si to pamatuju dobře.
??astnou cestu.
Rudolf
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 8:18
Bydlisko: Karviná

Poslaťod chito » Uto 1. Nov 2005, 11:31

jj, je to tam jak rikas, to jsem nasel, ale co nevim, kdyz odpojim ty hadicky, jestli z toho nevytece nadrz. A dale pak, kdyz tam dam novy, jestli se tam pouze namontuje, nebo jestli musi byt plny benzinu, aby tam nebyl zbytecny vzduch.
chito
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 14:47
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Xsara I. 1.8 16V 110k

Poslaťod Rudolf » Str 2. Nov 2005, 19:43

Nemusí? mít obavy. Normálně ho odpoj, vyndej a nainstaluj nový. Nic ti nevyteče a ani nemusí? do nového lít benzín.
Rudolf
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 8:18
Bydlisko: Karviná

Poslaťod chito » Str 2. Nov 2005, 21:56

jj, kamos mi to taky rikal, ze tam je cerpadlo, ktere pak do nej natahne samo benzin. Akorat prej tam v tech hadickach trosku neco bude, tak at se nepoleju.
chito
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 14:47
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Xsara I. 1.8 16V 110k

Poslaťod chito » Sob 12. Nov 2005, 10:15

Zdar panove. Tak jsem se dneska do toho pustil a nejak jsem skoncil. Nevite nekdo na jakem principu jsou tam ty hadicky na tom nasazene? Zkousel jsem za ne tahat a nejde to, pootocit to jde jenom o kousek, ale sroubovat to nejde. Dalsi vec jak ho vysunout ven, neni tam skoro zadne misto. Posilam fotku. Diky za rady.
Prílohy
palivovy filtr.jpg
palivovy filtr.jpg (51.3 KiB) Zobrazené 16176 krát
chito
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 14:47
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Xsara I. 1.8 16V 110k

Poslaťod Olina » Pon 14. Nov 2005, 8:50

Updated erased
Naposledy upravil Olina dňa Pon 25. Feb 2008, 14:22, celkovo upravené 2
Olina
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Uto 13. Sep 2005, 17:27

palivový filtr

Poslaťod Bican » Pon 23. Jan 2006, 14:36

Ty barevný plastový zámky na konci hadiček se musí zamačnout a tahem se koncovka z hadičky vytahne ven.
Zkus si to kdy?tak natrénovat na motoru,je tam stejná koncovka tu?ím ?e u hadičky odvětrání z pal.nádr?e.(u sání motoru)
Celý filtr je dr?ený tou plastovou příchytkou,nazjistil jsem jak na ní,já jsem celý filtr popotahnul s hadičkama směrem dopředu a vyvlíknul ho z té příchytky.
Je lep?í to dělat v létě.
Ze starého filtru jsem černý kal a asi by ?el propláchnou a pou?ít znovu,ale dal jsem nový....
Bican
 

Poslaťod Mison » Uto 24. Jan 2006, 13:04

Nemáte někdo zku?enosti s výměnou u 1,9D a 1,9TD fotečku kde filtr přesně je?Dík.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Poslaťod Dutch » Str 8. Nov 2006, 12:58

Hodlám se taky pustit do výměny filtru, myslel jsem, ?e to bude jako u mých předchozích aut, kde se jenom povolily svorky na hadici, která se pak jen stahla. Kdy? jsem koupil nový filtr na Xsaru, tak vypadá taky jako ty přede?lý filtry. Jde to tedy vyměnit v pohodě ? Nemusím kupovat nějaký speciální svorky nebo tak ?
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod CHiP » Str 8. Nov 2006, 18:32

Mison: Je to naprosto jednoduchoučký :) Kdy? otevře? kapotu, tak je napravo od vstřikovacího čerpadla, taková černá krychle, co má v rohách imbusy. Ty povolí?, sundá? víčko ven, přepadem Ti vyteče nějaká nafta, vyndá? starý filtr, dá? nový, za?roubuje? víčko. Napumpuj balónkem. Přidej trochu plynu a začni startovat, otáčky budou trochu kolísat, mě to i jednou chcípnulo, dokud se to neodvzdu?ní. ?ádný odvzdu?ňovací ?rouby tam nejsou.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod petobb » Sob 28. Jún 2008, 16:11

Ahojte dnes som skusal vymenit ten filter ale neslo mi to...vyvod z filtra som odpojil to nebol problem aj filter som vytiahol ale nesiel mi odpojit privod do filtr...to je nejaky iny system ako da druha spojka neviete mi poradit ako ju mam odpjit co treba zatlacit dik
petobb
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob 24. Máj 2008, 21:35

Poslaťod jaydee_peta » Uto 1. Júl 2008, 9:28

kdyľ jsem palivák měnil já, tak jsem taky chvíli různě zkouąel odpojit ty koncovky, ale nakonec se mi to nějak povedlo, ale uľ si nepamatuju jak to přesně bylo... takľe procvičujte prstíky :-D
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod Venca_VTS » Ned 6. Júl 2008, 14:13

chito píše:jj, je to tam jak rikas, to jsem nasel, ale co nevim, kdyz odpojim ty hadicky, jestli z toho nevytece nadrz. A dale pak, kdyz tam dam novy, jestli se tam pouze namontuje, nebo jestli musi byt plny benzinu, aby tam nebyl zbytecny vzduch.
Vytece jen par ml který jsou v hadicich okolo a ve filtru :wink: cela nadrz ti nevytece.A noej nezalejvej ale jen pred prvnim nastartovanim zapni klicek tak 3x po sobe ona to pumpa zaplni.
Venca_VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Pon 22. Okt 2007, 20:35
Bydlisko: Mělník
Vůz: Peugeot 106 1.1 Sport (zloprcek 60šemíků v serii :D ) (BYla Xsara VTS :( uf není

Poslaťod Venca_VTS » Ned 6. Júl 2008, 14:15

jaydee_peta píše:kdyľ jsem palivák měnil já, tak jsem taky chvíli různě zkouąel odpojit ty koncovky, ale nakonec se mi to nějak povedlo, ale uľ si nepamatuju jak to přesně bylo... takľe procvičujte prstíky :-D
púokud se nepletu tak covece prstama to sice jde ale boli to a jde to blbe dva sroubovaky to vyresej :)
Venca_VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Pon 22. Okt 2007, 20:35
Bydlisko: Mělník
Vůz: Peugeot 106 1.1 Sport (zloprcek 60šemíků v serii :D ) (BYla Xsara VTS :( uf není

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron