Nestartuje - benzín/LPG

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Problém s naątartovaním

Poslaťod Zunn » Pia 13. Apr 2012, 17:17

Zdravim přečetl jsem si zde už hodně témat a rad proč auto nestartuje,ale nenašel sem nic,co by pomohlo v mem případě. Před pár dny jsem ze svou Xsarou 1.8 i z 97 roku normalně přijel před dům,zaparkoval a o 3 dny později sem chtěl odjet,ale už se mi nepodařilo nastartovat. Zkusil sem dobít baterii, dolil se benzin a projel jsem si i všechny pojistky,ale stale nic. Krom toho že nenastartuju jinak vše funguje jak ma. Prosim můžete mi nějak poradit?
Zunn
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 12. Apr 2012, 13:35
Bydlisko: Vysoká
Vůz: xsara 1.8 i, benzin, R.V 97

Re: Problém s naątartovaním

Poslaťod betom » Pia 13. Apr 2012, 20:02

A na diagnostice jsi byl? Synovi auto (Opel Zafira) startovalo podobně a až na diagnostice se zjistilo špatné čidlo polohy klikové hřídele. :cry:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Problém s naątartovaním

Poslaťod Ebrithill » Sob 14. Apr 2012, 7:02

ze své vlastní zkušenosti můžu doporučit, udeřit do nádrže(může být zaseklé čerpadlo) a nebo vyčistit kontakty na startéru(můžou být špinavé nebo zaoxidované), vyčištění kontaktů mi už jednou pomohlo, úder do nádrže 3x. Záleží tedy na tom, co to dělá, jestli škyá, nebo jen cvakne, a nebo vůůbec nic?
R19 Chamade (Bedřich) rv.1992 1721ccm 54 kW 168322 km. 23/6/2009
Citroen Xsara Break (Sára) rv. 2002 1,4i 55kW 139300 km 12/6/2017
Citroen C5 (Alfréd) rv. 2010 2,0HDi 103kW 206351
Obrázok užívateľa
Ebrithill
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 611
Registrovaný: Ned 16. Jan 2011, 21:24
Bydlisko: Brňák jako koleno.
Vůz: Citroen C5 2,0HDi 103kW 2010

Re: Problém s nastartovaním

Poslaťod Zunn » Sob 14. Apr 2012, 14:03

na diagnostice sem ještě nebyl ale chystam se . ohleně zaseklého palivoveho čerpadla , zkusili jsme to ponevač motor se zdal při startu bez paliva ale po uvojneni palivove hadičky a otočenim kličku byl krasnej prutok takže palivo tam jde . starter i motor se točí ale nenaskočí pravě jako by tam benzím nebyl . Chci se zeptat mohla by byt tato zavada zpusobena že jsem stal v menším naklonu při čemž zadek auta byl o par asi o 10 cm više + ješte je ten zadek dost zvedlej sam o sobě . jdu se ted kouknout na ty kontakty starteru

-- přidáno sob 14. dub 2012, 16:13 --

kontakty očištene ale stale nic :( snad diadnostika neco řekne :(
Zunn
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 12. Apr 2012, 13:35
Bydlisko: Vysoká
Vůz: xsara 1.8 i, benzin, R.V 97

Re: Problém s nastartovaním

Poslaťod Hrnča » Sob 14. Apr 2012, 16:48

Mě osobně to příjde, že se nenačetl imobilizer. Pouze moje doměnka...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Nestartuje - benzín/LPG

Poslaťod Marek » Str 18. Apr 2012, 20:00

Pokud točí, je starter v pořádku. Nenastartuje proto, že se do válců nedostává směs (vstřikování), nebo se nezapaluje. Mimo jiné by to mohlo být čidlo otáčení u setrvačníku, nebo zapalovací cívka. Zkus motor protočit, přitom trochu sešlápnout plyn a hned vyšroubovat svíčku, jestli bude mokrá od benzínu, je to zapalování. U zapalovací cívky je snadno zkontrolovatelný pouze konektor, kterým se cívka napájí a dostává signál k sepnutí, že by najednou odešly všechny zapalovací kabely, je nepravděpodobné, jedině po návštěvě hlodavce a toho by sis všiml.
Ještě je vedle motoru na pravém podběhu červené tlačítko, které blokuje motor po nárazu, občas někomu vyskočilo. Jestli by se motor točil, to nevím...
Nenačtený imobilizér se zobrazí kontrolkou.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Nejde nastartovat 2,0 16V

Poslaťod luke20 » Štv 2. Aug 2012, 19:49

Dobrý den..nemám sice Citroen ale Peugeot...ale nikde na foru jsem nenarazil na přesný problém.

Začalo to že motor točil,ale nechytal pak už jen cvakal.V domnění vybité baterie jsem jí dobil.
Pak motor chytnul asi až na potřetí ale muselo to být pod plynem jinak to zdechalo...a kolisali otáčky.
Den na to je baterie vybitá...po otočení klíčku mě taky nesvítí baterka..na druhé poloze jen airbag pás,a mazání.
Když auto odemknu tak se odemče ,ale je zamčené..s tím se rozsvítí reostat tachometru a panel klimatizace.
V sobotu se auto přeplo do Eco modu..který se ale přes noc sám vypnul..ale měl by až po nastartování.
Nebo jen při otevření dveří se rozsvítí reostat a klimatizace...dnes se mě povedlo že naskočila baterka pak dvakrát zmizla s tím začali lítat všechny rafičky...a něco tam pípat...jinak blinkry blikají..ale ne na palubní desce a nevydávají žádný zvuk.
Zítra jdu dát do auta novou baterii...ale i po týdnu svítí bodové světlo i třeba deset minut,el,zrcátka světla vše funguje.
Tak by mě zajímalo jestli to může způsobit jen vybitá baterie..nebo je vada na BSI???
Na první pohled nevypadá že by bylo třeba mokré nebo tak něco..ale el.si dělá co chce.Nejčastěji svícení reostatu a panelu klimatizace..bud při odemčení nebo při otevření dveří.
A když jsem chtěl auto nastartovat s tím že normálně jelo..tak motor točil asi 2 vteřiny sám zhasl a vynulovalo se datum a čas.A ještě mě to neukazuje a počet KM...den předtím než to začalo jsem jezdil celý den v dešti.Jinak je to model 406 rok výroby 2000 po faceliftu.


Oddělil jsem od tématu věnovaného nestartujícímu HDi,jelikož toto je problém benzínového motoru. Cvr
luke20
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 2. Aug 2012, 19:38
Bydlisko: Praha
Vůz: Peugeot

Re: problém NESTARTUJE

Poslaťod snoopy » Štv 2. Aug 2012, 21:02

to vypadá na umřelou BSI. U auta bez počítače bych řekl, že někde upadla kostra...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: problém NESTARTUJE

Poslaťod luke20 » Štv 2. Aug 2012, 21:16

Ještě mě tam něco začalo pípat nemůže to být výstraha STOP..protože mě to na tachometru nic neukazuje.
Tady mám menší video..http://www.youtube.com/watch?v=-qt6XulnN0A tohle to dělalo na začátku.
A tak se to chová momentálně http://www.youtube.com/watch?v=GQRnbPgqz8w

Ze začátku to ještě vše fungovalo rádio atd..po nabití baterie asi po 15 hodinách to začalo dělat tohle.A k tomu ty všechny různý kraviny.Neboli po odpojení a znova nahození baterky.
Dneska jsem poklepal na poklop pod volantem trochu jsem zalomcoval s pojistkami a začala po týdnu svítit ta baterka jak je na videu.Ty ručičky tam nejdou moc vidět...
V případě toho BSI jak asi probíhá taková oprava,nebo spíše jak je to cenově náročné??:)
Slyšel jsem že se dá sehnat na vrakovišti,ale není to tak jednoduché...
luke20
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 2. Aug 2012, 19:38
Bydlisko: Praha
Vůz: Peugeot

Re: problém NESTARTUJE

Poslaťod petr_xs » Pia 3. Aug 2012, 7:19

Nějak jsem nepostřehl, jestli je to benzin nebo nafta. V první řadě vem slušnej měřák, ne za 80,- z tržnice, a změř napětí na baterce při volnoběhu a př 2-3 tis. otáčkách. Změř odběr proudu z baterie u vypnutého motoru. Projdi pojistky v kabině, u motoru a na BSI a důkladně je prohlídni (vyndat, prohlédnou, zasunout). Zkontroluj silné kabely, jestli se nepohybují v místě upevnění do svorek u baterie, kostry a alternátoru a jestli jsou svorky čisté. Něco podobného se řešilo nedávno jinde, byla to nějak uvolněná pojistka zřejmě na BSI. Ale může být cokoliv jiného.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: problém NESTARTUJE

Poslaťod luke20 » Pia 3. Aug 2012, 12:43

Je to benzín 2.0 16V.
Jinak dal jsem tam novou baterku vše už funguje jen s tím že asi prvních 10 minut to bez držení plynu zdechalo řvalo ,klepalo z výfuku šel černý dým,pak jen bílé obláčky.
Po chvilce po dalším nastartování to chytlo už OK..ujel jsem s tím asi 10 Km..a zatím vše už funguje.
Tak uvidím zítra jestli to bude OK...protože tohle mě to udělalo i se starou baterkou.
I když jsem jí nabíjel tak druhý den to kleklo.
luke20
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 2. Aug 2012, 19:38
Bydlisko: Praha
Vůz: Peugeot

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia