teče olej - benzín

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

teče olej - benzín

Poslaťod Globus » Pia 3. Feb 2012, 19:11

Brý den, Xsaráci, včera jsem jel z práce, asi 6 km a cca 300m od parkovacího místa mi zacukal motor a začal silně smrdět olej. Dojel jsem na volnoběh a zaparkovl. Od levého předního kola se vyvalil mrak olejového kouře. Po otevření kapoty a zběžné kontroly jsem zjistil, že mi teče olej někde z poza motoru, kam samosebou není vidět. Nastartoval jsem normálně, jen byli asi 10 sekund vyšší otáčky motoru, asi 1400. Pak klesli na svou obvyklou hodnotu asi 850. Takže nevím. Jen pod autem olejová louže a kapající olej právě ze zadní strany. Chci se zeptat, jestli je za motorem nějaká olejová hadice nebo trubka. Dočetl jsem se tu, že v mrazech se olejový systém dostává do úzkých. Ale ze předu jsou všechny průduchy na svém místě. Tak jestli není i něco za motorem, co by mohlo vyskočit, nebo prasknout. Díky

-- přidáno sob 4. úno 2012, 16:03 --

Teď jsem koukal pod auto, tak přidávám nový poznatek. Od nikud to neteče, alespoň pohledem. Ono tam toho moc k vidění není. Při nastartovaném motoru ani při vypnutém. Je to tam celý od oleje i s kapkama jej odkáknout. Ale nic není vidět. Při jízdě je velmi silně cítit spálený olej. Mohlo by to být utěsnění víka ventilů? Díky za případné podněty.
Obrázok užívateľa
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Uto 3. Aug 2010, 18:48
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: teče olej

Poslaťod ludva49 » Sob 4. Feb 2012, 17:29

Těsnění víka ventilů
Měl jsem povolený šrouby na víku ventilů. Olej potom stříká na vejfuk. Je to pěknej smrad a kouř.
ludva49
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pon 22. Sep 2008, 9:03
Bydlisko: Písek
Vůz: xsara, 1,8i, benzín , 3/2000

Re: teče olej

Poslaťod Globus » Sob 4. Feb 2012, 23:36

Díky, jsem rád za potvrzení mého tušení. Zkusím to dotáhnout a až přestane ruská zima, tak to tmelem přetěsním. Jen ještě jeden dotaz, začalo to pomalu? Myslím, třeba jen náznaky smradu a ty se stupňovali? Cítil jsem to již déle, hlavně při zastavení, jako by se olej v motoru někam nahrnul.
Obrázok užívateľa
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Uto 3. Aug 2010, 18:48
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka

Re: teče olej

Poslaťod petr_xs » Ned 5. Feb 2012, 8:59

X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: teče olej

Poslaťod ludva49 » Ned 5. Feb 2012, 11:06

ludva49
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pon 22. Sep 2008, 9:03
Bydlisko: Písek
Vůz: xsara, 1,8i, benzín , 3/2000

Re: teče olej

Poslaťod Globus » Ned 5. Feb 2012, 12:19

Díky všem. Odkazy jsem četl. Projel jsem to tu na toto téma snad celé. Únik měrkou a zamrzlé hadice a průduchy jsem vyloučil. Prostě než jsem vložil dotaz, tak jsem provedl vše, abych závadu lokalizoval a opravil. Čtu pradvidla. Občas. Ale tady jsem to udělal. Od oleje je zadělaný zadek motorového prostoru i s motorem a olej teče na výfuk. Přední část motoru a prostoru je úplně čistá. Dneska se pokusím dotáhnout víko ventilů, když se to zlepší, přetěsním to co nejdřív. Jen co povolí za sibiř, v -19°C se dělat venku fakt nedá.
Díky všem
Obrázok užívateľa
Globus
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Uto 3. Aug 2010, 18:48
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara I 99 18i break benka


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia