Přehřívání, olej ve vodě - hlava?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Přehřívání, olej ve vodě - hlava?

Poslaťod Svetbe » Uto 30. Jan 2007, 12:53

Po výměně rozvodů mi začala kolísat teplota motoru. Nejdřív se mi zdálo, že je příliš chladný - při vyřazení a jízdě z kopce klesla eplota na cca 78, při opětovném zařazení rýchlosti se však teplota přehoupla mírně přes 90. V poslední době se však, zvlášť při jízdě do kopce vyšplhá až na nejakých 97 a zdá se mi že by šla i výš. Motor by měl byt odvdušněný, nicméně po uvolnění víka expanzní nádobky při teplotě motoru koloem 90 mi z ní začne crčet voda a evidentně je tam tlak. Začínam mít podezření na vadné těsnění hlavy, neboť se mi v nádžce vytváří hnědý šlem - pravděpodobně olej. Máte, nebo měl jste někdo podobné problemy?
Prílohy
olej.JPG
olej.JPG (104.97 KiB) Zobrazené 9599 krát
Svetbe
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 27. Jan 2007, 22:22

pumpu

Poslaťod Svetbe » Uto 30. Jan 2007, 21:05

tu jsem samozrejme nechal vymenit taky.. jde spis o to, jestli ten hnus co je v nadrze je opravdu olej, nebo nejaka jina tekutina... Nevim, je to hneda mazlava hmota, cili nic jinyho nez olej me nenapada.
Svetbe
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 27. Jan 2007, 22:22

Poslaťod miskod » Str 31. Jan 2007, 9:44

Ja by som sa toho mastneho povlaku nebal. Mal som to tam aj ja. Ked som menil chladiacu kvapalinu, tak bola krasne cista. Par krat som o preplachol a uz tam nie je nic.
Ono, ten bordel sa tam casom nazbera. Je aj otazka, ci ti to preplachli ked menili pumpu.
miskod
 

jenze ja se fakt bojim

Poslaťod Hosť » Str 31. Jan 2007, 10:09

zkontroloval jsem i olejovou vpust a viko a hle co jsem spatril... bily slem...myslis si, ze je to v poradku?? navic to auto se fakt prehriva...a to jsem pred rozvodama neregistroval. Tak me napada, jestli treba neni vadna ta nova pumpa... i kdyz pokud je voda v oleji -soude podle toho vika - tak to fakt vidim jen na to tesneni - v tome lepsim pripade samozrejme.. MImochodem kolik tak muze stat jeho vymena?
Prílohy
slem2.JPG
slem2.JPG (42.78 KiB) Zobrazené 9543 krát
Hosť
 

Poslaťod Svetbe » Str 31. Jan 2007, 10:15

:?
Prílohy
slem3.JPG
slem3.JPG (63.62 KiB) Zobrazené 9538 krát
Svetbe
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 27. Jan 2007, 22:22

Poslaťod MP » Str 31. Jan 2007, 15:23

Nějaká vlhkost ti na olejovým víčku vždycky zkondenzuje , zvlášť teď v zimě . Já měl praklinku v hlavě válců a šla mi voda do oleje . Mizela z okruhu a když jsem vyndal měrku oleje tak byli kapičky vody i na ní , na víčku samozřejmě taky - skoro tak jak když sundáš poklicu z hrnca v kterým vaříš vodu .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Hanes » Str 31. Jan 2007, 17:55

to je 1.4? tam je dost časté že odejde těsnění pod hlavou.
Není to nic strašnýho, sundá se hlava, přebrousí se, dá se nový těsnění a podkud to nebylo již dříve uvařený auto tak by to mělo nadále fungovat.
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod lobello » Str 31. Jan 2007, 19:24

ludia nestraste.
ja mam bezne v zime 7O stupnov a v lete 90 stupnov
samozrejme ze ked idem niekde do kopca tak sa zvysi ale hned padne na 70 ked idem dole kopcom
niekde som cital ze je to normalne
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod viteon » Str 31. Jan 2007, 20:37

lobello píše:ludia nestraste.
ja mam bezne v zime 7O stupnov a v lete 90 stupnov
samozrejme ze ked idem niekde do kopca tak sa zvysi ale hned padne na 70 ked idem dole kopcom
niekde som cital ze je to normalne

a co termostat? máš ho tam?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod lobello » Str 31. Jan 2007, 21:25

fuuuha? to ti neviem povedat. myslim si ze termostat by uz mal byt v kazdom modernom aute. neviem vazne. ak mate foto kde by to malo byt tak poprosim. v motoroch sa az tak nevyznam
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

ano je to 1.4

Poslaťod Svetbe » Str 31. Jan 2007, 21:40

cert vi jsetli uz bylo nekdy uvareny..mam ho teprv mesic, ale za tu dobu uz jsem do toho nalil smutne moc penez... inu do Pecek asi opravdu neni radno jezdit...co se te teploty tyce - je jasny ze teplota kolisa, ale mela by mit vzdycky hodne blizko cislu 90- nebo ne?. Jezdim v podstate jen trasu Olomouc - Brno a zpet a v tom kopcu pred brnem to je skoro u te stovky..to podle me v poradku neni.. no nic, proste nezbude, nez predat auto do povolanejsich rukou.. MMCH Uz jsem se na to ptal, ale presto , nevite na kolik pretesneni bezne prijde? V jednom servisu mi rikali cca 5 - 7, ale s tim ze oni to jeste posilaji snad nekam na ultrazvuk ci co.. proste se hledaji trhlinky v hlave nejakou masinkou..
Svetbe
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 27. Jan 2007, 22:22

Poslaťod Milan D. » Str 31. Jan 2007, 21:46

Myslím, že v háji těsnění pod hlavou, taková oprava příjde cca na 3000 Kč i s prací, pokud je to prasklá hlava , tak jen ta hlava cca 10 000 Kč + těsnění + práce, no a pokud by to byl jen termostat a to asi nebude, tak ten výjde bez práce na cca 850 Kč, ale myslím spíše na těsnění pod hlavou.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod MP » Str 31. Jan 2007, 21:52

Já myslím že 5-7 tisíc je celkem přehnaný . Myslím že jak psal Milan D. kolem trojky , maximum 4 000,- . Když jsem měl problém s hlavou já u 1,9 Td tak mě říkal že se se vším všudy vlezu do 5 tis . Nakonec to bylo teda víc , protože se musela sehnat jiná hlava .... U nás ti natlakuje hlavu na kontrolu jestli není prasklá za 200,- . Za přebroušení nevím ... musel bych se kouknout kolik za to chtěl . Nehledě na to že u 1.4 se sundává hlava podstatně líp než u 1,9 Td , tam jen než se k ní dostaneš trvá dost dlouho ...
Termostat mě stál myslím 400-450 Kč . A pokud by byl špatnej a zůstal by furt otevřenej , tak to neohřeješ ani na 70 stupňů.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

snad to bude jen to tesneni

Poslaťod Svetbe » Str 31. Jan 2007, 22:00

ona je pak ale otazka, jestli staci kontrola hlavy pohledem.. Inu co se da delat, budu to muset nechat udelat... Diky,chlapi za podnety...
Svetbe
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 27. Jan 2007, 22:22

Poslaťod MP » Str 31. Jan 2007, 22:04

Tak to určitě ne . Když už bude ta hlava sundaná tak rozhodně natlakovat , nebo jak jsi ptal tím ultrazvukem , okem nic nepoznáš . Ten co mi to dělal tlakuje každou hlavu kterou sundá , ať už ji sundává z jakýhokoliv důvodu . Zkrátka neskládat to pokud nevíš že je hlava OK , i když před tím než jsi ji sundal nic nenasvědčovalo tomu že je špatná .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia