Olejová vaňa- výmena tesnenia

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Olejová vaňa- výmena tesnenia

Poslaťod splatters » Str 8. Aug 2012, 21:59

Zdravím,
tak som prešiel celú časť fóra ohľadne motora, nenašiel som však nič ohľadne výmeny tesnenia olejovej vane. Všetky šrubky som odstránil, avšak problém nastal pri jednej, ktorá ide z motora(odšruboval som len matku, samec ide z motora a nedá sa vyšrubovať). Tesne pri vaničke je výfuk. trubka, ktorá ju nepustí dole, takže 4 hod. som sa s tým len trápil, ak by ste vedeli poradiť, bol by som veľmi veľmi rád.
vopred ďakujem

-- přidáno Štv 9. Aug 2012, 17:44 --

Ak by ste potrebovali vedieť ako na to, prednú rúru, ktorá zavadzia treba odmontovať, postup napíšem v prípade potreby, mám service manual v angličtine, tak do víkendu si to preložím a pustím sa do toho:)
splatters
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Uto 17. Júl 2012, 16:41
Bydlisko: Biskupice
Vůz: Citroen Xsara 2001, 1.4i

Re: Olejová vaňa- výmena tesnenia

Poslaťod splatters » Ned 2. Sep 2012, 14:09

Obrázok
Tak tesnenie vane som vymenil, avšak som pozeral spodok na olejovej vani je ešte stále škvrna od oleja. Tesnením resp. vaňou to určite nebude, lebo ako so pozeral vyššie, akoby to kvapkalo odniekiaľ zhora, a druhým problém je že pravdepodobne kvapká aj na prednú časť výfuku, čo sa prejavuje ostrým zápachom v kabíne (len pri ostrých zákrutách). Najprv som si myslel že to bude benzín, ale keď som si odmontoval prednú trubku výfuku, bola na nej taká škvrna- už vyschnutá samozrejme, takže už viem, že ten zápach pochádza pravdepodobne z oleja, ktorý keď kvapne na horúcu trubku tak ho cítiť. Len neviem ako s tým súvisia zákruty, teda prudké zabočenie. Ešte pred výmenou tesnenia bolo cítiť zápach aj keď som dlhšie postával na križovatkách a potom prudšiel pridal plyn, po výmene už ostali iba prudké zákruty- som si ale istý že to asi nesúvisí spolu.
Viete poradiť, cca. kde hľadať chybu?
Prikladám foto

Upravil jsem fotku. Příště prosím o vkládání fotky ve správných rozměrech. Na tuto se ani nedalo pořádně podívat.
Cvr
splatters
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Uto 17. Júl 2012, 16:41
Bydlisko: Biskupice
Vůz: Citroen Xsara 2001, 1.4i

Re: Olejová vaňa- výmena tesnenia

Poslaťod betom » Ned 2. Sep 2012, 17:45

Většinou to dělá porušené těsnění víka ventilů. Olej potom stéká až na výfukové potrubí, kde se pálí. Syn to tak měl, ale u auta jiné značky. :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia