Odvzdušnenie / odvzdušnění chladícího systému.

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odvzdušnenie / odvzdušnění chladícího systému.

Poslaťod mmaattoo » Sob 29. Dec 2012, 15:21

Ahojte, ako odvzdušnim chladiaci systém na xsare? Pretože mi to robí trošku neplechu. Vysvetlím, aby ste boli v obraze.

Dolejem vodu po rysku MAX, všetko je v pohode, jazdím, teplota motora je max 90°C, akonáhle auto odstavím, tá voda mi začne vytekať z tej trubičky ako sa nalieva ako keby cez taký poistný ventil , aby nevyrazilo tu zátku. Vytlačí vodu tak že mi tam zostane len po spodú možnú hranicu a to je po tu rysku MIN, a takto s tým jazdím, ... minule som však pozeral už tam bolo vody menej ako je pod touto MIN ryskou, tak reku dolejem vodu. Dolial som asi 3deci. Na opačnej strane chladiča je taký špunt, ktorý som vytiahol pootočením s kombinačkami. Zrazu tam začalo čosi bublať a prudko začala stúpať voda v chladiči, kde stúpla takmer až po rysku MAX. Keby som s týmto niekde šiel, a zohrial motor, tak by mi tu vodu zase vytlačilo preč, tak som asi 1liter tejto vody vytiahol do fľaše, a voda stále pribúdala akoby odniekial pritekala, takže je tam stále voda po rysku MAX, a odvtedy nejazdil, skúšal som aj odvzdušniť tam ako vchádzaju dve trubky do interiéru predpokladám na kúrenie, vyšlo odtial trošku vzduchu, ale to je všetko. teraz mám vodu po rysku MAX, a vo fľaši 1liter nemrznucej zmesy a neviem ako ju tam dostať, kedže tam určite patrí.

Dakujem za všetky rady a pripomienky.
Predtým: Xsara I, 1,4i 1998, 55kW, 75hp
Teraz: Xsara II 1,6 16V 2001, 80kW, 110hp, (moja) 211tkm
C3 1,4i 2009,54kW, 75hp, (tatkova)
Berlingo II 1,4i 2004, 55kW 75hp (tatkove)
mmaattoo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned 4. Dec 2011, 11:34
Bydlisko: Poprad
Vůz: xsara 1,6 16V 80kW, 2001

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia