Olej vo vzduchovom filtri

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Olej vo vzduchovom filtri

Poslaťod mischo1990 » Pon 27. Apr 2020, 17:48

Cavte xsaraci,

mam dotaz. Vcera som vymienal sondu teploty nasavaneho vzduchu zajtra ma caka regulator volnobehu a snimac tlaku sacieho potrubia lebo mi blbne volnobeh za studena. Vo vzduchovom filtri kde do neho ide hadica od nejakeho podtlaku z hornej strany ako sa nalieva olej som nasiel olej. Teda vnutri v tej komore vo vzduchovom filtri je OLEJ. Je tam nejaka mriezka ktora je tiez vysypana a bojim sa aby to netahalo olej do sania lebo by to mohlo robit paseku. Mal som vytiahnuty regulator volnobehu na cisteni a na nom bola cierna mazlava hmota neviem ci by to nemohlo v buducnosti robit problem. Vie niekto vysvetlit ako sa tam ten olej dostal. Predpokladam ze je to nazbierane z olejovych vyparov z hornej strany motora. (za tych 20 rokov sa to tam asi nahromadilo a nazrazalo)
https://imgur.com/a/LetJnZG
Tu je nahromadeny olej.
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: Olej vo vzduchovom filtri

Poslaťod petr_xs » Uto 28. Apr 2020, 11:53

Kolem pístu ve válci profukují spaliny a ty musí někudy odcházet ven. Proto je tam to odvětrání klikové skříně. Jinak se motor natlakuje a vytlačí měrku, gufera a vyhází olej. Odcházející vzduch strhává olejovou mlhu. Čím je motor starší a čím víc jezdíš ve vysokých otáčkách, tím víc oleje tamtudy odejde.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Olej vo vzduchovom filtri

Poslaťod mischo1990 » Uto 28. Apr 2020, 19:26

Problem je ze tam je nejake zelezne koliesko vnutri v tom plaste vo vzduchovom filtri a to je vypadnute. Zajtra to skusim odrezat a prilepim to koliesko naspat na miesto. Sranda je ze ked sa odpoji odsavanie olejovych vyparov tak auto nedrzi volnobeh. Dalsia smutna vec je ze ma caka vymena katalyzatora ktory sa vcera rozsypal :evil: Sára zacina hnevať....
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia