Vadny snímač teploty nasavaneho vzduchu - bohatá zmes

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vadny snímač teploty nasavaneho vzduchu - bohatá zmes

Poslaťod mischo1990 » Pia 17. Sep 2021, 21:09

Cavte tak dnes som konečne bol na Lexii na diagnostike pre problémy so studenymi startmi, dym za studena, nepravidelný chod motora, skubanie, trhanie, strieľanie do výfuku a iné veci ktoré vyvádza moja Sára. Pôvodná domnienka bola chyba niekde v podtlakoch ktorá dáva zlý signál RJ na korekciu vstrekovania. Každopádne lexia dnes ukázala hodnotu podtlaku v rozmedzí 400-600hodnot (nepamätám si v čom to bolo asi Pascal) čo by malo byť v norme ale čidlo outside air temp ukazovalo hodnotu -33°c!!!. Takže otázka. Ktoré je to čídlo (to pred skrtiacou klapkou) pretože po demontáži a vytiahnutí tohto čídla lexia ukazovala stále hodnotu od -29 po -33. Môže byť toto číslo príčinou spomínaných symptómov? Auto cítiť ako stará 120tka teda vyzerá ako by išlo stále na "sytic" teda bohatá zmes. Pozorujem aj zvýšenú teplotu motora čo môže byť spojené s horenim väčšieho množstva paliva. Už som v koncoch čo tomu autu je. V pondelok idem ešte do jedného servisu čo má online diag tak som zvedavý. :oops: každopádne do teplomera ide 4.98V a kostra je v poriadku takže prívod na snímač je cajk :)
//EDIT
snimac vymeneny auto robi stale to iste. V soboru sa pozrie znamy ci su rozvody dobre zlozene a ak ano tak buduci tyzden to idendo servisu. :kec:
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia