převodovka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

převodovka

Poslaťod Gambrinus-standa » Str 6. Jún 2007, 6:46

No to by mě taky zajímalo při kolika km by se měl olej měnit? Tacho něco pod 110 tis, servisák řekl ľe se jen doplňuje tak nevím, ale dost často mi to při řazení vydává zvuky kov na kov(z dvojky na trojku). Prý je to normální, ale mně se to nezdá. Navíc si na tu práci ani sám netroufnu a netuąím kolik by to mohlo stát olej plus práce. A nemám ani zaručeno jestli tím něco získám. Větąinou to "drhne" kdyľ je vlhko nebo motor studenej. Zvykl jsem si, musím pečlivěji stupně vybrnkávat, ale nezdá se mi to ľe je to normální.
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod Dusan » Str 6. Jún 2007, 12:40

Stando,ničeho se neboj.Jde to snadno,nic tím nepokazíąJá to vyměňoval před panelákem a úplně v pohodě.Návod s fotem mám.Jinak cena oleje 2litry za 438kč.Olej jsem objednával na www.olejservis.cz
Jinak kaľdopádně doporučuji jenom Total Transmission BV 75W80!!!!!!
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod K4my » Str 6. Jún 2007, 13:04

snad na kazde benzince koupis olej i do ostatnich mechanismu ne jen motoru.:)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod Sbohem vąem » Str 6. Jún 2007, 15:29

Taky záleľí jaký olej.
Jsem proąkolený,kdyjsi jsem koupil olej motorový polosyntetiku v Makru,chyba nepodíval jsem se na datum výroby,aľ byl olej v motoru vąiml,jsem si,ľe byl někde skladovaný skoro 2 roky,málem mě ąlak trefil. :evil:
Sbohem vąem
 

Poslaťod Dusan » Str 6. Jún 2007, 19:56

Ale do tý převodovky bych opravdu dal jenom Total.S Totalem je to o poznání lepąí neľ s BP.
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Převodovka

Poslaťod Gambrinus-standa » Str 6. Jún 2007, 20:17

No a dneska stálo celej den auto na sluníčku a kdyľ jsem odpoledne nastartil, zařadil, tak to ąlo bez jakýchkoli náznaků drhnutí, krásně jak po gumě. Asi je to fakt počasím a ten olej při zahřátí mění vizkozitu, i posilovač řízení ąel nějak volněji aľ jsem se lekl. Tu teplotu okolí uľ jsem vypozoroval, stejně tak jako ľe má motor tendenci chípnout kdyľ je studenej a řekne si o větąí přísun paliva. Asi to váľně bude O.K., ale kdyľ je zima a vlhko, jako by tam něco v řadící páce tuhlo. Samozřejmě ľe přeháním, .. ale mám zkrátka smysl pro citlivost a vnímavost, občas zkoumám i to co je normálně v pohodě a poruchy vyhledávám, jeątě před jejich vznikem :-)))
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod rosta » Str 6. Jún 2007, 20:26

Asi to tuhnutí je normální.Kdyľ sem měl clio tak v zimě tam dosta 1 a 2 byla hruza teda kdyľ byl motor studenej a hlavně v zimě.V létě to ąlo v poho.To samý u kámoąový astry a firemního tranzita a sprintera.A u xsary to občas pozoruju taky,ale zase jen v zimě.Nejspíą taky proto,ľe parkuju venku a ráno je prostě vąechno stuhlí.
rosta
 

Re: Převodovka

Poslaťod darnel » Str 6. Jún 2007, 21:21

Gambrinus-standa píše:No a dneska stálo celej den auto na sluníčku a kdyľ jsem odpoledne nastartil, zařadil, tak to ąlo bez jakýchkoli náznaků drhnutí, krásně jak po gumě. Asi je to fakt počasím a ten olej při zahřátí mění vizkozitu, i posilovač řízení ąel nějak volněji aľ jsem se lekl. Tu teplotu okolí uľ jsem vypozoroval, stejně tak jako ľe má motor tendenci chípnout kdyľ je studenej a řekne si o větąí přísun paliva. Asi to váľně bude O.K., ale kdyľ je zima a vlhko, jako by tam něco v řadící páce tuhlo. Samozřejmě ľe přeháním, .. ale mám zkrátka smysl pro citlivost a vnímavost, občas zkoumám i to co je normálně v pohodě a poruchy vyhledávám, jeątě před jejich vznikem :-)))


Dej tam ten co doporučuje výrobce tedy Total transmision, nechal jsem si olej měnit a mechanik mi tam dal nějaký jiný, kdyľ byl studený motor nebylo skoro moľné tam dostat jedničku a dvojku, to ąlo lehce aľ po zahřátí. Tak jsem se naątval a dal tam ten origo a je to pohoda i při studeném motoru. Výměnou při 100tk nic nepokazíą.
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod K4my » Štv 7. Jún 2007, 6:16

to darnel: zase to tak uplne nehrot :) jdou tam dat i jiny oleje :) total neni zadnej zazracnej olej a prevodovky u xsar nejsou zadne zazracne mechanismy ktere se s jinou nez s totalem nepohodnou ;) olej je proste olej, ten musi proste mazat, v prevodovce neni nic jineho nez ozubena kola, ve sve podstate tam muzes nalit i olej motorovy, ale bohuzel prevodovce by se to po chvilce moc nelibilo. Resp ridici by se to tuhy razeni moc nelibilo :) Ve sve podstate tam muzete nacpat cokoliv co je dle predpisu pouzitelny. Ne vzdy je totiz treba "znackovej olej" opravdu tak prinosnej... rozhodne ne u xsar :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod darnel » Štv 7. Jún 2007, 17:28

K4my: Souhlasím, dá se tam dát i jiný. Po své zkuąenosti ale dávám ten doporučený. Stálo mě to navíc úplně zbytečně pětikilo, těľko se s nima budu dohadovat, ľe mi tam dali nějaký ąmejd :evil:
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod K4my » Pia 8. Jún 2007, 5:33

mno to kazdopadne ;) ja ho tam davam taky, ale rozhodne bych nevynakladal zbytecne tolik namahy kdybych ho nahodou v nakym shopu nemohl najit :) tim sem jen chtel rict at tazajici nelita jak splaseny po svete kdyby ho nemohl sehnat at si proste veme cokoliv jineho :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron