Pískáni v motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Pískáni v motoru

Poslaťod Marek8 » Pon 30. Júl 2007, 16:36

Zdravím mám pár malých dotazů

[list=]
Kdyľ otočím klíček do polohy start. Tak píská vysokým tónem něco v motoru je to slyąet pouze při zvednuté kapotě jinak do kabiny to neslyąím. Pokud nastartuji tak to podle mě píská také ale není to skoro moľné slyąet ( jakoby nějaká signalizace )
[/list]
[list=]
Při jízdě pokud podřadím z kopce nebo před křiľovatkou na niľąí rychlostní stupeň asi okolo 2200ot/min ozve se v motoru něco jako cvrlikání cvrčků ( ąevelení ) potom to ustane. [/list]
[list=]
Kdyľ rychlejí přidám plyn tak kolem 3000ot/min a více píská něco ze zadní časti vozu zvuk podobný turbu ( ale turbo vůbec nemám). Pokud přidávám pomale tak nic nepíská[/list]

Nikdy jsem Xsaru neměl a nemám zkuąenosti s tímto vozem pokud by se někomu stavalo něco podobného nebo by věděl trochu co a jak budu rád za kaľdou informaci.

Díky

Je to XSARA II 1.6 16v break. 2002[/list][/quote]
Marek8
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 15:14

Poslaťod CHiP » Pon 30. Júl 2007, 16:42

No, podle mě to jenom moc posloucháą :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod K4my » Pon 30. Júl 2007, 17:20

hvizdani muze byt treba od vychrchlanych a prokluzujicich rozvodu, ale ty vetsinou kvici porada jdou slyset uplne vsude i ve spani (vzdy mam z husi kuzi kdyz kolem projede nejaky auto jak kvici jak podsvince :lol: pak z toho mam zly sny)

zkus prosimte nastartovat a jit si poslechnout z kama jde to kviceni :-) pokud to jde zpravy strany bloku jakoby od kliky nebo z horni strany od hlavy jsou to jiste rozvody a to v predhavarijnim stavu)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod Sbohem vąem » Pon 30. Júl 2007, 18:46

No ot kvičení nemusí vľdy znamenat havarijní rozvody,já je mám vyměněné a kdyľ byly ty ąílené horka tak z ta ma něco hučelo aľ hvízdalo,měl jsem dojem,ľe se něco brzy zadře,dal jsem to omrknout do serrvisu a řekli mi ,ľe to v těch vedrech je normal,je to tím,ľe se řemeny vysuąí,mázli řemeny WD-40 tkou a byl klid.Byl to ©koda servis a známý říkal,ľe to dělají vąechny oktávky,prý to maľe kaľdou chvíli,ale to tady moc nepatří,jen doplňuju K4MYho příspěvek.

Tvé pískání můľe být jenom nějaká hloupost,není to třeba varování,ľe jsi nechal klíče v zapalování ? Zkus zavřít dveře řidiče nebo to dělá i při zavřených ?
Sbohem vąem
 

Poslaťod bleriot11 » Pon 30. Júl 2007, 19:18

Nenapsal jsi co máą za motor,Pískání zezadu by mohl být netěsný výfuk.To cvrdlikání moľná ventily
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod řepák » Pon 30. Júl 2007, 20:19

bleriot11 píše:Nenapsal jsi co máą za motor,Pískání zezadu by mohl být netěsný výfuk.To cvrdlikání moľná ventily

X2 1.6/16V
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Pískáni v motoru

Poslaťod Miro » Pon 30. Júl 2007, 21:16

Mne to cvrliká tieľ,ale len vtedy, ked trocha viac pridám plyn. Sú teda v háji ventily?
XSARA coupe, 1,8i 66kW, 1998
Obrázok užívateľa
Miro
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Sob 23. Jún 2007, 13:41
Bydlisko: Vysoká n/Kys.

Re: Pískáni v motoru

Poslaťod CHiP » Pon 30. Júl 2007, 22:45

Miro píše:Mne to cvrliká tieľ,ale len vtedy, ked trocha viac pridám plyn. Sú teda v háji ventily?

A co, na druhým autě nám to cvrdliká o stoąet uľ víc jak 60tis. km :D
Jak uľ jsem psal, moc to posloucháte. Auto je spotřebák, kdyľ jede, tak je to OK, kdyľ se zastaví, tak to na*ere, odtáhne se do servisu a zase jezdí dál :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 31. Júl 2007, 5:47

Chipe mě na autě nic neklepe,no moľná zadní náprava,ale ta půjde teď na výměnu,ale jinak nic nehučí,nepíská,neklepe.
A dělá mi docela radost,kdyľ na nějakou tu drobnou poruchu příjdu a odstraním ji,buď nás to baví nebo nepracujem jako řidiči MHD a nebereme takové platy :wink:
Jinank Chipe poslední dobou se divím,ľe toto fórum jeątě navątěvujeą máą příspěvků jak hrom,ale málo kdy jsou uľitečné,jseą straąný FLEGMATIK.
Kdyľ neporadíą ,tak radąi nic nepią.
Sbohem vąem
 

Poslaťod K4my » Uto 31. Júl 2007, 8:51

to Kvido: tak zase na druhou stranu ma castecne pravdu, protoze opravdu mnohdy autu nic neni jen vydava trosicku podivne zvuky, ja osobne nemam zadny problem, ale jsem taky ten typ cloveka ze zaslechnout neco podivneho tak uz litamkolem auta dokud to neodstranim- aspon z dosahu mojeho ucha :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Pískáni v motoru

Poslaťod petr_xs » Uto 31. Júl 2007, 8:55

Marek8 píše:Kdyľ otočím klíček do polohy start. Tak píská vysokým tónem něco v motoru je to slyąet pouze při zvednuté kapotě jinak do kabiny to neslyąím.

To je u me taky, asi to bude nejaka civka nebo trafo (menic).
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Poslaťod K4my » Uto 31. Júl 2007, 9:25

jo a oprava ja spatna technika ne rozvody, rozvody se vetsinou ani nehnout, tedy nesmi ale klinovej remen treba od cerpadla nebo tak.... me to vubec nedoslo, me to trklo kdyz reagoval kvido
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod Marek8 » Uto 31. Júl 2007, 12:46

To pískáni z motoru bude nějaké trafo nebo relatko je to hodně vysoký a slabý. Hvízdání při akceleraci bude asi od vyfuku tam z te strany to jde nejvice moľna jak proudi vice splodin tak to tam někde hvízdá.
Máte pasi pravdu moc to poslouchám chtěl jsem vědět jestli neměl někdo něco podobného a opravil to.
Cvrlikani ale fakt zvlaątní jev. Tak děkuju za rychlé reakce vąem
Marek8
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 15:14


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia