blika kontrolka motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

vstikovani

Poslaťod jofran » Sob 24. Máj 2008, 8:54

Ahoj,pred casem se mi toto stalo taky.Oranzova kontrolka ktera tu byla zobrazena vyse zacala blikat a motor zacal jit jen na 3 valce.Poprve jsem zavolal kamarada automechanika,stavil se a kdyz jsem mu chtel ukazat co to dela,bylo vse v poradku.Poradil mi,ze to mohlo byt nejake smitko,nebo v kontaktech.Od te doby jsem najel tak 5000km a zavada se projevila znovu.Zastavil jsem pohybal s konektory a kabliky u vstrikovani a fungovalo to.Dnes po dalsich cca 10000km to udelalo znovu.Opet jsem zahybal s kabliky a sundal a nandal zpet konektory u vstrikovani a jde to,jen mam pocit ze se neco zmenilo.Myslim ze tato kontrolka drive po otoceni klickem po chvili zhasla,nebo to tak neni? Ted nezhasne dokud nenastartuji a to se mi zda zvlastni.Je nutna navsteva servisu?Diky
Xsara II 2002 1,4 55kw
jofran
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 14. Nov 2005, 18:07
Bydlisko: Ostrava

Poslaťod Hrnča » Sob 24. Máj 2008, 10:00

Podle mě kontrolka diagnostiky motoru zhasí aľ po nastartování...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod Honza » Ned 25. Máj 2008, 13:53

Souhlasim s Hrncou. Kontrolka zhasne az po nastartovani. respektive u me zhasne a jeste ne chvili problikne a pak je klid. Jinak se mi rozsvitila za ten rok a 40000 km celkem trikrat. Jednou palivove cerpadlo, pak regulator vysokotlakeho cerpadla v motoru a naposled to byla vaha vzduchu plus spatny EGR ventil. Ted uz se docela dlouho drzi, tak si rikam, s cim zase prijde. Chystam se v lete na dlouhou cestu, tak se trochu bojim.
Xsara Break Exclusive 1.6 16V, r.v. 2003
předtím: Xsara Exclusive 2.0 HDi, r.v. 2002
Obrázok užívateľa
Honza
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 15:47
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1.6 16V 80kw

Poslaťod jofran » Štv 29. Máj 2008, 22:27

Tak jsem to mel v servisu na vymenu oleje a nechal jsem udelat i diagnostiku.Bylo mi receno,ze zaznam tam o tom vypadku byl a vse naznacuje tomu,ze to ma na svedomi jakasi civka.Pokud by se to projevilo znovu,bylo by dobre ji zkusit vymenit.Vymena vzduchoveho filtru,olejoveho filtru,oleje,diagnostika a prace suma sumarum 1960,-Kc.
Xsara II 2002 1,4 55kw
jofran
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 14. Nov 2005, 18:07
Bydlisko: Ostrava

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod bzuco71 » Ned 8. Feb 2009, 11:00

Caute,akurat som chcel poziadat o radu presne s trym istym problemom ako ma kolega Dokonca mam i to iste auto-co sa tyka obsahu.zavada sa objavila asi po 2 minutach jazdy-kontrolka motora oranzova zacala blikat,motor mal trhany chod-mne sa zdalo ako keby isiel na 3 valce (hm ten problem dobre poznam 7 rokov som jazdil na skodoke :D )Zavada sa prejavila vcera vecer,dnes rano som isiel "obzriet motor" ci nieco podozrive nenajdem-samozrejme ze na pohlad bolo vsetko oki...nedalo mi a natocil som motor,a cuduj sa svete motor fachcil spravne.idem to pozriet este raz ,mozno to budu fakt tie konektory ku vstrekovacom
bzuco71
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned 8. Feb 2009, 10:38
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V benzín,2003

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod jofran » Ned 8. Feb 2009, 11:10

Musím to zaklepat, ale už asi 20000 km motor běží a kontrolka nebliká. Fakt nevím čím to mohlo být a kdy se to zase stane. Asi nějaký vir:-).
Xsara II 2002 1,4 55kw
jofran
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 14. Nov 2005, 18:07
Bydlisko: Ostrava

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod Hubi » Ned 8. Feb 2009, 21:55

Hlavně lejde do nádrže kvalitní benzín, nějaké ty patoky od Tesca, Baumaxu a podobně jsou tak do starých traktorů. Benzín dokáže pěkně potrápit a nemusí v něm být zrovna voda, stačí aby dopravce důkladně nevyplachoval cisterny. Tankuju u Shellu a vše je v naprostém pořádku.
Obrázok
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Obrázok užívateľa
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1481
Registrovaný: Uto 3. Feb 2009, 16:08
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod baffy » Ned 8. Feb 2009, 22:12

myslím že značka nie vždy znamená aj kvalitu :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod Hubi » Pon 9. Feb 2009, 8:12

Netvrdím, že značka v každém případě znamená i kvalitu, ale v tomto případě se nám to osvědčilo. Koupili jsme před 2,5 rokem Opla Corsu b 1.0 12V s výkonem 40kW. Jezdí bezvadně se spotřebou do 5,5 litru na stovečku. Je to preci jen auto dělané, aby člověk při jízdě držel nějaké ty otáčky, takže při běžném ježdění nikdy nelezem pod 2000 otáček. Celá cesta z Chebu do Benešova v pohodě. Po chvíli nás začala trápit elektronika, auto škubalo, cukalo, škytalo, prostě peklo, stojím na křižovatce, a když jsem na to chtěl šlápnout, tak auto nic, jako by vůbec nereagoval plyn, pak auto třeba za dvě či tři vteřinky vyrazilo jako splašený. Dále nám taky dělala, že když jsem jel po rovině těch 90 km/h, stále stejný plyn a rychlost, a najednou úplně přestala táhnout. V těchto případej vždy zasvítila kontrolka elektroniky motoru. Byli jsme v origo servisu, protože nechci, aby se mi do elektroniky hrabal nějaký "vesnický montér". Udělali diagnostiku, byly tam chyby jako lambda, AGR ventil a podobně. Zjistili závadu na škrtící klapce ( tu jsme nechaly vyměnit), vyčistili AGR ventil a nějaké ty vychytávky. Stále ale cukačka, docela mě to začalo lézt krkem, vlezl jsem na net a hledal na foru. Našel jsem, že měl někdo Astru, nevim již s jakym motorem, ale prý taky cukala, dělal vše možné, ale nic, pak přestal brát benzín u nejlevnějších pump a pohoda. Náš případ to byl nakonec taky, od té doby, co jsem nalil plnou nádrž u Shellu jsem něl po pár ujetých kilometrech klid. Motor si přede jako kotě a s autí se jezdí naprosto skvěle. Od té doby navštěvujem pouze Shell, OMV, Benzinu. Nikdo mi to nevymluví, u Tesca už prostě brát nebudu, i když to na větších obsahách neni tak citelně znát. Nebudu si zadělávat AGR ventil, když číštění stojí 1000 a nový 3000, dále jsou v našich plechových miláčcích věci jako vstřiky a prostě celej motor. Ne ne, dopřeju mu pořádnou mňaminu. :chrum: :alo:
Obrázok
Citroën Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, r.v. 2001
Peugeot 807, 2.0 HDI 100kW, EXCLUZIVE, r.v. 2007

Citroën Xsara II liftback, 1.6 16V CHRONO, r.v. 2003 - stále u našeho domu, pane říká tatíkovi
Obrázok užívateľa
Hubi
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1481
Registrovaný: Uto 3. Feb 2009, 16:08
Bydlisko: Benešov nad Ploučnicí
Vůz: Xsara II break, 1.6 16V EXCLUZIVE, rv. 2001

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod jofran » Pon 20. Júl 2009, 0:47

Zdar, tak jak jsem před časem psal, že je vše o.k. a vše šlape, tak po dalších několika tis. Km se stalo to, že auto začalo při jízdě na pětku v cca 120km/hod. poškubávat a víc a víc intenzivně. Po pár set metrech, kdy jsem dojel ke kruhovému objezdu už jelo jen na tři válce a vzápětí po jeho opuštění už snad jen na dva. Jen tak tak jsem se zdekoval na kraj vozovky a vypnul motor. Chvilku jsem dumal kde by mohla být zrada, ale na nic jsem nepřišel. Záhadou bylo, že žádná kontrolka nesvítila, že by něco bylo v nepořádku. Zavolal jsem tedy asistenční službu a čekal na jejich příjezd. Podívali se na rozvody, byly sice před výměnou, na kterou jsem byl v té době již objednaný, ale tam chyba nebyla. Pak si jeden z mechaniků kleknul k výfuku, druhý nastartoval a pravil, že je cítit benzín, takže nespaluje. Odvezli mi auto do nejbližšího servisu a prý v tom místě nejlepšího na motory.Zaplatil jsem 2300,- za odtah 40 Km, naložení, složení a práce na místě. Druhý den jsem tam v tom servisu nechal 2800,- za diagnostiku, výměnu svíček, měření taků a kompletní kontrolu motoru. Auto jelo, jen s občasným zaškubáním. Bylo mi řečeno, že to bude nějaká mechanická závada, jako třeba špatný kontakt a podobně. Měl jsem před sebou ještě cca 300 Km na dojetí zbytku cesty a tak to byly pěkné nervy, zda dojedu, nebo se to projeví znovu. Vše v pohodě, dojel jsem, ale jen těch 300 Km a už ani o 10 víc a bylo to zpět. Odvezl jsem to na výměnu těch rozvodů, kam jsem byl objednaný, stím, že potřebuji zjistit a odstranit ještě tuto závadu. Znovu diagnostika, ale víc jak o polovinu levnější a i s výsledkem. Vadná cívka zapalování. Vyměněna a už je to v klidu. S rozvodovou sadou a tou cívkou+ práce jsem tam nechal dalších 8400,-Kč. Tak se zdá, že před časem hlášená chyba blikáním kontrolky a vynecháváním jednoho válce, byla předzvěst toho že ta cívka jde pomalu do háje. Samotná cívka vyšla kolem 2000,-Kč.
Xsara II 2002 1,4 55kw
jofran
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 14. Nov 2005, 18:07
Bydlisko: Ostrava

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod Fotrik » Pia 31. Máj 2013, 18:49

Zdravim kolegové, mám podobný problém, xsaruška přestala spalovat benzin, začlo to kolísáním otáček kontrolkou diagnostiky a spotřebou 30 na 100. odvezl jsem to do servisu, dle diagnostiky to byla lamda sonda takže vyměnit a pohoda najel sem s tím 130 km a uplně to samé. Odvezl jsem to znovu a chyba někde v elektronice,na svíčky nešel dostatečnej proud (bo napětí, bo co to je :)) vymenili cívku, kabelové svazky, svíčky a pořád stejný problém bez výsledku, takže znovu diagnostika, problém v pojiskovej skříni v motoru, taže opět výměna, ale pořád stejný problém. Servis to po 6ti týdnech vzdal a ruce od toho pryč že už neví co s tím ale že je chyba ve svorkovnici ( ale v jakej na to nepřišli) takže spešl autoelektrikář pro rally stáj, a po 3 týdnech problém pořád nevyřešen že už je v koncích , zavolá mi v pondělí takže sem zvědav. Neměl jste někdo také takovej problém. Respektivě nějaký typ co by to mohlo dělat ? Díky.
Fotrik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 31. Máj 2013, 18:35
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara 1.6ii 16v, rv. 2001

Svitici oranzovy vrtulnik

Poslaťod pospa65 » Ned 7. Feb 2016, 20:34

Zdravim. Mam problem. Posledni dobou se me rozsvecuje oranzova kontrolka motoru, pak zase po nejake dobe prestala blikat. Dnes ale blikala zase a auto jelo zrejme na tri valce, bylo hlucne, cele se klepalo a nemelo zadnou silu. Zkousel jsem 3 krat vypnout zapalovani a nepomohlo to. Nasledne jsem odpojil baterii cca na 3 minutky, zapojil a kontrolka zhasla a auto se zase normalne rozjelo. Je mozne ze to muzou byt svicky, ma ta kontrolka i svicky v merku ze muzou byt spatne a nebo kontrolka je obecna ohledne celeho zapalovani a lamda sond? Dekuji za kazdou radu.
pospa65
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 16. Apr 2013, 10:01
Bydlisko: Letovice
Vůz: Citroen Xsara 1.6i cupe

Re: Svitici oranzovy vrtulnik

Poslaťod zlj » Ned 7. Feb 2016, 22:23

Tak zvaná kontrolka diagnostiky motoru.Signalizuje chybu vygenerovanou řídící jednotkou motoru(ECU).V hodně případech hlásí poruchu v emisním systému(lambda sondy) a poté přepne motor do nouzového režimu,což může být tvůj případ.
V každém případě to chce na diagnostiku.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: blika kontrolka motoru

Poslaťod majo » Štv 2. Feb 2017, 18:52

Hubi píše:Hlavně lejde do nádrže kvalitní benzín, nějaké ty patoky od Tesca, Baumaxu a podobně jsou tak do starých traktorů. Benzín dokáže pěkně potrápit a nemusí v něm být zrovna voda, stačí aby dopravce důkladně nevyplachoval cisterny. Tankuju u Shellu a vše je v naprostém pořádku.

AJ ja som tankoval tie patoky Sh. nitro+ , od posledného tankovania za 3 mesiace odišlo palivové čerpadlo,totálne skorodované, a odpadli rozpadnuté skorodované kontakty pal.č. biely práškový povlak aj v celej nádrži, podobne na tom boli zap.sviečky. Vstrekovače a do motora nevidím.Po naštartovaní studeného motora asi po minute chod na 3 válce ,blikajúca oranžová kontrolka motora,zhasína motor a nedržia otáčky, to isté ako bzuco 71.
majo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv 2. Feb 2017, 16:08
Bydlisko: Turany
Vůz: xsara picasso , 1,6I CHNFVB, benzín, 2001

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia