Cukání, citelná ztráta výkonu a slabé kolísání otáček

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Kaslikov » Pia 9. Nov 2007, 17:28

Pani...zase tie vase metody pokusu a omylu...

Plne souhlasim :lol:
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

Poslaťod rosta » Pia 9. Nov 2007, 18:10

Kaslikov píše:Pani...zase tie vase metody pokusu a omylu...

Plne souhlasim :lol:

A,ľe neporadíą něco lepąího! :roll:
rosta
 

Poslaťod miskod » Pia 9. Nov 2007, 18:32

No, nerad by som rozprudil debatu mimo temy...ale vzdy plati to, ze vymena daneho prvku je az poslednym moznym sposobom zistenia danej zavady. Nikto mi nemoze odporovat v tom, ze ked sa dana suciastka da zmerat ci je v poriadku, tak je hlupost ju vymienat...no nie? ;-)
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Poslaťod vlkous » Pia 9. Nov 2007, 18:46

miskod píše:No, nerad by som rozprudil debatu mimo temy...ale vzdy plati to, ze vymena daneho prvku je az poslednym moznym sposobom zistenia danej zavady. Nikto mi nemoze odporovat v tom, ze ked sa dana suciastka da zmerat ci je v poriadku, tak je hlupost ju vymienat...no nie? ;-)


Jasně, ale pokud chceą něco měřit musíą vědět kolik tam má při dané teplotě být. Zítra si v klidu pohlídnu to čidlo, pokud nebude údaj na něm , tak opíąu typ zapojím googla a zkusím ty hodnoty někne najít.
U té lambdy uľ je mi to celkem jasné, akorát se neporozuměl tomu, jak mi píąe, ľe to těľko poznám pokud je změna pomalá, snad tomu bude kámoą rozumět......

Ptám se moľná jako blb, ale udělalo by mi velkou radost, kdybych přiąel sám co tomu je.

Vím, ľe kaľdý by měl dělat to čemu rozumí a ostatní věci nechat odborníkům, ale jde mi o princip, ale to je na dlouhé vysvětlování.....

Jinak v pondělí to dám do citroenu na diagnostiku a uvidím co tam najdou. Byl bych velmi rád kdybych to opravil.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 15:11
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Poslaťod Marek » Pia 9. Nov 2007, 22:26

Vlkousi, ty svíčky, které jsi vyndal, nebyla některá z nich výrazně víc očouzená? Pokud ano, podívej na ty nové, pokud najely nějakou stovku km, mohlo by to být vidět taky. V tomto případě by vynechávalo zapalování nebo by byla malá komprese v tom válci. V zapalování nemusí být problém jen v kabelech, ale i v cívce. Nerozsvěcí se náhodou kontrolka diagnostiky - je vlevo a je myslím oranľová nebo ľlutá s obrysem motoru? Pokud se nerozsvěcuje jindy neľ při kontrole před startováním, asi diagnostika nepomůľe, protoľe řídící jednotka nesignalizuje závadu.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod vlkous » Sob 10. Nov 2007, 11:54

Marek píše:Vlkousi, ty svíčky, které jsi vyndal, nebyla některá z nich výrazně víc očouzená? Pokud ano, podívej na ty nové, pokud najely nějakou stovku km, mohlo by to být vidět taky. V tomto případě by vynechávalo zapalování nebo by byla malá komprese v tom válci. V zapalování nemusí být problém jen v kabelech, ale i v cívce. Nerozsvěcí se náhodou kontrolka diagnostiky - je vlevo a je myslím oranľová nebo ľlutá s obrysem motoru? Pokud se nerozsvěcuje jindy neľ při kontrole před startováním, asi diagnostika nepomůľe, protoľe řídící jednotka nesignalizuje závadu.


Kontrolka motoru se nerozvěcuje, jen kontrolně při startu. Nerozumím tomu najde v tom případě diagnosti vůbec něco?

Jinak tedkom jsem pročistil ąkrtící klapku,krokový motorek a čidlo tlaku v sání. Pořád je to stejné.

Hledal jsem to zeléné čidlo teploty motoru, nemůľu ho najít. V pravo za motorem mám vedle sebe nejaké dvě čídla, ale barva modrá a hnědá.

Jediné zelené čidlo je na motoru ze přední strany spíąe vlevo dole , ale to je nejpíą kontrolka tlaku oleje, je tam je jeden drátek.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 15:11
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Cukání, citelná ztráta výkonu a slabé kolísání otáček

Poslaťod KAYKA » Sob 10. Nov 2007, 15:29

to zelene cidlo tam je me ho menili nedavno je na te strane motoru jako modre a hnede ale museli na nej jit ze spodu
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod vlkous » Uto 13. Nov 2007, 8:16

Takľe pánové, diagnostika dneska ráno provedena, volali mi ze servisu, ľe lambda sonda je úplně mrtvá.
Nabídli mi i výměnu, chtěl jsem univerzálku od Bosche, říkal cenu kolem 3000,-.

Otázka 1: můľe mi někdo vysvětlit proč má lambda sonda vliv na to cukání, myslel jsem, ľe má vliv jen spotřebu paliva.

Otázka 2:můľe ta lambda odejít po cca 150tis. km, co má vliv na ľivotnost a co ji můľe zničit(bohatá směs do výfuku a co jí způsobuje)?

Otázka 3: pokud koupím jen sondu, je sloľité ten konektor přepájet? Pokud koupím tu bosku, zjistím na stávající co je který drát a bude u nové popis kablíků podle barev? Elektrikáře mám.

Vím, ľe je toho moc, ale prosím jeątě o chvilku trpělivosti a slibuju, ľe napíąu jak to dopadlo, pro ostaní, aby věděli co a jak.Díky.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 15:11
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Poslaťod Hrnča » Uto 13. Nov 2007, 11:07

Určitě ta sonda můľe dělat to cukání. Měří a upravuje emise ve výfuku.
Po 150tis. můľe odejít. Mě na benzínový fabuly odeąla po 35 00km.
Z koupí nové bych to viděl na tu co jen zapojíą do konektoru. Popisky tam podle mě určitě nebudou. Jinak kdyľ jsem si já zkouąel měnit sondu, tak to rádoby neąlo. U tý fabule se msel udělat jeątě jakýsi "redinoskop" a pak by to bylo OK. Takhle jsem to musel stejně odvést do servisu.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod miskod » Uto 13. Nov 2007, 12:41

No ja ked som si kupil univerzalku Bosch, tak tam bola krasne napisana prepojovacia tabulka medzi roznymi sondami od inych vyrobcov...Je to uplne v pohode...Za 15min. som tam mal novu...
Btw. mne odisla tiez po 150tis.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Poslaťod vlkous » Uto 13. Nov 2007, 12:59

Objednal jsem si tam univerzálku bosch přímo s konektorem(prý taková je) chtějí za ni 3300,- Kč bez DPH + 200,-Kč práce.
Nic se nepájí jen se přehodí za starou. Nechám si ji i namontovat, je to bez starostí.
Zítra bude autko hotové, moooooc mě zajímá jak se bude chovat.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 15:11
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Poslaťod Kaslikov » Uto 13. Nov 2007, 15:28

Tak hosi (specialne rosta)podivejte se na MUJ treti prispevek a pak mejte kecy. Rikam ľe je to lambdou od zacatku jakmile to cuka a po zahrati je to drobne lepsi nemuze to byt nicim jinym!
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

Poslaťod vlkous » Uto 13. Nov 2007, 15:43

Kaslikov píše:Tak hosi (specialne rosta)podivejte se na MUJ treti prispevek a pak mejte kecy. Rikam ľe je to lambdou od zacatku jakmile to cuka a po zahrati je to drobne lepsi nemuze to byt nicim jinym!


Máą pravdu,ale na 100% ti dám za pravdu, aľ se v tom zítra svezu.
vlkous
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 11. Júl 2007, 15:11
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm
Vůz: xsara 1.8 66kw EX, nyní X2 2002 1.6 16v

Poslaťod jaydee_peta » Uto 13. Nov 2007, 17:05

vlkous píše:
Kaslikov píše:Tak hosi (specialne rosta)podivejte se na MUJ treti prispevek a pak mejte kecy. Rikam ľe je to lambdou od zacatku jakmile to cuka a po zahrati je to drobne lepsi nemuze to byt nicim jinym!


Máą pravdu,ale na 100% ti dám za pravdu, aľ se v tom zítra svezu.



Jestli lambdu měřili jen diagnostikou, tak se můľe jevit jako mrtvá, ale taky to nemusí bejt její chyba... můľe bejt jen zblblá vąím, co je před ní... např. kdyby někde ąel faleąnej vzduch
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod Kaslikov » Str 14. Nov 2007, 0:33

Nedelejte z toho takovy stary srot.
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia