volnoběh... VTS 2,0 16v

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

volnoběh... VTS 2,0 16v

Poslaťod mourek » Uto 29. Jan 2008, 11:14

ahoj.. prosim vas o radu : poslední dobou mi ohřátý auto na volnoběh chcípe,taky se mi zdá ľe při studeným startu sou otáčky niľąí neľ by měly bejt.. :( nevite někdo prosím čim by to mohlo bejt? čet sem něco o krokovým motorku regulujícím volnoběh u menąích motorizací... má to VTS taky? a popřípadě kde? nece se mi na diagnostiku,protoľe mi ľádná kontrolka zavadu nesignalizuje, ale asi se tomu neubráním... :cry: moc moc vám děkuju za odpovědi.. mějte se hezky. :wink: ahoj
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod berry » Uto 29. Jan 2008, 11:49

jo to sem resil taky a bez velkeho uspechu vyndal sem skrtici klapku vycistil a 14 dni byl klid ale pak to zacalo zas klesat vecinou mi to drzelo 500 otacek a pak to stouplo nebo mi to rovnou chciplo. ty mas 2 vts tak vem z jednoho skrtici klapku a hod ji do druhe taky bych rad vedel cim to je. na diagnostice sem byl kvuli tomu taky jednou to ukazalo spatnou lambda sondu tak sem ji vymenil a delalo to stale tak sem sel podruhe a vse bylo ok zadna chyba tak sem je donutil at to projedou poradne a zjistili ze je chuda smes na volnobech ale nevi proc :evil:
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod mourek » Uto 29. Jan 2008, 12:10

berry píše:jo to sem resil taky a bez velkeho uspechu vyndal sem skrtici klapku vycistil a 14 dni byl klid ale pak to zacalo zas klesat vecinou mi to drzelo 500 otacek a pak to stouplo nebo mi to rovnou chciplo. ty mas 2 vts tak vem z jednoho skrtici klapku a hod ji do druhe taky bych rad vedel cim to je. na diagnostice sem byl kvuli tomu taky jednou to ukazalo spatnou lambda sondu tak sem ji vymenil a delalo to stale tak sem sel podruhe a vse bylo ok zadna chyba tak sem je donutil at to projedou poradne a zjistili ze je chuda smes na volnobech ale nevi proc :evil:
ahoj,je tys napsal,ja ti psal soukromou... :wink: ok zejtra skusím přehodit klapku a pak ti písnu jak to dopadlo... tak mi drľ pěsti... měj se a dík za radu... :D
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod mourek » Str 30. Jan 2008, 11:17

berry:ahoj, tak sem měl dneska klapku přehozenou a bylo to jeątě horąí neľ s tou origo. mazec co? tak sem ji tam vratil... fakt nevim... asi se diagnostice neubráním :(
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod bubakkaja » Str 30. Jan 2008, 17:17

klapku jsi menil i s krokovym motorkem?Skus jeste zelene cidlo pro pocitac.
xsara vts 2.0 prodano
xantia combi 2,1 td exclusive
Obrázok užívateľa
bubakkaja
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Štv 10. Aug 2006, 20:40
Bydlisko: frydek-mistek

Poslaťod berry » Str 30. Jan 2008, 19:51

sakrys tak cim to muze byt ja prave doufal ze to bude nake cidlo na klapce jeste dotaz mas puvodni airbox nebo naky otevreny?
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod mourek » Štv 31. Jan 2008, 11:15

berry píše:sakrys tak cim to muze byt ja prave doufal ze to bude nake cidlo na klapce jeste dotaz mas puvodni airbox nebo naky otevreny?
ne airbox je zatim puvodni a filtr (vzduch , palivo) je novej... jestě mě napadlo tam dat znova tamtu klapku,ale těd čekam na těsnění pod ni... takľe jen co budu něco vědět tak se určitě ozvu... :wink: tak se měj a a» se na autičku daří... :D
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod mourek » Štv 31. Jan 2008, 11:17

bubakkaja píše:klapku jsi menil i s krokovym motorkem?Skus jeste zelene cidlo pro pocitac.
ahoj ,klapku sem měnil komplet... ale nevim kde je ten krokovej motorek,pokud je na klapce tak byl taky vyměněnej... čidlo sem uľ taky měnil a nic.. :( ale děkuju za rady ... tak se měj :wink:
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod berry » Pia 1. Feb 2008, 20:38

VTEsak píše:jestli to neni krokovym motorkem tak mas urcite v haji ridici jednotku tak jak tehdy ja. odchazi tam nejaky obvod a v Polsku to opravuje nejaky borec
ridici jednotka asi ne aspon u me ne vzdy kdys sem vytahl klapku a vratil zpet tak se mi to spravilo a drzelo treba tyden a pak mi to zas zacalo postupne jit do haje ale je zajmave ze kdys je to studene tak to drzi jen za tepla to hapruje :evil: mourek ma vyhodu ze ma 2 motory takze ma moznost to zkouset a prehazovat doufam ze na to pride _ok_
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod mourek » Sob 2. Feb 2008, 13:54

berry píše:
VTEsak píše:jestli to neni krokovym motorkem tak mas urcite v haji ridici jednotku tak jak tehdy ja. odchazi tam nejaky obvod a v Polsku to opravuje nejaky borec
ridici jednotka asi ne aspon u me ne vzdy kdys sem vytahl klapku a vratil zpet tak se mi to spravilo a drzelo treba tyden a pak mi to zas zacalo postupne jit do haje ale je zajmave ze kdys je to studene tak to drzi jen za tepla to hapruje :evil: mourek ma vyhodu ze ma 2 motory takze ma moznost to zkouset a prehazovat doufam ze na to pride _ok_
s tou řídící jednotkou to je zajmavý... jedná se konkrétně o jednotku motoru?... mě to taky hapruje jen za ohřátýho motoru... :wink: jen co mi přide to těsnění tak to musim vyzjistit.. uľ mě to ątve :evil: berry:jen co budu něco vědět tak pisnu.... :wink: tak zatim ahoj
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod bafík » Sob 2. Feb 2008, 16:07

chlapi já mám benzína, a nevim jestli je to u naftáku stejný a co máte vi, ale já měla stejný problém. Vyskouąeli sme vąechno, vyčistit, vyměnit filtry, vyměnit čidlo aktivního uhlí a nepomáhalo to. Jo a mě to jeątě cokalo, jako ľe kdyľ sem při zahřátem motoru přidávala plyn, tak nic nepřidávalo, ale jakoby brzdilo a pak to prodce přitalo. říkali mi at vyměním kabely od svíček, takovej ten panel, ľe odchází jako první, tak sme ho čenľli od přítele a pořád bez změny. Někteří tady m radiliľe je to lambdou, coľ sem jim nevěřila a udělala dobře. dojela sem si po roce co to začalo na diagnostiku, lepąí neľ na který sem byla před rokem. Tam mi rozebrali auto uplně a hned jim to napsalo chybu:podtlakový ventil k vtřikůmtak ten mám v prdeli. jen se ho ten týpek dotkunul a auto chcíplo. normálně tam mají běhat čísla okolo 500 a mě po zahřátí běhali 100-120. No a jak se to auto oklepalo, třeba přez díru, nebo jen jak se hýbe motor, tak to prostě sztrácelo. No a tak mi ąla bohatąí směs do motoru, protoľe chudák lambda to nemohla sama vyhotovit, a tudíľ se mi občas rozsvítil katík. Prej jet na emise, tak je neudělám
bafík
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Sob 10. Nov 2007, 20:14

Poslaťod mourek » Sob 2. Feb 2008, 19:11

bafík píše:chlapi já mám benzína, a nevim jestli je to u naftáku stejný a co máte vi, ale já měla stejný problém. Vyskouąeli sme vąechno, vyčistit, vyměnit filtry, vyměnit čidlo aktivního uhlí a nepomáhalo to. Jo a mě to jeątě cokalo, jako ľe kdyľ sem při zahřátem motoru přidávala plyn, tak nic nepřidávalo, ale jakoby brzdilo a pak to prodce přitalo. říkali mi at vyměním kabely od svíček, takovej ten panel, ľe odchází jako první, tak sme ho čenľli od přítele a pořád bez změny. Někteří tady m radiliľe je to lambdou, coľ sem jim nevěřila a udělala dobře. dojela sem si po roce co to začalo na diagnostiku, lepąí neľ na který sem byla před rokem. Tam mi rozebrali auto uplně a hned jim to napsalo chybu:podtlakový ventil k vtřikůmtak ten mám v prdeli. jen se ho ten týpek dotkunul a auto chcíplo. normálně tam mají běhat čísla okolo 500 a mě po zahřátí běhali 100-120. No a jak se to auto oklepalo, třeba přez díru, nebo jen jak se hýbe motor, tak to prostě sztrácelo. No a tak mi ąla bohatąí směs do motoru, protoľe chudák lambda to nemohla sama vyhotovit, a tudíľ se mi občas rozsvítil katík. Prej jet na emise, tak je neudělám
ahojky :D a copak máą za motor? protoľe u 2,0 vts (benzín) vysokonapě»ový kabely nejsou... tam je hned nad kaľdou svíčkou vysokonapě»ové trafo víą?
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod mourek » Sob 2. Feb 2008, 21:00

tak teď tak trochu přemejąlím,ľe bych skusil přehodit řídící jednotku motoru... jestli to nahodou nedělá ona,jak říkal VTEsak.. nevíte nahodou někdo jestli muľu bez problémů přehodit řídící jednotku motoru z auta do auta? hmmmmmmmmmmmmmmm? děkuju za odpovědi... :wink:
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Poslaťod berry » Ned 3. Feb 2008, 7:20

pro bafika a jak ten ventil vypada nemuzes treba hodit foto? . pro mourka nic by se stim stat nemelo ale ridici jednotku bych vyloucil bud to dela nake cidlo nebo krokovy motorek a nebo ty hadicky co sou na klapce tam by to mohlo mit neco stim podtlakem spolecneho
berry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 31. Aug 2006, 19:29
Bydlisko: koprivnice
Vůz: xsara 2.0 16v vts

Poslaťod mourek » Ned 3. Feb 2008, 11:05

berry:mno mě se to pravě taky ňáko nezdá ale člověk nikdy neví... :? sakra uľ aby mi přiąlo to blbý těsnění... fakt mě ątve kdyľ na tom nemůľu dělat.... :( taky by mě zajmalo o jakej ventil se jedná.....
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia