Startovani

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Startovani

Poslaťod vrana007 » Pia 7. Mar 2008, 20:20

Nazdarek mam taky problem ze ked mi to nahodou zdochne niekdy tak musim cakat asi 1 min , az potom mi to vstrekne palivo a nastartuje... ked otocim skor klucikom tak starter toci ale nevstrekuje sa palivo, neviete kde je problem prosim vas v citroene mi poradit nevedeli .... 98 rocnik je to 1.4i
vrana007
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 7. Mar 2008, 10:40

Re: Startovani

Poslaťod jeanes » Pia 7. Mar 2008, 20:27

vrana007 píše:Nazdarek mam taky problem ze ked mi to nahodou zdochne niekdy tak musim cakat asi 1 min , az potom mi to vstrekne palivo a nastartuje... ked otocim skor klucikom tak starter toci ale nevstrekuje sa palivo, neviete kde je problem prosim vas v citroene mi poradit nevedeli .... 98 rocnik je to 1.4i


heh... zajimavy... Mam xsaru zatim asi 2 mesice ale zrovna dnes se mi neco podobneho stalo (snad poprve). Chciplo to (neumim se hold roujizdet no;) - a bylo to teda studeny) ale nastartoval jsem to tak ze to nechytlo na prvni skrtnuti ale chvilicku se to tocilo... Ale tak jestli jsi musel cekat dyl tak nevim... btw mam taky 1.4i
jeanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Štv 17. Jan 2008, 21:49
Bydlisko: Česká Skalice

Re: Startovani

Poslaťod mrshka » Pon 10. Mar 2008, 10:55

tak pánové, mám taky aktuální problém a taky se startováním. zrovna dneska, kdyľ jsem chtěla nastartovat, xsara zklamala. startér točí, čerpadlo nasaje benzín (ten tam taky je), ale motor nechytí. nevíte náhodou někdo, čím by to mohlo být? nejde to ani roztlačit.. POMOOOOOOC!!! bojím se, co mi zjistí v servisu.. musela jsem dnes dokonce zabavit přítelovi jeho auto, abych se dostala vůbec do práce. chudák jel kvůli mně vlakem (má to přece jen blíľ) :cry:

kdo poradí!!??
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod K4my » Pon 10. Mar 2008, 11:44

bud mate spatne svicky, jelikoz jste uz 3 vsadil bych na ne a nebo proste nestaci nasavat cerpadlo. Figl by mohl byt ten otocit klickem nechat nasat a pak uplne vypnout a znovu otocit klickem nechat nasat pak nastartovat. Pokud mozno se seslapnutou spojkou.

posledni mozny problem, pokud jezdiote kratke trasy a jezdite malo, tak mate v praze baterku :-) Nabit nebo vymenit

baterku pozna kazdy podle zvuku, pokud to ma takovy bolavy pomaly zvuk tak je to baterie. Pokud to kvici rychle nechce se to zapalit.


a pak me napada jeste jedna vec, pokud vam auto umerlo pri jizde, doufam ze jste pak neslapali na plyn :-) To se to potom zapaluje velmi tezko :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Startovani

Poslaťod mrshka » Pon 10. Mar 2008, 12:26

baterka to není, tu uľ poznám, jelikoľ s ní občas problémy mívám. startovat s klíčkem a párkrát nasáním i se seąláplou spojkou dělám. stále nic. svíčka? hm, zjistím.. čerpadlo teda ne? nebo řemen? :roll: tomu moc nerozumím - těmhle měchanickým věcem, tak se asi hloupě ptám..
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod K4my » Pon 10. Mar 2008, 14:39

jiste ze muze byt v haji cerpadlo, ale rozvodovy remen ne :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Startovani

Poslaťod mrshka » Pon 10. Mar 2008, 15:04

i kdyľ to čerpadlo normálně nasává? nemůľe to být ta vyskokonapě»ová zapalovací cívka?? :roll:
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod K4my » Pon 10. Mar 2008, 19:23

no to je otazkou zda doopravdy nasava, to uz rici nedokazu co tomu je jen poukazuju na mozne reseni. Pak uz jedine svicky, jednalo se o startovani za mrazu nebo za tepla? Pokud se startuje treba i studeny motor tak je to taktez obtiznejsi.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Startovani

Poslaťod mrshka » Uto 11. Mar 2008, 8:37

a myslíą, ľe by mi vyplivly vąechny 4 svíčky zaráz? nebylo to ani za mrazu, ani za tepla - včera ráno (cca 2stupně nad 0)
a jak teda poznám, jestli opravdu nasává nebo ne? podle zvuku nebo..?!
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

Poslaťod K4my » Uto 11. Mar 2008, 8:47

no ona staci troska voda v nadrzi, trosku chudsi smes, nebo i treba jen jedna slabsi svicka, nebo treba odchazejici svicka, ktera za studena ma horsi zapalovaci schopnosti, navic za studena se cely klikovy mechanismus rozhejbava opravdu tezce. To ja jenom polemizuji, jedno bych si ale odhadl rict, bude to nejaka totalni blbina ;-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Re: Startovani

Poslaťod mrshka » Uto 11. Mar 2008, 14:19

v tu blbinu taky doufám! třeba ucpaná hadička s benzínem nebo tak něco.. musím počkat hold do příątího týdne, aľ bude mít technik čas se mi na to mrknout.. chjo, nesnáąím čekání a nicnedělání!! kdyby mi řekl uľ teď, co to je, aspoň bych to případně mohla shánět, ale takhle.. chlapi!! dávaj si hold načas :lol:
jjj, jede to :jup:
mrshka
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Uto 16. Okt 2007, 18:01
Bydlisko: Kroměříž

ątartovanie

Poslaťod Shingi » Str 12. Mar 2008, 11:04

Zdravím vąetkých.
Mne sa včera stalo niečo podobné, len s rozdielom ľe mam 1.9TD (98).
Celí deň som jazdil v pohode a večer som iąiel po manľelku do práce. Vypol som pri čakaní na ňu motor a počúval rádio. Ked dorazila cca po 12-15 min. skúsil som naątartova» a nič ani »uk. Vąetko svietilo, ale ątartér ani ne»ukol. Na displeji mi ukazovalo napätie batérie 11,6 V. a ani tak nič. Museli ma potupne roztiahnu» a po troch metroch to naskočilo a pohoda. aj dnes rano bez problémov. Chcem vás poprosi» o uistenie, ľe je to tou batériou. Díki 8)
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Poslaťod K4my » Str 12. Mar 2008, 11:17

jaaaaj jenom neroztlacovat :-D stejne bych vsadil ze mate slabe baterky ;-) vypnout svetla radia a je to, nejlepsi kontrola je prijet s druhym autem, zapojit si draty cizi baterku a startovat na ni ;-) a verim ze 80% z vas nastartuje raz dva. Jako o starych xsarach se myslim taky diskutovalo ze maji slabe baterky a pokud jste ji ejste nikdy nemenili je to dobry podnet k tomu s tim co nejdrive zacit :-)

zbytek bude mit problem se starterem, bud pridreny nebo uz dosluhujici.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

startovanie

Poslaťod Shingi » Štv 13. Mar 2008, 9:48

Ano, bolo mi povedane presne to isté. A poradili mi, ľe bespečne určím či ide o uhlíki v ąterteri pretočením stertera a opatovným startom. Aby sa zmenila poloha uhlíkov. No uvidíme a ak tak sa do toho pustím cez víkend. Vdaka za rady a názory.
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

startovaní

Poslaťod Shingi » Pon 17. Mar 2008, 13:40

No tak som rozobral so známim mechanikom, a jeho konątatovanie bolo ľe ątartér je ako nový. Tak neviem co teraz. Spomilal, ľe by mohla eąte ątrajkova» cievka na ątartéri. To mi ale potom nejde do hlavy, ľe ked na 5-rýchlostnom stupni potlačím auto o 1 meter a ope» natočím tak nabehne v sekunde. Hulíky boli čisté a v dostačujúcej dĺľke. Tak som s toho jeleň. :cry:
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia