Nová spojka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Nová spojka

Poslaťod Šedivka » Štv 27. Mar 2008, 13:03

Tak mám novou spojku (komplet) , funguje jak má, akorát mi jde hůř řadit, ke konci kaľdého stupně musím vyvinout větąí sílu neľ dřív, abych tam tu rychlost dostal, máte s tím někdo podobnou zkuąenost, musí si to auto na tu spojku nějak zvyknout, nebo opačně.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Poslaťod B@RT » Štv 27. Mar 2008, 16:13

No podle mě to je ąpatně, abys neoddělal synchrony.

1)bud ti ąpatně seřídily spojku a měla by jeątě trochu deląí krok

2) nebo ti při demontáľi hnuly s řazením jako kulisou (nepravděpodobné, a blbly by jen některé kvalty)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod Šedivka » Štv 27. Mar 2008, 17:49

A dá se nějak přitáhnout to lanko, mám tam ten samostav tak nevim.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Poslaťod B@RT » Štv 27. Mar 2008, 18:10

nevim, jeątě jsem na Xsaře nědělal (u BX to ąlo přitáhnout)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod Kvido » Štv 27. Mar 2008, 20:48

Mám za to ,ľe to co popisujeą nebude způsobovat spojka,ta by měla mít vliv spíą na řazení tzv. přes zuby.
Něco podobného mi to taky dělalo a porucha byla v táhelkách řazení,pokud Xsara II má stejný systém jako Xsara I,tak potěľ koątě,horąí systém jsem totiľ jeątě neviděl,je to naprostá ąílenost,která způsobuje ono nepřesné řazení,nové auta to mají na lanka a uľ i Felicie II to měla líp řeąené neľ Xsara.
Tyč řazení má na konci u motoru kouli,která je vsunutá do velké trubky (to zpravím na jaře,je tam značná vůle) kde je vůle jak sfiňa a trubka je přidělána ke třem táhelkům,táhelka jsou kovová a na kaľdém konci je očko,které je osazeno vnitřním pryľovým krouľkem a na kaľdé je silonová jamka.Je to vąe pospojováno přes daląí mechanizmus který je ale pevný ke karosérii a motoru. A to celé je připojeno k tyči z převodovky.Kdyľ ti měnili spojku museli stím manipulovat a odpojit to,moľná se to projevilo. Pryľ steří a silonové jamky se suchem a prachem vydřou a vzniknou vnich vůle ,které začnou způsobovat "ąprajcování" při řazení a musíą vyvinout větąi sílu aby jsi to překonal. Můľe se stát,ľe při tom tlaku urveą tu pryľ a dojel jsi. Kdyľ jsem to loni celé měnil,tak při lehkém tahu mi ta pryľ doslova upadla na vąech táhlech a jamky jsem pracně vydělával. Vąechny táhla tedy tři stály v Citroënu 1000 kč,musel jsem na ně ale počkat.
Poznáą to i tak,ľe dáą neutrál a vůle jsou dopředu i dozadu větąí neľ je zdrávo.Uvidíą je přes motor u řidiče,kdyby ti stím někdo pohýbal moľná bys uviděl vůle.
Tohle doporučuji i jako prevenci a minimálně kontrolu té pryľe a promazání kloubů nějakým silikonovým olejem (megaolej),né tuk.
Ale pokud to má Xsara II jinak tak pak bude problém jinde.
Jak říkám,ten mechanizmus je brutální. Pokud by se někdo nebo ty sám do toho pustil a měnil je,vyměniň i simering na táhlu co jde z převodovky,často tam bývá drobný únik oleje.
Popř. napią vyřeąení tvého problému,můľe se hodit.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod B@RT » Štv 27. Mar 2008, 21:08

tohle uľ zde taky někdo psal o preventivním promazání....
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod Šedivka » Pia 28. Mar 2008, 8:09

Vlezu pod auto a juknu na to, zatím díky za rady.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Poslaťod muana » Pia 28. Mar 2008, 13:35

2 ąedivka i Kvido:zarúčo,jak píąe Kvido-to není spojkou(vľdy» jí máą novou).......mám stejnou zkuąenost,nejvíc tam musím "rvát" jedničku,o něco hůře dvóju,3,4,5 zatím no problem,aaale zpátečka :evil: děs...
Kdyľ jsem to hledala na netu,dočetla jsem se,ľe je to stářím auta a bude hůř(to mi pomohlo :( ),kdyľ jsem to řeąila v servisu,zeptali se mě,jestli mám dost proąláplou spojku :( :( :( (asi si mysleli,ľe jsem blondýna... :D ...bylo to po telefonu),pak jsem přijela a dostali úkol to spravit....nespravili....jezdím tak pořád......pouze řekli to samé,co Kvido...,ľe je to v asi táhlech řazení,ľe to rozdělají a uvidí.Kdyľ to nebude v táhlech,tak prý komplet celé nové.Nespravili to a já mám docela bobky,ľe se stane to, co říká Kvido,někde na křiľovatce se to rozletí....páč ten wodpor je děsnej,a pak taky..někde stojíte na světlech a potřebujete rychle vystřelit a wono to nechce řadit...tak si připadám,ľe jedničku neřadím,ale rvu....Je to časem ale horąí a horąí,tak pls aľ budete vědět,co s tím, poraďte....Já jen dostala radu,pokud tam ta rychlost fakt nejde dát,zpět do neutrálu a znova zařadit v klidu...a funguje to.Zajímala jsem se o olej v převodovce a jeho výměnu,(ľe by nějak zadřené,suché) a ten prý se nikdy nemění. :D
Obrázok užívateľa
muana
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 21:39

Poslaťod pj » Pia 28. Mar 2008, 13:42

to "potesi" ze ma nekdo take problemy pro razeni.
Osobne jsme si myslel, ze jsou v haji synchrony, protoze mi to dela neco podobneho, ale jen pri vyrazovani rychlosti:
* nejdou mi nekdy vyřazovat rychlosti - je potřeba seąlápnout plyn a nebo vyąlápnout spojku, a nebo rychlost silou vyrvat.
* Zpočátku se to vyskytovalo v závislosti na teplotě (v lete). Teď mám dojem, ľe je to v závislosti na otáčkách - pokud řadím při niľąích otáčkách tak to nejde vyřadit častěji.
* nejdriv neąla vyřazovat 2.a 1. rychl. stupeň a drhla řadicí páka - pak mi to promazali a uz to nedrhlo a i to řazení bylo tuąím pres podzim a zimu lepsi. Ale ted to dela znovu i kdyz to mazali zase.

Rada automechanika byla at s tim dal jezdim dokud se to vic neprojevi ze v prevodovce takhle stejne nic nepozna, a tak s tim uz jezdim 2 rok.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod muana » Pia 28. Mar 2008, 15:14

2 pj :aaaa....tak alespoň promazat tedy....já bych taky podvědomě tomu pomohla olejem,ale jak říkám,bylo mi odpovězeno,ľe je to neopravitelné a skončím tak, ľe budu muset koupit novou převodovku.A do toho se mi zatím nechce.A jinak to sedí......problémy jsou jen v niľąích otáčkách.
Obrázok užívateľa
muana
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 21:39

Poslaťod Šedivka » Pia 28. Mar 2008, 15:30

Mě to před tím něľ jsem měnil tu spojku nedělalo takľe stářím auta to nebude a jeątě nový poznatek, kdyľ chci zařadit zpátečku tak mi to jde přes zuby a jak píąe muana tak nejhůř za jedna, pak uľ je to lepąí a lepąí. No v dubnu mi bude kámoą měnit olej a tak se na to podívá. Hlavně na ty táhla jak říká Kvido. Jinak kdyby někdo věděl jak se ąteluje lanko od spojky kdyľ je tam ten samostav (ten se mi rozdělávat nechce) tak dejte vědět.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Poslaťod Kvido » Pia 28. Mar 2008, 15:41

Tu zpátečku přes zuby bych neřeąil,dělá to i mi a dělá to i kamarádovi na P406,dělá to snad vąem,samo ľe je to jen někdy. Ta jednička,je taky problematická u vąech,ale jak jsi na tom z vůlí páky při neutrálu,hlavně dopředu a dozadu,do stran by to mělo být dobré.
Vem si ,ľe to nemusí tu rychlost dotlačit tam kam má,právě tou vůlí ve fofr klacku.PSA nemá převodovku jak WV,kde stačí tu rychlost jakoby nakopnout a ona si skočí sama,ale tady ji opravdu musíą dát,jinak to jde pěkně přes zuby.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod pj » Pia 28. Mar 2008, 16:42

noo.. mne zpatecka i vsechny rychlosti jdou zarazovat v pohode aniz bych "pocital zuby". Nikdy mi to pres zuby nechodi - jen kdyz jeste jedu a tu zpatecku nezarazuji pri stajicim aute. (problem mam jen s vyrazovanim).
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod Šedivka » Pia 28. Mar 2008, 16:43

Tak ta vůle dopředu a dozadu není ľádná, resp. kdybych to změřil na vrąku koule tak +-1cm
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Poslaťod Kvido » Pia 28. Mar 2008, 17:45

Tak 1 cm není taková hrůza,to mám i já teď,ale občas hlavně za studena mi to jde taky hůř.Kaľdopádně za kontrolu by to stálo. Sundat přední kolo řidiče a zkusit tam vrazit ruku a zahýbat stím,zda tam nejsou vůle,je to tak promotané do kříľe,ľe stačí vůle v jednom a uľ se ąprajcuje.No musel bys to vidět,jak bude někdy chvilka nafotím to.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron