Vyfuk při záběru chrastí

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vyfuk při záběru chrastí

Poslaťod jakub_k » Sob 10. Máj 2008, 15:21

Ahojte,

asi pred ctvrt roku jsem koupil xsaru I., najeto neco pres 100 tisic. od te doby stale vic a vic pozoruju, ze vyfuk pri zaberu "chrasti" .. nekde ze predu .. koukal jsem pod auto a ten predni dil vypadal nejak takto, viz foto ..

podle toho jak to vypada asi nema cenu to nejak opravovat a asi rovnou koupit novej katalizator ze ? kde to levne koupit ? Koukal jsem na auto kelly a to cislo je dost vysoky :(

jinak obcas pri vetsim zaberu, hlavne za studena se mi na minutku rozsviti kontrolka zavady zapalovani, myslite ze by to mohlo mit neco spoleneho s timto ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Marek » Sob 10. Máj 2008, 17:24

Ta boule je rez nebo svár? Mám v tom místě kat. vařený a vąe funguje. Jestli je tam dírka, záleľí jak moc je to zrezlé. Osobně se snaľím opravovat co to jde, ale ne za velké peníze v servisech. Dost se toho nechá svařit i doma elektrikou, provizorně funguje skelná příze vytaľená ze skelné tkaniny na laminování, prosycená vodním sklem. ND se totiľ stále zlevňují tak proč spěchat s výměnou.
Jestli se tam něco přesýpá, můľe to být rozpadlý vnitřek katu. Vyndat, vysypat a jestli tam něco zbylo vcelku, mohlo by to být vyhovující i na emisích. Jinak se dělají taky univerzální katalyzátory, ale musí se dodělat trubky, to je práce pro vybavenou dílnu a zkuąeného mechanika.
Ta kontrolka - je na ni obrys jakoby motoru - svítí vľdy, kdyľ řídící jednotka zjistí závadu. Můľe to být lambda nebo nějaké čidlo. Při vypáleném katu můľe docházet k jeho ucpávání a to by mohla být pro řídící jednotku závada při větąím zatíľení - víc výfukových plynů.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod mrazík » Sob 10. Máj 2008, 17:31

výfuk mi urez na úplně stejným místě. počítal jsem s novým kat. ale opravář mi auto opravdu opravil, ne vyměnil. _ok_ . kontrolka taky před opravou svítila, po opravě uľ ani nehlesne. Mohl za to uchazející výfuk...
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Str 7. Nov 2007, 13:12
Bydlisko: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Poslaťod jakub_k » Sob 10. Máj 2008, 17:32

Marek píše:Ta boule je rez nebo svár? Mám v tom místě kat. vařený a vąe funguje. Jestli je tam dírka, záleľí jak moc je to zrezlé. Osobně se snaľím opravovat co to jde, ale ne za velké peníze v servisech. Dost se toho nechá svařit i doma elektrikou, provizorně funguje skelná příze vytaľená ze skelné tkaniny na laminování, prosycená vodním sklem. ND se totiľ stále zlevňují tak proč spěchat s výměnou.
Jestli se tam něco přesýpá, můľe to být rozpadlý vnitřek katu. Vyndat, vysypat a jestli tam něco zbylo vcelku, mohlo by to být vyhovující i na emisích. Jinak se dělají taky univerzální katalyzátory, ale musí se dodělat trubky, to je práce pro vybavenou dílnu a zkuąeného mechanika.
Ta kontrolka - je na ni obrys jakoby motoru - svítí vľdy, kdyľ řídící jednotka zjistí závadu. Můľe to být lambda nebo nějaké čidlo. Při vypáleném katu můľe docházet k jeho ucpávání a to by mohla být pro řídící jednotku závada při větąím zatíľení - víc výfukových plynů.


vypada to spise jako svarene, moc jsem to zkoumat zatim nemohl (bydlim v praze), nekdy to zkouknu az budu na zahrade za prahou ..vysypane to uvnitr snad neni, ten zvuk zni jako kdyz je tam opravdu jen dirka asi ..

jinak nevim jestli se pustim do svareni sam (po domacku si radeji v aute udelam spis ty elektro veci, na ty mechanicky moc nejsem :) ) kazdopadne asi bych to dal nekde svarit zatim .. a za rok az budu delat STK se uvidi, jestli to projde nebo ne :)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod jakub_k » Sob 10. Máj 2008, 17:34

mrazík píše:výfuk mi urez na úplně stejným místě. počítal jsem s novým kat. ale opravář mi auto opravdu opravil, ne vyměnil. _ok_ . kontrolka taky před opravou svítila, po opravě uľ ani nehlesne. Mohl za to uchazející výfuk...


tak to byl asi opravdu stejny pripad .. a take se ti rozsvicela jen kdyz jsi na to hodne slapnul ? ovlivnilo ti to nejak vykon nebo spotrebu ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod mrazík » Sob 10. Máj 2008, 17:58

jakub_k píše:
mrazík píše:výfuk mi urez na úplně stejným místě. počítal jsem s novým kat. ale opravář mi auto opravdu opravil, ne vyměnil. _ok_ . kontrolka taky před opravou svítila, po opravě uľ ani nehlesne. Mohl za to uchazející výfuk...


tak to byl asi opravdu stejny pripad .. a take se ti rozsvicela jen kdyz jsi na to hodne slapnul ? ovlivnilo ti to nejak vykon nebo spotrebu ?


auto se chovalo celkem normálně ( aľ na ten straąnej kravál :D ) Ale bacha, od malé koroze to jde k upadnutí straąně rychle... :lol: Mrzák uhnil uplně, kdyľ sem se rozjíľděl z křiľovatky na světlech... myslel jsem, ľe mi upad celej motor :D
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Str 7. Nov 2007, 13:12
Bydlisko: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Poslaťod jakub_k » Sob 10. Máj 2008, 18:01

mrazík píše:
jakub_k píše:
mrazík píše:výfuk mi urez na úplně stejným místě. počítal jsem s novým kat. ale opravář mi auto opravdu opravil, ne vyměnil. _ok_ . kontrolka taky před opravou svítila, po opravě uľ ani nehlesne. Mohl za to uchazející výfuk...


tak to byl asi opravdu stejny pripad .. a take se ti rozsvicela jen kdyz jsi na to hodne slapnul ? ovlivnilo ti to nejak vykon nebo spotrebu ?


auto se chovalo celkem normálně ( aľ na ten straąnej kravál :D ) Ale bacha, od malé koroze to jde k upadnutí straąně rychle... :lol: Mrzák uhnil uplně, kdyľ sem se rozjíľděl z křiľovatky na světlech... myslel jsem, ľe mi upad celej motor :D


kraval ? ja to zas tak moc neslysim ... vevnitr nic nepoznam .. jen zvenku nebo kdyz si otevru okno .. :)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Marek » Sob 10. Máj 2008, 18:19

Souhlas, malá dirka není vevnitř moc slyąet.
Tady je foto výztuhy, kterou mi při opravě jeden ąikovný člověk navařil, bylo to vąe vařeno autogenem a kat přeľil.
Prílohy
DSCN2599 640.jpg
DSCN2599 640.jpg (46.87 KiB) Zobrazené 9011 krát
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod jakub_k » Sob 10. Máj 2008, 18:36

Marek píše:Souhlas, malá dirka není vevnitř moc slyąet.
Tady je foto výztuhy, kterou mi při opravě jeden ąikovný člověk navařil, bylo to vąe vařeno autogenem a kat přeľil.


koukam asi slabe misto xsar .. muzu se zeptat kolik vam za to nauctovali ? tobe a mrazikovi :)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Marek » Sob 10. Máj 2008, 21:26

Slabé místo to je skoro u vąech aut, kvůli přenosu vibrací do karoserie je často zavěąený aľ zadní tlumič výfuku a vlastní vahou výfuku se to tam ohýbá. Nestálo mi to nic - bylo to ze známosti.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Poslaťod mrazík » Ned 11. Máj 2008, 9:50

foktu opravy poąlu večer, jsem v práci a v obleku se pod auto leze blbě :D . Mě oprava stála 500,- :wink: Zlatej Hradec
mrazík
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 128
Registrovaný: Str 7. Nov 2007, 13:12
Bydlisko: skoro Hradec králové
Vůz: X1,1998,1.4i, stříbrný a malinky

Poslaťod spy » Ned 11. Máj 2008, 10:44

Já skončil s tímhle (zlomené přesně za katem):
Obrázok

Za 300 mi tam navařili trubku a drľí to uľ přes rok. Zlatá Plzeň :-)

P.S. Kontrolka nesvítila, jenom auto dělalo kravál, panečku to bylo WRC ... (jel sem s tim skoro 100km po dálnici a kaľdou minutu se modlil a» to neupadne )
mitä?
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod jakub_k » Ned 11. Máj 2008, 11:04

tak to nejsou spatne ceny :) to si s tim nekam asi zajedu pristi tyden .. par stovek je nic oproti 9000kc se kterejma jsem zacinal pocitat na novej katalyzator :)

me to kraval dela nastesti zatim jen venku .. vevnitr naopak jak je to utlumeny, tak to ma v otackach fakt moc peknej zvuk, ten mi bude chybet :) ne takovej ten tunerskej rachot, ale takovy to pekny bublani :) to asi prestane delat po oprave :(
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod řepák » Ned 11. Máj 2008, 11:43

S takhle prověąeným sem jezdil taky .
Pak to začalo někde ,,vřčet,, a to mr. Mig můľe potvrdit ...
Unívalo to přesně u stř. tlumiče ... servis... rozborka ... pár řezů .. trocha svařování....
No dopadlo to tak ľe se svod opíral o nápravnici a rezonovalo to tak ľe sem si nejdřív myslel ľe sou v pr... homo. klouby .(hl. při trochu ostřejąím rozjezdu)
Koupil sem nedávno nový stř. díl a je to O.K. :D
A ten stř. díl výfuku zalezl dokonce tam kam patřil .
No pak by jeątě stačilo napsat do vyhledávače třeba výfuk ev. stř.díl výfuku , myslím tady ......
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... 9ed4f84e5f
Naposledy upravil řepák dňa Pon 12. Máj 2008, 17:13, celkovo upravené 1
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod ElTorpedo » Ned 11. Máj 2008, 22:29

mně na mojí bývalý X1 taky uhnil v místech jak povídáte, ale navíc se mi půl katu vysypalo a na emisích jsem byl pod čarou, technik mi říkal, ľe stačí kousek a uľ kat nefunguje jak má, spíą uľ pak nefunbguje vůbec, teď uľ mám na X2 1,6 16V svislý kat a v pohodě.
Obrázok užívateľa
ElTorpedo
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Pia 11. Aug 2006, 17:14
Bydlisko: Plzeňsko

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 90 hostia