slaby vykon

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

slaby vykon

Poslaťod jerim » Štv 26. Jún 2008, 5:20

zdravim mam mensi problem.
Posledni dobou kdyz je teplota venkovni 10 az 18stupnu tak auto jede slusne ale jakmile se otepli a zahreje motor tak me to netahne mam pocit jak kdyz me neco brzdi tak na to slapnu a pri 2500otackach jak kdyz chytne druhej dech jinak menil jsem filtr a svicky
jerim
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Štv 1. Mar 2007, 20:37
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara break 1.8i16V 98

Poslaťod B@RT » Štv 26. Jún 2008, 5:23

tipnul bych na váhu vzduchu...

ale nevim co máą za motor...
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod jerim » Štv 26. Jún 2008, 5:25

1.8i 16V 98
jerim
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Štv 1. Mar 2007, 20:37
Bydlisko: Chomutov
Vůz: xsara break 1.8i16V 98

Poslaťod Hrnča » Štv 26. Jún 2008, 7:44

Ono se to děje tak nějak normálně, ľe při vyąąích teplotách to jede jinak. Pokud je vlhký studený vzduch jede auto super. Navíc pokud ąestnácti ventil nedrľíą v otáčkách, tak sám o sobě nepojede. Co mám já zkuąenost, chce to tak 3500ot/min....
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod Kvido » Štv 26. Jún 2008, 9:34

Mám stejný motor i rok,auto uľ mám víc jak 2 roky a taky jsem si na to dost stěľoval,pomohlo mi lehce,ale né perfektně lepąí svíčky,sportovnějąí vzduchový filtr a výměna čidla teploty motoru pro řídící jednotku,ta to právě umí ovlivnit v nízkých otáčkách a volnoběhu,je to ten na motoru jsou tam tři za sebou a je to ta ľlutá ,úplně dole.
I přesto,po včerejąí vichřici,kde jsem stál přesně motorem proti tomu,mi dneska motor netáhnul a vynechával,po chvilce a pořádném proąlápnutí se vzpamatoval,jinak 16 Ventilové motory jsou tím známé,ľe oľívají nad 3-3,5 tisíce otáček,oproti 8 Ventilům,ty táhnou pěkně odspod,ale nahoře umírají dřív neľ 16 V.
Taky někdy motor protočím k červenému,ale taky bojuju s motorem,na jedničku to rozpálím a dvojce chvílí trvá neľ na to naváľe.Ikdyľ při dneąní ceně benzínu a poruchám které jsem měl,uľ to provozuji snad jen při předjíľdění.
Určitě ti pomůľou vyměnit ty komponenty co jsem zmínil,ale nečekej výkonové zázraky,jen se motoru chce mnohem dřív do otáček.
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Poslaťod jaydee_peta » Pon 4. Aug 2008, 8:34

Kvido píše:Mám stejný motor i rok,auto uľ mám víc jak 2 roky a taky jsem si na to dost stěľoval,pomohlo mi lehce,ale né perfektně lepąí svíčky,sportovnějąí vzduchový filtr a výměna čidla teploty motoru pro řídící jednotku,ta to právě umí ovlivnit v nízkých otáčkách a volnoběhu,je to ten na motoru jsou tam tři za sebou a je to ta ľlutá ,úplně dole.
I přesto,po včerejąí vichřici,kde jsem stál přesně motorem proti tomu,mi dneska motor netáhnul a vynechával,po chvilce a pořádném proąlápnutí se vzpamatoval,jinak 16 Ventilové motory jsou tím známé,ľe oľívají nad 3-3,5 tisíce otáček,oproti 8 Ventilům,ty táhnou pěkně odspod,ale nahoře umírají dřív neľ 16 V.
Taky někdy motor protočím k červenému,ale taky bojuju s motorem,na jedničku to rozpálím a dvojce chvílí trvá neľ na to naváľe.Ikdyľ při dneąní ceně benzínu a poruchám které jsem měl,uľ to provozuji snad jen při předjíľdění.
Určitě ti pomůľou vyměnit ty komponenty co jsem zmínil,ale nečekej výkonové zázraky,jen se motoru chce mnohem dřív do otáček.



No, můj osmiventil táhne aľ do omezovače (6500 ot.) jak vzteklej :-)
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia