1,6 16v - studený motor pri rozjezdu kucká

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

1,6 16v - studený motor pri rozjezdu kucká

Poslaťod msouk » Str 19. Júl 2006, 15:14

zdravim, mel jste nekdo podobny problem?
zacalo mi auto pokuckavat pri rozjezdu se studenym motorem, navic pri jizde z kopce po ubrani plynu mirne strili do vyfuku. nasledovaly kroky, jako vymena posledniho (deraveho) dilu vyfuku, po zjisteni chybejici matky u svodoveho potrubi, hned za parohama, jsem tam dal novy tesneni, takze to tam uz taky nefouka. subjektivne mam pocit, ze se to zlepsilo, ale porad to neni stoprocentni, do vyfuku to strili porad. kdyz zprudka pridam plyn, ozve se zvuk sani (jako kdyz jsem na fitlovi sundal filtr:) mirne se motor zadusi a pak teprve rozebehne do otacek.
po ohrati, kratkem, je vsechno normalni. nemam teda moznost porovnat s jinym autem...
poradite? diky
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod Sbohem vąem » Str 19. Júl 2006, 20:36

skus do nějakého servisu na diagnostiku,mo?ná je to lep?í ře?ení ne? hledat jehlu v kupce sena,proto?e to mů?e být cokoliv a někdy taky jenom hloupost ,ale myslím,?e bych ?el nejdřív na tu diagnostiku a pak uvidí? co ti řekne.
Sbohem vąem
 

Re: 1,6 16v - studený motor pri rozjezdu kucká

Poslaťod petr_xs » Štv 20. Júl 2006, 5:22

Je potreba poradne zkontrolovat vsechny spoje (tesneni, dirky, praskliny) na vyfuku mezi hlavou a katalyzatorem, pokud se nekady dostava do vyfuku vzduch, rozhodi to lambdu a tim i bohatost smesi.
http://www.hetcl.cz/index.php?id1=3&id2=1
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Poslaťod msouk » Štv 20. Júl 2006, 11:40

zatim diky panove, pristi tyden jedu na diagnstiku a pak napisu pripadne vysledek :)
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod msouk » Uto 8. Aug 2006, 11:08

konecne jsem se dostal na diagnostiku a objevila se tam chyba zapalovani. pry to bude nejspis v liste nad svickami - nova kostuje udajne 7000 :((
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod msouk » Str 14. Mar 2007, 22:38

po hodne dlouhe dobe problem snad vyresen. vymenil jsem civku zapalovani, kterou diagnostika nahlasila jako chybnou, origo svicky a stale se to chovalo stejne.
ale zvysujici se spotreba uz me zacinala stvat (dostaval jsem se k osmi litrum at jsem jel opatrne jak to slo)
nakonec mel pravdu petr_xs, chyba byla v netesnosti vyfukoveho potrubi...
zajel jsem do citroenu - Autoport praha
mladik mrknul pod kapotu, ja nastartoval a pridal. diagnoza byla bolestiva. praskle parohy. prej je to obvykla bolistka tohoto motoru, stejne jako civka zapalovani (lista) a cidlo teploty. proto to melo takovej zvuk a opravdu to rozhazovalo lambdu, zejmena za studena.
novy parohy asi 4700 plus tesneni za kilo a prace u nich tak za dvojku.
no, nechal jsem to v jednom servisu, kde to panove rozebrali, nechali zavarit a dali do kupy - za cenu podstatne priznivejsi 2500. ranni nastartovani pro me bylo balzamem :)
ticho, zadny cukani. spotrebu musim jeste vysledovat.
tak at nekomu moje zkusenost pomuze
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod baffy » Str 14. Mar 2007, 23:39

vdaka za skusenost.chvala bohu zatial bez problému , ale jeden nikdy nevie :lol:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Poslaťod petr_xs » Štv 15. Mar 2007, 18:46

Diky za zpravu. V kterejch mistech to bylo praskly?
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Poslaťod msouk » Str 21. Mar 2007, 12:55

pry mezi prvnim a druhym valcem brano od prevodovky. je na tom ten kryci plech a rozdelany jsem to nevidel, takze az se dostanu k vercajku, tak to jeste okouknu, pripadne nafotim.
panove v servisu meli velky problem povolit jak srouby drzici ten plech, tak hlavne lambdu, nad ni se vyvztekali. to jen tak na okraj
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod msouk » Pon 26. Mar 2007, 17:58

takze...zhruba po tydnu jsem rano nastartoval a je to tu opet. ve svaru to zase prasklo. tak me holt ceka novy potrubi za bura :(
msouk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 21. Feb 2006, 12:17

Poslaťod řepák » Pon 26. Mar 2007, 18:38

msouk píše:takze...zhruba po tydnu jsem rano nastartoval a je to tu opet. ve svaru to zase prasklo. tak me holt ceka novy potrubi za bura :(

zkus kontaktovat Zyky-ho .
Ale bohuľel nevíme odkud jsi ...... :(
Abychom ti pomohli tobě bliľąímu kontaktu ..

http://obchod.autobenex.cz/index.php?PH ... 6c1d0cfb46
Druhá karta zleva - výběr dle vozu...
dokonce tam dělá jeden z nás .. Kolín a prej není problém..
Je to LUKY .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron