Startování teplého motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nastartuje - dojede - teplý nestartuje

Poslaťod urby89 » Pia 11. Máj 2012, 6:49

Připojuji se k problému. Jestli je to tedy startérem, chci se zeptat kde a jaké uhlíky případně jiné díly se dají sehnat ?

Díky
urby89
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 12. Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara Atractive Break, 1,6i 16v, Benzin, 2005

Re: Nastartuje - dojede - teplý nestartuje

Poslaťod urby89 » Str 6. Jún 2012, 11:41

Takže vyřešeno, problém byl v cívce startéru (Valeo D6G3) cena cívky 1300 s DPH.
urby89
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 12. Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara Atractive Break, 1,6i 16v, Benzin, 2005

Re: Nastartuje - dojede - teplý nestartuje

Poslaťod pj » Str 6. Jún 2012, 12:42

pj píše:Ve ctvrtek to jde do servisu tak snad odhali problem.

Chlapi vymenili pastorek na starteru a od te doby bez problemu. Takze, diky jim.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Problém se startem zahřátého motoru

Poslaťod Myšák » Štv 9. Apr 2015, 14:42

Zdravím všechny :) Mám problém se svou Xsarou a to takový že studený motor lze bez větších problému nastartovat, lehce kolísá volnoběh, pak se srovná, a po chvilce opět začne kolísat , a opět se srovná, hlavní problém je ale v tom že po jízdě,po vypnutí motoru, nejde nastartovat-zatočí, chytne, tak na 1 vteřinu, a chcípne, na plyn nereaguje Auto jezdí na E85 má i řídící jednotku pro Etanol. Pomuže když při zahřátým motoru "nažhavím" což po cca 5 vteřinách nastaví na E85 ŘJ studený start, pak auto chytne, ale díky tomu že je asi směs přilíš bohatá nejde do otáček, dusí se, nemá výkon. Byl vyměněn krokový motorek, zelený čidlo teploty, svíčky , lambda sonda, škrtící klapka vyčištěna. Někdo nějaký nápad na co se zaměřit ? Omlouvám se za nový téma, ale nic podobnýho jsem tu nenašel. Díky za rady :)
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Problém se startem zahřátého motoru

Poslaťod korimi » Štv 9. Apr 2015, 18:56

Za prve bych zkusil diagnostiku, za druhe bych odpojil jednotku ethanolu a vyzkousel co to dela na benzin, kdyz je treba problem na aute s lpg tak jako prvni vyresit problem na benzin a pak bych resil dal.... Osobne si myslim ze problem bude delat ethanol, ano s tim palivem souhlasim nejsem vylozeny odpurce ale proste jako prvni bych zajistil zivotni funkce na origo palivo a pokud to udelas mas pul problemu pryc... :D :driv:
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: Problém se startem zahřátého motoru

Poslaťod Myšák » Štv 9. Apr 2015, 19:56

Díky za radu, vyzkouším, a pak dám vědět :)
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Problém se startem zahřátého motoru

Poslaťod snoopy » Štv 9. Apr 2015, 20:33

ethanolová jednotka dělá pouze to, že prodlužuje dobu vstřiku. Tedy dávkuje víc paliva do motoru. Studený start ještě o pár procent víc. U zahřátého motoru bych to viděl na problém v tom, že je lidově řečeno uchalstanej. Moc směsi ve válcích, mokré svíčky...
Ale spíš mě fascinuje, co všechno jsi měnil a přitom nedal pryč to, co tam vůbec nepatří.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Myšák » Uto 28. Apr 2015, 16:30

Tak jsem natankoval benzín, odpojil jednotku na E85 a problem přetrvává, byl jsem i na diagnostice, nejdřív v jednom soukromým servisu, pak i přímo v autorizovaným Citroenu, kde zkoušeli dokonce dvě ruzný diagnostiky, a ani jednou se do ŘJ nedostali :shock: takže teď mě asi čeká hledání , jestli si to někde nepřisává někde falešný vzduch, nebo není někde zlomený nějaký káblík nebo něco takovýho...
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod snoopy » Str 29. Apr 2015, 7:17

no, trochu nechápu, jak je možné, že se autorizovaný servis nedokázal připojit na ŘJ. To budou asi pěkný matláci. Kdo jiný než oni by to měl zvládnout?
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Myšák » Str 29. Apr 2015, 10:53

Nevím, prostě je to tam nechtělo pustit, byl jsem u toho, a jako by to nemělo přístup do toho, pritom ABS, airbagy to vypsalo jako že tam komunikace je
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod empík » Str 29. Apr 2015, 13:24

Nie je to až tak nezvyčajné. Tiež som musel Lexiu "presvedčovať" aby mi načítala bufíka, kde sa to viditeľne bilo s nejakým zariadením na zbernici. V servise sa s Lexiou nejako zvlášť hrať nebudú. Napichnú to a buď to ide alebo nie.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Myšák » Str 29. Apr 2015, 14:00

Jo, nejdřív to zkoušel Lexii, pak ještě tuším Proxii, nebo jak se to jmenovalo, z toho co jsem zahlidl
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Myšák » Štv 30. Apr 2015, 17:50

Tak jsem se v tom včera vrtal , a nakonec jsem vyndal a vyčistil čidlo tlaku sání, po zpětný montáži všeho zpět problemy pořád stejný, ale podařilo se mi to čidlo odpojit , a auto jak vyměněný, startovalo, nechcípalo... :) po připojení znovu problémy zpět, tak jsem ho dneska vyměnil za nový, a auto běží , startuje, jen ten volnoběh je lehce nervozní ale nic vážnýho , a na chvilku se rozsvítila kontrolka motoru, ale zítra to auto dukladnějí projedu, a myslím si že až se ŘJ "naučí" nová data, že si to sedne uplně :) :jup: :driv:
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod bobik » Uto 26. Máj 2015, 9:55

Rád bych věděl jak dopadlo Vaše důlkadnější projetí,protože mám podobný problém s Xsarou,která navíc ,když je zahřatá tak začne kuckat,trošku zatůruji a potom přestane.Dík
Naposledy upravil baffy dňa Uto 26. Máj 2015, 15:46, celkovo upravené 1
Dôvod: odstránená citácia
bobik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Sep 2013, 10:12
Bydlisko: Holečov
Vůz: citroen xsara 1,4 NO

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Myšák » Uto 26. Máj 2015, 15:57

No při delším stání na volnoběh se rozsvítila kontolka motoru, která zhasla až po vypnutí zapalování, taky jsem chvílema neměl výkon, nejvíc to bylo znát na 2. rychlost, že se tomu moc nechce, ale když jsem ubral a zase přidal, tak zabrala, občas na 5. rychlost v kopci nechtěla zrychlovat z cca 80km/h , ale postupně, se všechno "samo" vyřešilo, nebo spíš už to nepozoruji v takovým objemu. Občas chcípla... Ted už startuje spolehlivě, volnoběh taky poslechově dobrej, řekl bych že ŘJ se naučila nová data .
P.S. auto jezdilo na E85 s přídavnou ŘJ, na radu z tohoto topicu je momentálně odpojená, a jezdím na benzín, někde jsem četl že při tomto přechodu zpět na benzín se muže uvolnit navázaná voda v nádrži, a dělat problémy typu nepravidelný volnoběh , ztrátu výkonu a tak ( což byly i moje problémy po výměně čidla) a tak jsem nalil do nádrže aditivum na čištění motoru, který i váže vodu - takže nedokážu přesně říci jestli to bylo jen daty v ŘJ nebo právě i tou potencionální vodou v benzínu
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia