Startování teplého motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod bobik » Uto 26. Máj 2015, 17:55

Děkuji za Vaši odpověď,vyzkouším.
bobik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Sep 2013, 10:12
Bydlisko: Holečov
Vůz: citroen xsara 1,4 NO

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Bog » Pon 8. Jún 2015, 17:05

Zdravím kluci,
Teprve nedávno jsem si koupil xsaru. Bohužel od té doby ho mám co měsíc v servisu protože ho musím dát do kupy po předchozím majiteli, který se o ni evidentně moc nestaral.
Aktuálně teď řeším podobný problém jako se řeší zde. Pročetl jsem vše, ale návrhů je tolik a odkazů na další thready, že jsem se rozhodl zeptat rovnou, tak snad vám to nebude vadit.
Můj problém je podobný jaký už byl zmíněn. Při studeném satrtu ráno není problém a auto startuje naprosto v pohodě, ale problém nastane jakmile je venku teplo a xsarka stojí na sluníčku nebo se zahřeje motor, pak sice naskočí, ale startuje celkem dlouho a zdá se že baterka má co dělat aby motor natočila (nejspíš je potřeba vyměnit i ji). Po nastartování a při horkém motoru se mi zdá že motor občas cuká a jakoby vynechává. Občas se mi satne, že když na to šlápnu nějčastěji třeba do kopce někdyi na rovince tak třeba na vteřinu ztratí výkon. a pak už pokuckává většinou dokud nevypnu motor a znovu ho nenahodím.
Mám už vyměněné svíčky, zapalovací cívku,vyměněné rozvody i olej, střední a zadní část vyfuku, repasovanou nápravu, vyměněny zadní brzy i s lany k ruční brzdě, vyčištěnou klapku, tak by mě zajímalo na co se ještě zaměřit co by tak mohlo způsobovat takové problémy. Xsarka zatím jezdí ale zdá se mi že ten motor vynechává čím dál častěji čím je větší teplo. koupil jsem ji ani ne rok zpět a už jsem si na ni celkem zvykl a rád bych ji dal dokupy protože jinak se s ní jezdí velmi dobře jen nemám dobrý pocit z toho že tak pokuckává. jednou sem i dokonce stalo že při zasatvování na parkovacím místě mi najednou po puštění spojky a vyřazení chcípl sám od sebe motor, ale to se stalo zatím jen jednou.
Moc děkuji za rady :-)
Bog
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015, 18:48
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citröen Xsara II 1.6 16V, r.v. 2003, benzin

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Fanatik » Pon 8. Jún 2015, 17:34

Já mám sice naftu, ale vyměnil bych palivový filtr a mohla by být i voda v nádrži. Zkus tam nalít Velfobin. Mně to dělalo u služebního auta a hledal jsem to několik měsíců. Po aplikaci velfobinu to přestalo.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod baffy » Pon 8. Jún 2015, 18:06

Hmm ,začal by som asi takto http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=52&t=13355&start=15 , myslím si že OSka to celkom pekne spracoval.Je rozdiel vo vyčistení klapky a motorčeka ktorý tú klapku natáča.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod petr_xs » Uto 9. Jún 2015, 6:26

Chcípání při volnoběhu může způsobovat vadný snímač tlaku a teploty vzduchu.
Velfobin je líh a ten už ti do benzínu přidává stát.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Bog » Str 10. Jún 2015, 22:52

Díky za rady kluci.
Něco s tou Xsarkou zkusím vymyslet snad to bude některá z těch věcí kterou jste zmínili :-)
Bog
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015, 18:48
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citröen Xsara II 1.6 16V, r.v. 2003, benzin

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod bobik » Pon 26. Okt 2015, 16:59

Jak to poisuje Bog,tak mi to dělalo stejně,ale stačílo nalít aditivum a jako když mávne kouzelným proutkem,bylo po problému!
bobik
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 7. Sep 2013, 10:12
Bydlisko: Holečov
Vůz: citroen xsara 1,4 NO

Re: Startování teplého motoru

Poslaťod Bog » Ned 10. Jan 2016, 21:55

Po dlouhé době se ozývám, abych sdělil na co se přišlo s mým problémem s xsarkou :-) Zatím sjem to s ní nevzdal, ale nervi docházejí :-D
Co se týče problému se startováním, tak ten se vyřešil výměnou startéru nicn epomohlo tak jsem se smířil s tím, že hold bdue startovat občas xsarka hůř až nakonec jsem vyměnil baterii a hned další den kupodivu xsara měla obrovský problém natočit. Zajel jsem do servisu a tam zjistili, že byl zadřený startér tak vyměnili starté i s kabelem a od té doby (až do dneška) nebyl se startováním problém :-)
Cukání po použití aditiva trochu ustalo, ale stále jde poznat kolísání plynu hlavně za studena a při rozjezdech po zahřátí už to skoro není poznat jediné com ě trápí je ještě to že sem i zdá jako kdyby se mi poloha plynu měnila jednou musím sešlápnout plyn víc jindy stačí trochu a jindy sešlápnu trochu xsara začne řvát ale jakmile popustím spojku a dostane záběr najednou xsara skoro chcípá a musím zas přidat plyn občas si při rozjezdech připadám jak úplný začátečník :-D
A dneska jsem myslel, že ani neodjedu - start za studena xsara s sebou příšerně házela měla problém udržet otáčky na volnoběh a k tomu chvilkama problíkavala kontrolka chyba motoru až chcípla úplně nastartoval jsem pdoruhé stále to samé a nepomohlo ani přidávání plyn při puštění plynu stejný scénář tak jsem si řekl zkusíme se rozjet zařadil jsem rozjel jsem se a najednou všechno v pohodě volnoběh držel bez problémů, žádná kontrolka a xsara jela jako vždycky.
Bývalý majitel jí musel dávat pěkné kapky chuděře :-(
Bog
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015, 18:48
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citröen Xsara II 1.6 16V, r.v. 2003, benzin

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia