Odvětrání klikové skříně

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odvětrání klikové skříně

Poslaťod mildis » Uto 22. Aug 2006, 19:26

Zdravím v?echny citroňáky. Zima se blí?í a jak u? tady pár lidí uvedlo u motorů 1,8 8v se v zimě zaná?í sítko odvětrání klikové skříně, čím? pak vystříká v?echen motorový olej. Abych řekl mám tady z toho docela obavy, proto?e auto mi po celý rok stojí před domem a ka?dý den s ním jezdím do práce. Padlo tady pár rad jak proti tomu bojovat, MP mi zaslal návod na instalaci bzučáku povysunuté měrky, tak?e ho budu muset asi nějak spáchat, ale je?tě ne? se do toho dám rád bych se dověděl kolika z Vás se tento problém stal a jestli nemáté mimo té instalace bzučáku, vyči?tění hadic odvzdu?nění nebo zakoupením nových hadic jiné ře?ení. Po náv?těvě ve značkovém servisu mi řekli, ?e komplet hadice stojí cca 1000Kč, ale nením zda výměna něco vyře?í. Zdá se mi to jako záva?ný problém u tohoto motoru a doufám ?e to nebude zajímat jen mě, ale i Vás, kteří tento motor máte. Za ka?dý příspěvek Děkuji
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Poslaťod Dusan » Uto 22. Aug 2006, 20:02

Mě se to stalou zatím jednou při -23C a to bylo,kdy? jsem auto koupil a nic jsem o tom nevěděl.Poslední 2 zimy jsem vyčistil hadici a bylo to OK.Ale celou zimu se toho bojím.
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Sob 16. Júl 2005, 14:18
Bydlisko: Hradec Králové

Odvětrání klikové skříně

Poslaťod Míra » Str 23. Aug 2006, 19:50

Zdar,
je vidět, ?e se koncernové motory nezapřou. stejný problém sem ře?il u P 405 1,6gli u něho se k tomu je?tě přidala mírně voda do oleje.
Projevuje se to i u dieselu? Dieselou Xsaru mám jen krátce cca 8 tis km a zatím se nic neprojevuje.
Míra
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 10. Apr 2006, 12:15
Bydlisko: Pardubicko
Vůz: Xsara Break 1,9D, 1998

Poslaťod hever » Str 11. Okt 2006, 17:28

me to potkalo taky letos ,auto ani ne rok a byl jsem z toho vykulenej pekne.neco jsem jsi uz tu o tom precetl ale chtel jsem se zeptat zda by pomohlo kdybych ty hadice oizolovat penovou hadici jaka jse pouziva u topeni.myslite ze by to pomohlo?ze by to nezamrzalo?
Naposledy upravil hever dňa Štv 12. Okt 2006, 17:01, celkovo upravené 1
xsara 1.8i 66kW (ocean)
Obrázok užívateľa
hever
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 10. Sep 2006, 20:42
Bydlisko: Kolínsko

Poslaťod Mison » Štv 12. Okt 2006, 9:25

U dieslu se to neprojevuje, jeliko? tam je to ře?ené jinak....tak mi to říkal mechanik u citroenu. Hodně ?těstí.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Poslaťod falkon » Štv 12. Okt 2006, 23:04

Tak jsem taky provedl preventivní proči?tění hadic a kupodivu byly téměř čisté,ale je fakt,?e poslední zimu co jsem měnil olej,byla pod víčkem pěkná ka?e.Největ?í horor byl dát tam tu hadici,kde je to pospojeno tou plastovou roztrojkou a nacvakat tam ty debilní pásky,někde jsem musel dát klasický ?roubovací.
falkon
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon 31. Júl 2006, 17:47


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia