Benzín - Biely dym / bílý kouř z výfuku

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Benzín - Biely dym / bílý kouř z výfuku

Poslaťod pali67 » Štv 26. Nov 2009, 22:49

Aj keď sa jedná sa o voľnobeh nič podobné som v starých príspevkoch nenašiel.
Studený motor – voľnobeh v poriadku, ale svieti porucha diagnostiky.
Keď sa ale motor zohreje, asi v tom momente keď zopne termostat. (teplota motora na palubovke mierne poklesne) začne voľnobeh stúpať, a z výfuku sa začne kúriť taký skôr biely dym. Čítal som že biely dym z výfuku značí že sa voda dostáva do spaľovacej komory, ale keby to bol tento prípad tak by ten biely dym bol aj pri studenom motore nie? Vymenil som už čidlo tlaku sania, krokový motor, sviečky, vzduch. Filter a neviem čo ďalej. Poraďte.
Xsara 1,4i 1998
pali67
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 25. Mar 2009, 20:40
Bydlisko: Poprad
Vůz: Xsara 1, 1,4 benzin 1998, Xsara1,6 16V 2001

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod konqui » Pia 27. Nov 2009, 7:43

Když sepne termostat - otevře se chladící okruh takže se mírně zvedne i tlak....řekl bych že to bude těsnění pod hlavou...až se otevře ten okruh, opatrně sundej víčko od chladiče a přidej plyn, uvidíš co začně dělat voda (jestli začne bublat tak to máš jisté)
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod mio » Pia 27. Nov 2009, 16:26

Jestli máš v pr..li hlavu,musela by se ti ztrácet voda.Bylo by zespodu hodně bílé víčko (šlem) od oleje.Bílý kouř z výfuku při těhle teplotách ještě nic neznamená.Na to že máš klidný volnoběh při studeném motoru a při teplém se zvednou otáčky při čemž svítí kontrolka diagnostiky, tak bych to tipoval ještě na lambda sondu.Jestli už jsi ji nezkoušel výměnit.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod pali67 » Pia 27. Nov 2009, 22:22

Voda ani olej sa mi nestráca, aspoň som si to doteraz nevšimol.(voda bola medzi ryskami teraz som ju doplnil na max tak uvidím) Veko je čisté bez bieleho povlaku, voda pomerne čistá. To bublanie pozriem zajtra,ale myslím si že keď otvorí termostat, tak tlak by sa mal naopak znížiť nie? Bol som aj na diagnostike v citroene, kde nič nezistili, ale lambda sonda vraj je dobrá vraj reaguje ako má, tam mi akurát povedali že sa im nezdajú udaje z čidla tlaku sania a tom som už vymenil ale bez výsledku. Jediné čo zistili je to, že motor má bohatú zmes. Jeden mechanik mi poradi,l aby som pozrel ešte celé sacie potrubie či tam nie je prasknuté tesnenie, tak začnem asi tým a dám vedieť.
Tak dnešné poznatky: Po zahriatí motora ale s vypnutým kúrením vyzerá všetko v poriadku. Keď som sa pozrel na vodu, hladina bola zvýšená tak, že cez prepad pomaly kvapkala voda.Keď som otvoril okruh kúrenia, tak mi z chladiča začali stúpať malé bublinky (po vypnutí kúrenia bublinky prestali). Keď som pridal plyn tak voda v chladiči začala dosť silno bublať a hladina sa znížila aj o 15 cm. Po ubratí plynu hladina vystúpila tak, že z chladiča začala prúdom vytekať voda. ALE BIELY DYM DNES Z VÝFUKU NEJDE ŽIADEN. A ešte jedna vec. Pri teplom motore na voľnobeh sa mi rozsvietila kontrolka diagnostiky(robí to stále keď motor sám zvýši otáčky, alebo keď sa valil ten biely dym - dnes ale otačky boli iba mierne zvýšené povedal by som že skoro v norme) Keď som povolil zátku na chladiči tak po zasičaní otáčky klesli a kontrolka zhasla. Myslíte si stále že je vadné tesnenie pod hlavou?, alebo nejaká porucha na okruhu vody v kúrení popr. niečo iné?
Xsara 1,4i 1998
pali67
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 25. Mar 2009, 20:40
Bydlisko: Poprad
Vůz: Xsara 1, 1,4 benzin 1998, Xsara1,6 16V 2001

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod silko22 » Ned 7. Mar 2010, 15:29

skus vymenit veko na chladiči. ja som ho vymenil a v pohode. Teraz mam problem iný asi mi prasklo tesnenie pod hlavou. vo vode ma olej. takze servis. xixixi
silko22
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 29. Dec 2008, 20:34
Bydlisko: Slovensko, 05001 Revúca, ul. T.Vansovej 1174/14
Vůz: Citrone Xsara, 1.4i (KFX), benzín, 1999

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod konqui » Pon 8. Mar 2010, 6:07

pali67 píše: Tak dnešné poznatky: Po zahriatí motora ale s vypnutým kúrením vyzerá všetko v poriadku. Keď som sa pozrel na vodu, hladina bola zvýšená tak, že cez prepad pomaly kvapkala voda.Keď som otvoril okruh kúrenia, tak mi z chladiča začali stúpať malé bublinky (po vypnutí kúrenia bublinky prestali). Keď som pridal plyn tak voda v chladiči začala dosť silno bublať a hladina sa znížila aj o 15 cm. Po ubratí plynu hladina vystúpila tak, že z chladiča začala prúdom vytekať voda. ALE BIELY DYM DNES Z VÝFUKU NEJDE ŽIADEN. A ešte jedna vec. Pri teplom motore na voľnobeh sa mi rozsvietila kontrolka diagnostiky(robí to stále keď motor sám zvýši otáčky, alebo keď sa valil ten biely dym - dnes ale otačky boli iba mierne zvýšené povedal by som že skoro v norme) Keď som povolil zátku na chladiči tak po zasičaní otáčky klesli a kontrolka zhasla. Myslíte si stále že je vadné tesnenie pod hlavou?, alebo nejaká porucha na okruhu vody v kúrení popr. niečo iné?


Tak tohle je přesně prasklé těsnění po hlavou nebo prasklá hlava - tedy pokud po přidání plynu dělá voda bordel - bublinky, gejzír etc...
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod kuras » Uto 21. Sep 2010, 7:30

zdravím vás,

dnes ráno cestou do práce, mi začala xsarka poskakovať... stál som v kolóne a keď som sa chcel pohnúť, zdochla. po naštartovaní začal motor poskakovať a z výfuku šlo strašne veľa bieleho dymu. keď som sa ešte 2-3x pohol, motor zas dostal svoj zvuk, neskackal, z výfuku ani "mráčik"
zvyšok cesty - cca 10km v meste, už bez problémov, šla ako mala

nedávno bola v servise ( problém s prehrievaním - nespínala sahara ), olej bol čistý, tesnenie pod hlavou bolo tiež menené nedávno, všetko ako má byť...

mal niekto podobný problém?
Naposledy upravil kuras dňa Uto 21. Sep 2010, 13:05, celkovo upravené 1
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod petr_xs » Uto 21. Sep 2010, 8:25

myslím si že keď otvorí termostat, tak tlak by sa mal naopak znížiť nie?

Tlak se nezmeni, protoze prostor pred a za termostatem je z druhe strany spojen zpetnym potrubim z chladice. Je tam jen cast tlaku cerpadla a ten je dost maly.
Keď som otvoril okruh kúrenia, tak mi z chladiča začali stúpať malé bublinky (po vypnutí kúrenia bublinky prestali)
Otvirani topeni na to nemuze mit vliv, protoze na trubkach neni zadny kohout.
Naposledy upravil petr_xs dňa Str 22. Sep 2010, 6:11, celkovo upravené 1
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod mio » Uto 21. Sep 2010, 8:32

To kuras: to mohla být možná jen "voda" v palivovém systému .Určitě raději často kontroluj hladinu kapaliny v chl. soustavě ,pro jistotu !!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod rosta12345 » Uto 21. Sep 2010, 11:49

jak píše mio poctivě bych kontroloval vodu jestli se netratí
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Biely dym z výfuku

Poslaťod kuras » Uto 21. Sep 2010, 13:05

nie nie, voda si drží rovnakú hladinu... niečo so sviečkami to nemôže mať spoločné?
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia