únik motorového oleje měrkou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod milan15 » Str 11. Jan 2017, 7:53

Dobry den , prosim o radu. Dnes rano po par km , zhruba tak 5km, mi picasso dalo varovny signal na olej, auto som odstavil na okraji cesty a otvoril som kapotu...cely motor mam od oleja a ja teraz neviem co dalej, auto som pre istotu nechal tam . Prosim o radu, co sa mohlo stat?
milan15
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 11. Jan 2017, 7:48
Bydlisko: slovensko,Sered
Vůz: xsara picasso,1,8 benzin 16V

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod betom » Str 11. Jan 2017, 8:50

Pokud se jedná o motor 1,8 (nemáš uvedeno o jaký motor se jedná), tak je to klasika. U těchto motorů při jízdách na krátké vzdálenosti zamrzá hadice odvzdušnění klikové skříně, která se natlakuje. Tlak vysune měrku oleje a olej vystříká do motorového prostoru. Mnohokrát se to tady řešilo. Použij vyhledávač vpravo nahoře (hledat).
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod milan15 » Str 11. Jan 2017, 9:43

dakujem za radu, bal som sa ze bude nieco vaznejsie.Precitam si tu na fore a snad sa dozviem viac.
milan15
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 11. Jan 2017, 7:48
Bydlisko: slovensko,Sered
Vůz: xsara picasso,1,8 benzin 16V

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod milan15 » Pia 20. Jan 2017, 11:08

problem sa dnes zopakoval...cca 5 km a olej znova striekal na motor cez mierku. Ked mi to spravilo posledne tak som odvetr. hadicu menil za novu...a teraz je to tu znova...nejak rada prosim?
milan15
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 11. Jan 2017, 7:48
Bydlisko: slovensko,Sered
Vůz: xsara picasso,1,8 benzin 16V

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod betom » Pia 20. Jan 2017, 14:31

Jedná se o konstrukční nedostatek. Pomůže v zimě jezdit delší trasy, aby se motor pořádně prohřál, vlhkost se stačila odpařit a v hadici nenamrzala. :(
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod zlj » Pia 20. Jan 2017, 18:05

Tu hadici máš zašlemovanou emulzí oleje a vody.Nechat rozmrznout a vyčistit a je na celou zimu pokoj.Popřípadě dát větší pruměr hadice.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod hrbol77 » Sob 21. Jan 2017, 17:30

Ahoj, taky jsem chtěl balit tu odvětrávací hadici, pak mně zase radil elektrikář z práce, že na ni mám namotat odporový drát a tím ji vytápět. Nakonec jsme to s kamarádem vyřešili jinak. Originál hadici jsme hodili co nejdál doletěla a nahradili jsme ji obyčejnou delší hadicí, kterou jsme zavěsili k nádobce na brzdovou kapalinu. Tímto tvoří hadice pomyslné písmeno "A". V okamžiku usazování kondenzátu v původní hadici- nejnižším místě se tohle přesunulo nahoru. Tudíž kondenzát z jedné strany steče zpět do prostoru, odkud vychází a z druhé strany steče do sání. Takže problém s zámrzem hadice je vyřešen. :jup: Teď mě trápí ještě zamrzání klapky. Holt, musím vždy pořádně ohřát, aby se kondenzát odpařil.
Jinak, LPG mám již 4 roky, nahrkal jsem na něj cca 60tis a motor při celkových 210tis šlape jako hodinky.
hrbol77
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 4. Sep 2010, 6:45
Bydlisko: Sudkov
Vůz: Xsara Picasso, 1,8i 16v, 2002

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod alfa133 » Ned 22. Jan 2017, 16:28

Ahoj, mohl bys nám to vyfotit?, docela dobrý nápad :jup: , hadici jsi dal úplně obyčejnou? , nemusí to být nějaká co vydrží tlak,nebo podtlak...já ji tam mám dost tvrdou,myslel jsem,že to má nějaký účel díky.
alfa133
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 14. Sep 2010, 15:57
Bydlisko: Tábor
Vůz: 1.8 66 kw 97r. xsaraI

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod milan15 » Pia 27. Jan 2017, 7:22

tak som to vyriesil ..spravil som si nahradne dychanie, do plniaceho viecka som vrtol dierku, strcil hadicku a ukoncil som ju vo filtry....takze ked mi tam aj nieco zamrzne tak tlak nebude mat....
milan15
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 11. Jan 2017, 7:48
Bydlisko: slovensko,Sered
Vůz: xsara picasso,1,8 benzin 16V

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod AlešT250 » Sob 3. Mar 2018, 13:43

Ahoj, jsem novým clenem klubu stříkací měrka oleje.
Pročetl jsem zde poctivě vše, ale nejsem si jist, jestli jde pouze o problém odvzdušňovací hadice....
Týden trvalé mrazy i přes den. Auto trvale venku.
Ráno kolem -17. Trasy kolem 15 km do práce.
Nikdy žádný problém, až předevčírem, po cca 10 km jízdy, všechen olej venku. Auto na laně domů, odstavuji venku.
Dnes, stále trvající mrazy i přes den, jdu vyčistit hadici, která vede z víka ventylů do domečku se škrticí klapkou, ale ta byla téměř čistá, plně průchozí.
Dotaz zní, není tam ještě jiná hadice?
AlešT250
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 3. Mar 2018, 13:25
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16V 2001

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia