únik motorového oleje měrkou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod markchal » Uto 26. Jan 2010, 11:23

Ahoj
To iste sa mi stalo včera ,zatiaľ som stým nerobil nič – musím počkať aš to trochu rozmrzne .Dúfam že agregát to nejak nepoškodilo.
1,8i16V-VTS strieborna
markchal
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 15. Dec 2007, 17:48
Bydlisko: Michalovce
Vůz: Xsara Picasso 1,6 Hdi 80 Kw , Xsara 1,8 i 16V - VTS

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Kremserová » Uto 2. Feb 2010, 18:53

V úterý se mi stalo něco podobného rozsvitila se mi kontrolka mazání a vzápětí hned kontrolka baterie a zhasnul motor. Auto jsem zastavil a přes měrku mi vytekl všechen olej. Po odtáhnutí jsme doma zjistili, že motor je tvrdý. Po nabití baterie auto nereaguje. Jestli víte jak mi pomoct tak napište předem děkuji.Mám Citroen Xsara Picasso 1,8 benzín.
Kremserová
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 2. Feb 2010, 18:33
Bydlisko: Oldřišov Opavská 215 747 33
Vůz: citroen xsara picaso 1.8obsah benzin 2003

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Rope » Uto 2. Feb 2010, 19:03

To bych viděl na servis, snad se nepřidřel. Jestli sem tě dobře pochopil, tak ti nejde otočit startérem? Pokud se to vše od vystříkání po zastavení odehrálo rychle tak by to nemuselo být, pokud jo tak to bude teda problém.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Kremserová » Uto 2. Feb 2010, 19:22

Vše se stalo velmi rychle od rozsvícení kontrolky mazaní oleje po zhasnutí motoru bylo par sekund a auto jelo v setrvačnosti asi 20 m.
Doma jsme se pokusily nabit baterii a nastartovat auto a motor nereagoval.Diky za odpovědi co s tim.
Kremserová
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 2. Feb 2010, 18:33
Bydlisko: Oldřišov Opavská 215 747 33
Vůz: citroen xsara picaso 1.8obsah benzin 2003

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Marek » Uto 2. Feb 2010, 19:52

Popiš prosím podrobněji, co se s motorem dělo od jeho vypnutí. Doplnila jsi stejný olej jako byl v motoru před tím? Točí startér motorem? Co jsi udělala se znečištěným povrchem, nenateklo do konektorů?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta12345 » Uto 2. Feb 2010, 23:04

co myslíš tím že je motor tvrdý ? jako že s ním nejde otočit ?
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod konqui » Str 3. Feb 2010, 7:49

Kdysi jsme měli Ford Transit, 2.5 atmosférický diesel, jeli jsme do kopce a kontrolka mazání se rozsvítila až se motor začal přidírat, jen blikla, motor už rachotil a po pár metrech se kousnul. Byly to tehda přidřené ložiska na klice. Ono se ta kontrolka mazání rožne až už to nemaže, tedy pozdě. Jestli se netočí motor, je to jasné. Pokud jsou přidřené písty, pomůže do každého válce nalít hydraulický olej, nechat ho nějakou dobu tam a ono to možná trochu povolí. Opravovat zadřený motor nemá smysl, musel by se udělat výbru, připadně nicasil, koupit nové písty, kroužky a kdo ví co všechno...
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod zima » Sob 6. Feb 2010, 21:41

Tak jsem se pokusil vyčistit tu hadici odvzdušnění, ale dalo mi to nebo , co jsem dostal návod v pdf., tak to asi nebylo na xsaru picasso tak zasílánm jpg.aby bylo jasno.Při výměně byla hadice zatuhlá, že mi praskla a nová stála 932,-Kč Tu starou jsem pomocí horkovzduchu slepil .Doufám že je to naposle co jsem čistil celý motor od 3 l oleje.
Obrázok
zima
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 28. Jan 2010, 15:37
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Xsara picasso 1.8 16 V rv 2001

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod nigera » Ned 5. Dec 2010, 16:14

Tak pánové a dámy........a jsem v tom taky...... :shock: :shock:
Valím si to dnes na nákup a po 5 km mi zahvízdá kontrolka oleje,než jsem našel místo na zastavení,tak to motor vzdal už sám a chcípl.
Oleje měrkou vylétalo něco přes 2 litry.Olej jsem dolil,ale horší je,že mi pak už nešel natočit motor.
Auto jsem šťastně odtáhl domů a zítra začnu zjišťovat,co se vlastně stalo.
Bohužel se servisu asi nevyhnu,to budou zas vánoce..... :cry:
To manželka nebude nadšená...... :kec:
nigera
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 18. Máj 2010, 18:02
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16V r.v.2003

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta12345 » Ned 5. Dec 2010, 18:35

nejspíš ti zamrzla hadice odvětrání a proto ti olej vystříkal měrkou ,teď jenom doufat že se motor nezadřel i když když s ním nejde otočit tak je to dost možné
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Marek » Ned 5. Dec 2010, 18:42

Zatím jsem bez zámrazu, jezdím denně. Nejnižší teploty byly kolem -10°C. V létě jsem nasadil izolaci Mirelonem, sundal jsem při tom hadici a byla uvnitř prakticky suchá a čistá. Možná, že se sraženina tvoří až v chladných dnech, podobně jako ve víčku na dolévání oleje.

Jeden poznatek z minulé zimy:

Zámraz hadice je provázen zápachem, jako když se pálí guma. Já nejsem tak citlivý, ale manželka reagovala o chvilku dřív, než bzučák :? . Je nutné mít zapnuté větrání s přívodem vzduchu zvenku, při cirkulaci by to asi nebylo cítit. Za jízdy větší rychlostí to není cítit, ale při stání na semaforu jsem si toho všiml i já.

Při nejistotě doporučuji po 1-2km zastavit a zkontrolovat měrku, nejlépe opakovaně.

Pozor na motory 1.8 16V - mají hydraulická zdvihátka ventilů, která jsou citlivá na nedostatek oleje. Motor 8V je odolnější. V každém případě po rozsvícení kontrolky mazání je třeba okamžitě sešlápnout spojku a vypnout motor! Nesnažit se dojet někam na vhodné místo, ani nedojíždět s běžícím motorem bez plynu.

Hadice, která je na obrázku výše, je mezi víkem ventilů a sáním. Ta nezamrzá. Zamrzá hadice, která vede svisle do spodku motoru a spojuje prostor klikové skříně a víka ventilů a to dole, kde se ostře zahýbá. U X1 je ta hadice viditelná zdola za chladičem pod olejovým filtrem.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod nigera » Ned 5. Dec 2010, 19:22

no moc jste mě nepotěšili,ale přidřený motor bude asi skutečnost.............ale co teď s tím?
a kolik to tak bude stát? :cry:
nigera
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 18. Máj 2010, 18:02
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16V r.v.2003

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta12345 » Ned 5. Dec 2010, 19:59

rozebrat a zjistit co všechno odešlo takhle ti těžko někdo řekne kolik to bude stát
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta » Ned 5. Dec 2010, 20:18

Já zatím letos bez problému,ale mám takový tušení,že budu taky brzy čistit.Dneska bylo u nás -14 stupnu a mám vyzkoušeno,že otevřu kapotu kouknu se pod víčko od hrdla pro nalévání oleje a když je pěně zmrzlá (tvrdá jako led) tak je jasný,že je zmrzlá i v hadici a jdu čistit,protože nemá cenu vyjíždět.Pěna se začne tvořit s příchodem chladného počasí a nejde jí zabránit,jedině jezdit denně dlouhé trasy.Dneska sem udělal to samé,pěna byla ztuhlá,ale ne zmrzlá,tak sme si udělali výlet do Jihlavy na nákupy:)
Obalení hadice určitě pomuže,ale nezabrání zamrznutí při velkých mrazech,je to jako kdyby ste dali flašku s vodou do mrazáku,taky zmrzne,ale zastávám názor udělat aspon něco než nic tak jí mám obalenou celoročně.
Tenhle problém mě strašně štve,ale nejde ho vyřešit.
K tomu motoru těžko říct musí se rozdělat a pak se uvidí co všechno je špatně a podle toho se bude odvíjet i cena,chce to servis a mechnika.
rosta
 

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod nigera » Uto 14. Dec 2010, 12:10

Takže už je to vyzkoumané a jasné,motor je raflej. :cry: Tak teď co vyjde líp,udělat generálku nebo sehnat jiný motor?
Za komentáře předem díky.
nigera
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Uto 18. Máj 2010, 18:02
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16V r.v.2003

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia