Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Kvido » Pon 1. Feb 2010, 9:22

U toho druhého videa jsem nic moc neslyšel podivného ,ale u toho prvního byla nahrávka nějakého WRCéčka.
Taky tak znělo mi to jako prasklé svody,nebo netěsnost mezi motorem a svody popřípadě svody a katem. Pak už jedině špatně spalující palivo ,které bouchne ve výfuku.
Tohle není standartní zvuk Citroenu C3 !!!
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod snoopy » Pon 1. Feb 2010, 11:20

uplně stejné zvuky jsem měl u vadného těsnění mezi motorem a svody.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Pon 1. Feb 2010, 12:39

snoopy píše:uplně stejné zvuky jsem měl u vadného těsnění mezi motorem a svody.

Myslis jako ze to prisava vzduch? Zacalo ti to delat najednou nebo se to postupne zhorsovalo a pak se to na nejake urovni ustalilo? Me to zacalo taknak postupne po zhruba 10tis km od noveho auta. Ted je to jiz delsi dobu stejne.

Zkusil bych to nejak docasne "zalepit" okolo, abych zkusil ze je to opravdu ono.
Tesneni snad moc nestoji, protoze kdyz uz to rozeberu, tak stejne budu muset dat nove. Ono je to tesneni kovove ze?

Jeste taky zkusim kouknout na to tesneni, kde se napojuje ta dlouha trubka smerem k tlumici, jak jsou ty srouby s pruzinou.
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod snoopy » Pon 1. Feb 2010, 14:47

ze začátku jsem si toho ani nevšiml, pa najednou to byl docela rachot. Ale bylo to tak, že při přidání plynu bylo auto extrémě hlučné a při ubrání plynu "střílelo". Taky to hůř jelo. Já s tim zajel do servisu a technik prohlásil "jo, to je těsnění pod výfukem". A bylo.

Bohužel, ten servis už neexistuje (tenkrát to byl muj nemocný favorit a servis na Praze Západ).

Určitě to nijak okolo nezalepuj. Akorát si zasereš motor. Navíc jsou tam takové teploty, že asi neseženeš materiál, který by to vydržel. A ty tlaky taky jen tak nějaký tmel nebo lepidlo nevydrží.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Pon 1. Feb 2010, 15:03

Hm... to jsem zas na zacatku.
"Blby" na tom je, ze mi auto jezdi uplne v poho, spotreba ok, jen mensi spotreba oleje cca 0.5l na 15tis km.
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod mio » Pon 1. Feb 2010, 16:41

Já si nějak nemůžu pomoct ale myslím se že to je určitě výfuk, tedy asi nejpravděpodobněji kat. když už ti poslední díl vyměnili.Kdyby to bylo něco společného s elektronikou motoru muselo by se to ukázat na spotřebě , volnoběhu, výkonu , škubáním atd.,možná by se měla rozsvítit i kontrolka motoru.Nejprve bych zkontroloval poklepem jestli nechrastí , třeba opravdu došlo k poškození a kat se částečně rozsypal a chrastí .Ten druhý zvuk (od motoru) se mě zdá že tam opravdu něco chrastí při zvyšování otáček , stejně bych šel po katu .
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod rosta12345 » Pon 1. Feb 2010, 22:55

ještě bych při nastartovaném motoru skusil na volnoběh ucpat kusem hadry výfuk pak se líp hledají případné netěsnosti.
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod bleriot11 » Str 3. Feb 2010, 22:31

Dle mě to tam valí palivo kdy nemá a to pak dohořívá ve výfuku.Výfuk jako takový si myslím s tím nic nemá společného.Možná už bude poškozen,jako že chrastí,ale to bych dával za vinu těm detonacím.Měl jsem auto,že když jsem ho rozehnal tak z výfuku lítala skelná vata.Vejfuk byl jak cedník.Auto bylo hlučný,ale pořád stejně.Žádný střílení.Na tom videu je krásně slyšet jak tam detonuje palivo.Vidím to na nějakou chybu s dávkováním paliva.

Jinak bych neváhal a oslovil soudního znalce a aby jsi měl v ruce něco, na co páni od citroenu budou slyšet.Sice to nejdřív musíš zaplatit,ale jinak to asi nejde.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Štv 4. Feb 2010, 10:29

soudni znalec stoji cca 1500-2000,-. Navic mi rekli, ze si udelaji svuj znalecky posudek :)
Bohuzel, moje posledni reklamace skonicla zamitnutim, ze to nema vliv na bezpecnost provozu.

Uz tam bylo meneno kde co, ale stale to nezmizelo. Verim, ze kdyby na to nekdo v servisu prisel, tak by to snad opravili, ale zastoupeni Citroenu bohuzel nema proces, jak to predat dal k vyrobci. Vse skonci u "expertniho" technika ze zastoupeni CR. A je jedno jestli to auto stoji 200tis nebo milion.

Kdyby se tam zkusil dat vyfuk z 1.4i, ktery ma tu stredni proti-rezonancni komoru, myslite ze by to melo negativni vliv na vlastnosti motoru (vykon, spotreba atp)?
Pomohlo by to?
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Viki » Sob 6. Feb 2010, 3:04

Tak nevím, jak si pochodil, zda už v pohodě jezdíš, naposledy jsem ještě opoměl uvést jednu možnost ke Tvému problému pazvuků, máme ve Vítkově takový diskuzní kroužek občas s Vaškem (Cvrčkem) a dalšími xsamarády, no a ta možnost je, i když Tvůj typ auta absolutně neznám,že může být vadný snímač otáček /čidlo/ pokud ho tam vůbec někde máš, mělo by být někde dole na motoru a odčítat u rozvodového kola od kliky /ovlivňuje spotřebu i pravidelnost chodu motoru, spalování a bůhví co ještě. Pokud je vadné, časuje jaksi blbě a motor respektive spalování přivádí člověka k " šílenství" svým rachotem a pazvuky ve výfuku, obvyklá reakce "Kurňa, co se to zas kde utrhlo a rachtá to". Ber to jako " laický názor " nehrajem si zde na žádné experty, ale kdyby Ti to pomohlo, prověř si i tuto možnost. Bohužel se někdy stává, že ani diagnostika v autorizovaném servisu tento problém neodhalí, protože zrovna jako na potvoru se to neprojeví. Jsou totiž další 1-2 čidla, která ve spolupráci s čítačem otáček zrovna spolupracujou, /nebo se některýmu nechce zrovna při měření/, a to pak aby se "jeden zbláznil !!" zdraví Viki Z. / Dolní Vítkov / / omlouvám se, ale zatím nemám ještě svoji Xsaru 1.8i Break přihlášenou a nafocenou, tak nějak nestíhám !! Kovářova kobyla....... :oops: /
Obrázok
Viki
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Ned 27. Dec 2009, 15:46
Bydlisko: Ruprechtická 158/12a, 46001 Liberec 1 - Staré město
Vůz: nyní Opel Astra 1,6 16v sedan

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Kvido » Sob 6. Feb 2010, 8:36

tkruska píše:nekdy to dela i kdyz jedu z kopce bez plynu se zarazenym kvaltem. V aute je to slyset jako plechove drnceni v zadni casti vozu.


Když jede z kopce se zařazenou rychlostí a brzdí motorem se to projevuje také ,takže by nemělo docházet k přísunu paliva. Snímač jinak bývá na setrváčníku z kterého dává impulsy ,ale řekl bych,že by to tím být nemělo auto by se podivně chovalo i za jízdy,spíš vynecháváním motoru,škubáním a podobně.
Stále si myslím,že závada bude netěsnost od motoru po katalysátor,čili těsnění,prasklé svody,vysypaný KAT.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Viki » Sob 6. Feb 2010, 20:09

Tvúj problém mě přivádí na myšlenku zda skutečně v servisu kontrolovali všechny silenbloky, které drží výfuk. Jde o to, že utržený silenblok není běžným pohledem vidět, ale dokáže taky pěkné věci, protože "nemocnej" držák umožní daleko větší rozkmitání a vibrace výfuku, a to bejvá síla - rachot, skřípání atd. Když zvednou auto na zvedák, nechová se bohužel výfuk /jeho zavěšení / jako za jízdy po našich kotárech, ale jen visí. Víc mě už nenapadá. :klik:
Obrázok
Viki
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Ned 27. Dec 2009, 15:46
Bydlisko: Ruprechtická 158/12a, 46001 Liberec 1 - Staré město
Vůz: nyní Opel Astra 1,6 16v sedan

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Sob 6. Feb 2010, 20:55

Diky za tipy Viki, ale silentbloky na vyfuku jsou stropro ok. Navic je tam jeste pojistny spagat, takze to uplne upadnout nemuze. Problem s rezonanci te tepelne izolace a okolo jsem resil a nic jsem nenasel.

Kvido, zkusim dalsi akci s mikrofonem a zkusim ho umistit blize spojum vyfuku, snad neco uslysim.

Co si myslite o te vymene vyfuku za 1.4i?

PS: Pred C3, jsem mel AXko 1.0i a ten frajer predemnou z toho udelal tuning, ze vykotlal tlumic a narval tam v prumeru 5cm koncovku. Nez jsem to dovezl domu, tak mi v aute malem praskla hlava :lol:
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Sob 6. Feb 2010, 21:06

Kdyby me to delalo alespon z pulky takovej efekt tak to neresim :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=aALc6weGSO8

PS: Tam je krasne slyset, ze to praskne jenom jednou.

PPS: a jeste jeden peknej zvuk WRC http://www.youtube.com/watch?v=BWtNYlt8caQ
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Kvido » Ned 7. Feb 2010, 9:10

Osobně si myslím,že dávat výfuk z 1.4 jen aby jsi tam měl dva tlumiče mi příjde zbytečné.
Mě to zní jako netěsnost kolem výfuku,sundej KAT a uvidíš jaké plameny z toho vylítnou ,jako kluci jsme to dělávali u motorky ,ale to jsme sundali jen koleno a nebo jsme to očesali úplně opalovali i přední blatník,jenže i tam motorka moc dobře nejela.
Takže buď to praskání způsobuje netěsnost z výfuku někde po KAT,ty tlaky jsou tam velké nebo samozápal do výfuku,ale to by znamenalo nějaký únik ze vstřikovače nebo podpálené ventily ,ale asi by se to projevilo i na jízdních vlastnostech ,teoreticky by podpálené ventily mohly zjistit i měřením kompresu válce.
Jenomže netěsnost kolem výfuku by měla jít poznat a slyšet i na místě,pokud se motor víc vytočí a pak ubere plyn ,muselo by to jít poznat odkud to jde. Fakt je to podivné .
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia