Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Pon 15. Feb 2010, 11:13

Tak mi v servisu vyzkouseli ten stredovy a koncovy vyfuk z 1.4i a udajne to pomohlo (nebyl jsem u toho, protoze ten vyfuk musel jit hned zas jinam).
Bohuzel tato vymena nemuze byt provedena v ramci garance, takze zainvestuju 4tis za vyfuk od MTS a snad budu mit klid. Dam pak vedet.
Zacinam verit tomu, ze ten motor je ok, jen je asi spatna konstrukce vyfukoveho tlumice.
Kdyby mel nekdo v okoli prahy C3 1.1i, rad bych si to poslechnul i na jinem kousku, ktery nebyl vyroben v patek a o stavkove pohotovosti ve francouzske tovarne :D
Diky
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod okampa » Str 21. Apr 2010, 13:23

Zdravim...
tak ja se hlasim se svym C3 1.1 (rok vyroby 2009) na srovnani. Mam temer stejny problem - i kdyz u me to tak strasne neni. Presne ve stejnych situlacich - podrazeni, prudke klesani otacek - to vystreli parkrat do vyfuku. V servisu mi rekli, ze je to holt takovy druh :) . Presto si myslim ze za 254 000 by to takhle klepat nemelo. Zajimalo by me reseni tohoto problemu, docela mi to leze na nervy. Auto jinak jezdi pekne, spotreba je na 7,2 l - jezdim v 90% po meste a najeto mam 4000km.
okampa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 21. Apr 2010, 13:11
Bydlisko: Kolin
Vůz: c3 1.1

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Str 21. Apr 2010, 15:31

Ahoj,
Tak to me mrzi, ze mas stejny problem, ale muzem se nekdy setkat a zkusit si to vzajemne :)

Jak sis asi pocetl, tak jsem tim stravil pomerne dost casu a definitivne me to zmenilo nazor na Citroen.
Resenim by melo byt vymena vyfuku za 1.4i viz muj predchozi prispevek. Bohuzel jsem nenasel odvahu vyhodit 4tis za novy vyfuk. Ted stejne cekam na skonceni uveru a auto za rok pujde z domu. Tvuj pripad me jen utvrzuje v tom, ze je to proste konstrukcni vada (ktera ovsem nevadi v uzivani vozu :roll: ).

Byt na tvem miste, vratil bych jim to do servisu a trval na oprave a reseni evidentniho problemu. Nenech se odpalkovat, ze je to ok, trvej na tom, aby to resilo klidne zastoupeni Citroenu CR. Chapu ze nechces mit auto v servisu mesic, ale jinak to nezmenime.
Jestli chces, poslu ti vsechny moje reklamacni protokoly abys mohl argumentovat, ze nejsi sam.
Chce to tlacit na zastoupeni, aby ten problem na aute vyresili rovnou v tovarne. Cim vic nas bude tim lepe. Rad ti pomuzu.

Jen pripisu dalsi historku se zastoupenim Citroenu CR: Dne 19.3.2010 mi uplynulo 24mesicu od koupe vozu, avsak vyskytl se problem s nefunkcnim spinacem brzdovych svetel (na pedalu). Protoze jsem mel auto po servisech neco malo pres mesic, domnival jsem se, ze je legalni pozadovat opravu v ramci garance, ktera se prodlouzila o dobu, co bylo auto v servisu.
Kdyz jsem volal do nekolika servisu dne 1.4.2010, ze bych to chtel opravit jeste v ramci zaruky (protoze na to mam ze zakona narok), tak zacali rikat neco jako ze to nejde, at si zavolam do zastoupeni. Prvni telefonat s garancnim technikem v Citroen CR skoncil stejne. Druhy telefonat po argumentaci obcanskym zakonikem a i jejich zarucnima podminkama najednou obratil s tim, ze zavola do servisu a zaridi to (mimo jine to udajne v zarucnich podminkach nenasel :kec: ).
Ze servisu mi pak volali, ze mi to laskave vymeni, ale ze je to posledni oprava na mem vozu.
Nejsem zadnej potizista a vzdy sem se choval slusne, ale tohle byla posledni kapka. Zakaznik je pro ne az na druhem miste, a co si nevyrves, tak bohuzel nemas (i kdyz na to mas ze zakona pravo).

Blahove jsem si myslel, ze nove auto je vyhra, jenze to je velky omyl. Ted ti mohu jen rici, ze je lepsi si koupit dva roky stare auto, ktere ma jiz vyrobni vady vychytany a budes mit vyrazne mene problemu se servisem ci zastoupenim Citroenu CR. Hlavne psychyka zbytecne trpi, zere to spoustu casu a energie se neustale o neco doprosovat.
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod snoopy » Str 21. Apr 2010, 20:30

minulý týden jsem řešil střílení do výfuku při poklesu otáček u mého picassa, čirou náhodou měsíc a půl po výměně koncové části. Problém byl v tom, že zadní a střední část mezi sebou netěsnili a navíc byla mezi katem a střední částí díra. Opraveno, zavařeno a již nic nestřílí...

možná je jen problém v tom, že máte někde na výfuku netěsnost ???
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod okampa » Štv 22. Apr 2010, 13:17

dik za odpoved.
mas pravdu ze jsem si fakt pocetl. alespon jsem se ujistil ze nejsem paranoidni - mel jsem dojem ze tuhle myslenku mi trochu vnucoval jeden servis.
takze co s tim? ja zacnu asi tim, ze to auto necham u jednoho znamyho zvednout a dle predchoziho prispevku opravdu poradne prekontrolovat utazeni vsech spon a sroubu na vyfukovem potrubi. tem servisum se asi neda moc verit - jeste minuly rok mi menili kompresor u klimatizace (zacalo to drncet). Coz o to, muze se stat. Jenze to museli vymenit 3x nez se to povedlo. Zda se, ze to 2x vubec nemenili. Stejne cekam na leto jestli se to zase neobjevi. No - uvidime. Alespon ze to nemusim platit, kdyz je to porad v zaruce. Ale jak se rika - cas spojeny s navstevami servisu mi nikdo nevrati. Jinak ale musim objektivne rict, ze co se tyce vyfuku a klepani dost se snazili v Auto Slavik Podebrady. Odehnuli spodni plechy a dokonce prisli i na to, ze z vyroby byl spatne namontovany zadni naraznik ... :shock: :D. Alespon ted vim, ze rezonance o nejakou vec vespod auta to neni. Na coz jsi ostatne prisel taky.
Zda se mi ale, ze to je opravdu systemova zavada, ktera se projevi u nekoho vic a u nekoho mene, v jednom servisu mi dokonce vytlacili uplne novy C3 z prodeje, nastartovali a co myslis .... delal to taky. Ne sice tolik jako u tebe, ale byla to zkouska jen tak na dvore - kdovi co to udela v plnem provozu.
Presto si myslim ze my dva asi s tou fabrikou u Parize nepohneme. Ptal jsem se i servisu jestli se s takovou zavadou setkavaji casto a jen kroutili hlavou ... :D Citroen jako znacka me taky trosku zklamal, ale bojim se, jestli to nahodou neni vsude stejne, samozrejme pokud si nekoupis auto za milion. Coz mi opravdu nehrozi. Starsi auto jsem se koupit bal kvuli tem zlodejum v autobazarech a navic - dobre auto stare rok nebo 2 se dost tezko shani. C3 jsem koupil taky kvuli tomu, ze uz se nejaky rok vyrabi a domnival jsem se, ze systemove zavady jsou vychytane :D ... no tak asi ne. Snad to bude opravdu jen vyfukem, jinak nevim. Ja osobne autum moc nerozumim - teda vim kde co je, ale opravovat bych to nechtel.
Kdyby jsi nahodou jeste na neco prisel tak muj mail je okampa@seznam.cz. Uvitam jakoukoli myslenku o C3.
okampa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 21. Apr 2010, 13:11
Bydlisko: Kolin
Vůz: c3 1.1

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod Kvido » Štv 22. Apr 2010, 16:45

Byl jsem si poslechnout záhadné střílení z výfuku mého kolegy z práce,střílelo to někde z motorového prostoru,po sundání krytu svodů bylo jasno,byla tam miniaturní trhlina mezi 2 a 3 válcem,dle zjištění ve Škodě auto se to u tohoto modelu stávalo a byly v rámci záruky měněny (kolega se na to ptal) ,ale tady se to prostě projevilo až dlouho po záruce. Nové svody stojí majland,vyřešilo to speciální lepidlo přímo na litinu ,která se používa v Tatře ,prý už to tam nikdy nepraskne :wink:
Ten tepelný kryt od svodů měl uvnitř černý flek,takže bylo jasné ,že to uniká právě tam. Také měnil střední díl výfuku ,ale zbytečně.
Pokud se to u C3 takto projevuje u více aut je nejspíš možné ,že se také jedná o nějakou tu nekvalitu materiálu.
Já to říkám pořád,stará auta jsou opravdu ještě podstivé výroby (xsara I),nové jsou šizeny čínskými dreky byť je to vyráběno v Evropě ,součástky a materiál pocházejí z Číny,jsou prostě levnější.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod viteon » Štv 22. Apr 2010, 20:53

taky máme doma C3 1,1 - nestřílí - ale byl jsem dnes n přátelském pohovoru v Citroenu a bylo doporučeno přehrání softwaru.Prý špatný SW dokáže jízdu na tři válce - jak jsem koupil, tak prodávám, zdarma :D
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Pia 23. Apr 2010, 9:14

Na pozdim roku 2008 jsem byl na upgrade. V prosinci 2009 mi bylo receno ze nic novejsiho neni.
Kazdopadne ani po prvnim prehrani to se strilenim nepomohlo.

Z jakeho roku mas tu C3? Mas tu dvojkovou po faceliftu >2005?
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod viteon » Pia 23. Apr 2010, 9:40

Leden 2009, teď najeto asi 10tkm
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod tkruska » Pia 23. Apr 2010, 9:45

Ses rad ze ti to nestrili vid? Kua to ma nekdo stesti :D
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Záhadné střílení do výfuku při podřazování

Poslaťod viteon » Pia 23. Apr 2010, 10:00

Rada je hlavně aniton, ma nabídka pujceni listy až pojedes přes Brno platí, možna by se podařila i diagnostika bez lhaní :-)
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia