Nestartuje - benzín

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod snoopy » Str 7. Aug 2013, 18:13

nepochopil jsem - když se startér točí, jak tě nastartovali přes kabely? nebo se točí, jen když je přes kabely připojené další baterka?
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod porez » Str 7. Aug 2013, 18:37

To prave take nechapu. Toci aji kdyz neni pripojena dalsi baterie. Svetla krasne sviti (i denni), vsechny kontrolky no proste vse
Obrázok užívateľa
porez
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 342
Registrovaný: Str 14. Sep 2011, 9:38
Bydlisko: Přerov
Vůz: Citroen Xsara-1,4,Benzín,1999,STŘÍBRNÝ SRŠEŇ

Špatné starty, následné zdechnutí

Poslaťod daveha » Ned 25. Aug 2013, 20:10

Zdravím, už jsem v podstatě v koncích, forum mám projeté skrz naskrz, ale výsledek žádný. Vlastním xsaru break II, 1.4 i, 55 KW, r.v.2002.
Problém je ve startování, když zkouším nastartatovat, tak chytne třeba až na podesátý a jakmile přidám plyn okamžitě zdechne. Abych motor dostal
do otáček musím čekat tak 1 minutu. Už jsem měnil svíčky, palivové čerpadlo, krokový motorek. Teď jsem i zjistil, že při nastartování se hned roztočí
ventilátor, mohlo by to mít souvislost s nějakým špatným čidlem. Jinak auto bylo na diagnostice u kámoše několikrát a žádnou chybu,která by se týkala
tohoto problému to nevyhodilo.
daveha
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 3. Mar 2013, 13:58
Bydlisko: třeboň
Vůz: xsara break, 1.4i, r.v.02

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Rope » Uto 27. Aug 2013, 18:57

A co diagnostika teplotního čidla, nevykazuje to nějaké anomálie, startuje to stejně teplé i studene?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod daveha » Uto 27. Aug 2013, 21:42

diagnostika tepl. čidla chybu neukazuje a ani teď nevím jestli k němu něco píše, to by jsme to museli znova napíchnout a kouknout na to. Když už je motor teplý tak to startuje úplně normálně nebo spíš jak to nastartuju tak potom to nastartuju pokaždý, ale zkouším to jen na místě, páč se s tím bojím někam jezdit a nechat to stát a pak když bych nenastartoval.....(ty starosti)
daveha
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 3. Mar 2013, 13:58
Bydlisko: třeboň
Vůz: xsara break, 1.4i, r.v.02

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod dokturek » Str 28. Aug 2013, 4:29

auto mi za studena taky dělalo neplechu po startu se propadaly otačky a motor jel jak na tři valce asi 10 vteřin diagnostika nic neukazala nedalo mi to a koupil jsem nove čidlo a je po problemu auto ani necukne
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod Rope » Str 28. Aug 2013, 10:26

Nemusí ukazovat chybu, ale mohlo by v určitém stavu ukazovat jinou teplotu (plácnu třeba při studeném motoru 85stupňu) a pak dává jinak palivo a studený motor to nesežere a může dělat takovou neplechu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod daveha » Str 28. Aug 2013, 21:45

ok, zkusím povyměnit, vyzkoušet a dám vědět jak to dopadlo
daveha
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 3. Mar 2013, 13:58
Bydlisko: třeboň
Vůz: xsara break, 1.4i, r.v.02

nestartuje

Poslaťod lacike72 » Pon 7. Okt 2013, 20:08

zdravim vsetkych....mam xsaru break a prave dnes som nemohol nastartovat...tak som som to potlacil z kopca a dosiel
domov..myslim ze to je starter a hlavne ze som v zahranici v praci a tu to stoji strasne peniaze v servise!!!!!!je nutne
menit cely starter alebo staci len nejako vycistit alebo vymenit nejake "metlicky" v starteri?????to pomenovanie som iba
tak prelozil to co mi povedal mechanik(poliak)....poradte prosim ....pred vyjazdom so menil alternator aj bateriu tak si
myslim ze problemom je starter!!!!! ......dakujem
lacike72
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 7. Okt 2013, 19:54
Bydlisko: Presov Slovensko
Vůz: xsara break 1,6i 16v benzin 2000

Re: Nestartuje - benzín

Poslaťod empík » Uto 8. Okt 2013, 10:42

Čo so štartérom je sa ukáže až po jeho rozobraní.Veľmi často je na ňom je potrebné meniť uhlíky (po tvojom metličky) :lol: . Neviem ako je to presne na Xsare, ale čo si pamätám ešte z Una, kde som musel meniť uhlíky, tak tam som potreboval dosť silnú spájkovačku aby som ich vedel vymeniť. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

NESTARTUJE CITROEN XSARA PICASSO 1,6 BENZÍN

Poslaťod jitulka » Ned 27. Okt 2013, 21:34

Dobrý den jsem tu nová, Ž8dná mladice, ale důchodkyně, takže pokud píšu na špatné okýnko omlouvám se.Ale máme tento problém . Prosím o radu: Před měsícem jsme si koupili v autobazaru Citroen Xsara Picasso 1,6. benzín R.V. 2002
Doted šlapalo v pohodě. Dnes se nám ale asi stalo něco s elektrikou. Auto otevřeme, při zasunutí klíčku v první poloze se pravá strana na palubovce, rozsvítí, v další poloze se rozsvítí celý displej s kontrolkami ,které postupně zhasnou a zůstane svítit jen kontrolka baterky, ruční brzdy a oleje. A uplně vpravo jedna maličká s hvězdičkou. na displeji bliká ARANGE SERVICE
Světla jdou, rádio hraje, Ale v další třetí poloze při startování , to ani nehlesne. Baterku jsme vyměnili, asi zbytečně protože při staré to dělalo to stejné.
Obrázok užívateľa
jitulka
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 14. Sep 2013, 7:55
Bydlisko: Znojmo
Vůz: Citroen xsara picasso 1,6 benzín r.v.2002

Re: NESTARTUJE CITROEN XSARA PICASSO 1,6 BENZÍN

Poslaťod Cvrček » Ned 27. Okt 2013, 21:53

Tak jak to po otočení klíčku postupuje je správně. Ta hláška je o tom,že je překročený pravidelný servis. To jest výměna oleje. Buď je přejetý (přes 20 tisíc km a nebo rok) a nebo nebyl po výměně vvymazán interval.
K tomu,že nestartuje. Po otočení do druhé polohy by mělo být slyšet bzučení čerpadla v nádrži. A nebo pokud se mtor ani neotočí,tak odešel starter.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: NESTARTUJE CITROEN XSARA PICASSO 1,6 BENZÍN

Poslaťod jitulka » Ned 27. Okt 2013, 22:04

Díky moc ,manžel se mi tu směje že mi nikdo neodpoví, takže vedu jedna- nula: olej je měněný hned po koupi tj. v polovině září. to přetočení ale nebylo provedeno proto ta hláška Zkusím to napravit .snad na to příjdu.Ted mi říká že po otočení klíčku v druhé poloze se ozve zabzučení a rozsvítí se diplej, pak pozhasíná.. ve třetí to je prý uplně hluché. Napadlo mě jestli by pomohli autoelektrikáři? Vůbec netuším na koho se obrátit. Dříve jsme měli fiata Punto ,ten byl celý v manualu.. aaach jo, asi zlatý punta
Obrázok užívateľa
jitulka
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 14. Sep 2013, 7:55
Bydlisko: Znojmo
Vůz: Citroen xsara picasso 1,6 benzín r.v.2002

Re: NESTARTUJE CITROEN XSARA PICASSO 1,6 BENZÍN

Poslaťod Cvrček » Ned 27. Okt 2013, 22:13

Nastavení servisního intervalu je na fóru několikrát zmíněno. Třeba zde v pátém příspěvku.
To zabzučení je čerpadlo. A to ticho napovídá na startér. Jinak dráteník by určitě pomohl a i si věděl rady. :D
A poprosím,při odpovídání na předchozí příspěvek vložit jen odpověď bez citace. :wink:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: NESTARTUJE CITROEN XSARA PICASSO 1,6 BENZÍN

Poslaťod baffy » Ned 27. Okt 2013, 22:33

Mno niekto tu nedávno hladal štartér aby mohol po ňom poklepať.Ak ho teda nájdeš ,treba to skúsiť :wink: ,alebo tam tam dať kvalt a trochu do auta drcnúť ,aby ho kúsok podalo a potom skúsiť naštartovať
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia