Plynový pedál jako by zamrzl

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod jfukin » Uto 2. Feb 2010, 10:34

Ahojte všichni, úvodem chci všechny pozdravit. Jsem nový člen a tak mi odpusťte nějaké ty chyby.
Citroen Xsara Picasso 1,8 16V r.v. 2002 , výbava snad vše kromě vyhřívání sedadel, i prosklená střecha
Auto jsem koupil v červenci 2009, mělo najeto údajně 129000km. Udělal jsem rozvody v autorizovaném servisu v Boskovicích.cca 11.000.- a pak odešla spojka cca 7.000.-. S jejich prací a přístupem jsem spokojen.A obnovil jsem servisní knihu, která fungovala jen dvě prohlídky.
Můj problém spočívá v tom, že asi po 12hod stání v těch největších mrazech 12°C a více nejde zmáčknout plynový pedál, podotýkám , že jezdím každý den. Musím ho sešlápnout násilím, pak už to jde.A teď se mi občas stává, že otáčky při vyřazení nebo i při přeřazení se drží hodně vysoko, nevím kolik protože otáčkoměr tento vůz nemá. Dokonce jsem musel jednou na křižovatce vypnout motor, protože to řvalo úplně na maximum. Zdá se mi, že se zvýšila i spotřeba.
A tak jestli máta zkušenosti s tímto vozem napište mi prosím jakou máte spotřebu v létě a jakou v zimě a jestli se Vám také stalo něco podobného.Jednou jsem jel dokonce celou cestu do práce téměř bez šlapání na plyn, bylo nepříjemné až nebezpečné. Po odpracovaných několika hodinách, jako by senic nestalo.Tak co to může tedy být????????????
jfukin
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 2. Feb 2010, 9:32
Bydlisko: Plumlov
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16 V 02

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod tkruska » Str 3. Feb 2010, 10:23

Myslim ze Xsara ma plynovy pedal stale na lanko, tak se podivej, jestli neni problem v bovdenu nebo tak. U motoru muzes pridat plyn rucne tam kde to lanko konci (takove kolecko s drazkou pro lanko).
tkruska
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pia 22. Jan 2010, 9:06
Bydlisko: Čelákovice (Praha východ)
Vůz: C4 Grand Picasso 2.0i 143k BMP6 r.v. 12/2006

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod rosta12345 » Str 3. Feb 2010, 10:57

záleží podle roku výroby starší mají lanko novější elektronický u te 1,8 16V byl pravě rok 2002 myslím ten kdy se to měnilo
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod snoopy » Str 3. Feb 2010, 14:25

plyn mam elektronicky, ale od pedalu jde lanko do motoru, kde je teprve "převodník" na el. signál.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod laci » Str 3. Feb 2010, 20:18

Ak je ten plyn na to lanko, tak by som tiez pozrel ten bovden [primrznute lanko,alebo mierna korozia]
citroen xsara 1.4i plaisir r.v.2000
Obrázok užívateľa
laci
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Sob 5. Sep 2009, 16:44
Bydlisko: Velký Krtíš
Vůz: citroen xsara 1.4i plaisir (potešenie) r.v.2000 VF7N1KFXF36988448

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod bleriot11 » Str 3. Feb 2010, 22:05

Mě dělala to samý IBIZA.Byl to ten mechanismus na motoru,takový to kolečko jak tu píšou.Promazal jsem to olejovým sprayem a chvilku to bylo dobrý.Ale párkrát to udělalo i tak.Jednou mi to s vyšláplou spojkou vyletělo až do omezovače otáček.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod jfukin » Štv 11. Feb 2010, 11:26

Děkuji všem za jejich postřehy a rady. Já si osobně myslím, že lanko chodí dobře, ale kouknu na něj. Co takový sytič ten by to být nemohl? Ještě mi prosím napište co zjistí diagnostika a kolik stojí. Děkuji převelice.
jfukin
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 2. Feb 2010, 9:32
Bydlisko: Plumlov
Vůz: Xsara Picasso 1,8 16 V 02

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod Hrnča » Štv 11. Feb 2010, 11:34

Sytič u aut s řídící jednotkou dá se říct není. Respektivě si ho řídící jednotka nastavuje sama. Mění bohatost směsi podle požadavků zjištěných z různých čidel. Diagnosti by tě stála tak do 1000 korun. Záleží kam zajedeš. Pokud by to bylo v neorigo servise bude to lebvnější. Já jednou za diagnostiku zaplatil 200.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod FIRSKAS » Str 15. Dec 2010, 12:49

Ja mám to isté ale prišiel som na to že sa mi tvorí voda na škrtiacej klapke a tá ide od víka ventilov a tá mrzne ani ja neviem čo s tým
FIRSKAS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 12. Dec 2010, 18:55
Bydlisko: žilina
Vůz: citroen xsara piccaso

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod Buff » Pia 17. Dec 2010, 12:54

Ahoj.
Mne sa dnes stal presne opačný problém.
Našťastie som bol na dialnici a mal som dostatok času všimnúť si, že s autom sa niečo deje, a dosť času na riešenie problému..
Zničoho nič mi akoby zapadol plynový pedál. Teda zapadol ako zapadol, miesto držal normálne, ale všimol som si to, keď som šiel odbočovať a brzdil som. Auto nebrzdilo. Respektíve brzdy sa pretláčali s motorom. Nevedel som čo sa deje, tak som vytlačil spojku. Motor okamžite začal revať a vyskočil do najvyšších otáčok. Skúsil som dupnúť po plyne, či sa niečo nezaseklo, no nič sa nedialo, motor furt vysoké otáčky. Tak som to nejak ubrzdil s vytlačenou spojkou a dal tam 3ku. No auto furt zrýchlovalo a tak som to hneď dal do odstavného pruhu. Pripomínam, že už s vypnutým zapalovaním, lebo motor furt točil naplno. A tak som buď vrčal, že sa všetci okolo pozerali či mi drbe, alebo som zrýchloval...
Došiel som na krajnicu, pár krát šlapol po plyne a skúsil naštartovať. Motor opäť vo vysokých otáčkach. Tak som vypol.
Volám otcovi, nech zavolá do servisu, že čo s tým je, alebo nech dá číslo...
Medzičasom som popodupkával plyn, a skúsil naštartovať, motor nabehol normálne, už nereval, normálny voľnobeh...
Na to mi volá tata, že stanovisko servisáka je, že pokiaľ to už nerobí, je to okej. Vraj to nemám riešiť, že to je dobre. Že oni s tým aj tak nič nespravia. Pár áut im tam vraj v takomto stave došlo a po noci strávenej v garáži, kde nemrzne, všetko vporádečku..
Vraj na xsarkách sa to v zime stáva, že zamrzne nejaký poťák pri plyne, a potom si auto myslí, že mám stlačený plyn..
Dnes sa mi to stalo prvý krát. Naštastie som došiel domov živý a zdravý..

Preto sa pýtam, či mám pátrať a trvať na výmene niečoho okolo plynového pedála alebo pri motore...
O týždeň ma totiž čaká dlhšia štreka (pre mňa je dlhšia štrka 400km, s plne naloženým autom a kamarátmi..)
Tých by som nerád prizabil v aute, preto sa pýtam, ako ďalej postupovať.
Auto má už normálne otáčky, tvári sa že je všetko ako má byť..

Je to benzín 1,8I rok výroby 2002. Najazdených okolo 165 000km..
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod FIRSKAS » Pon 20. Dec 2010, 8:01

ahoj -Buff tak je mam to iste auto,a mam ten uplne isty problem,to ti zamrza para ktora ti ide v hadičke od vika ventilov a napaja sa do veka na škrtiacej kladpke a ide odtial ešte taka mala hadička na krokovy motorček otačok a tam to zamrza a aj na klapke aj v tej hadičke.Ja si davam pozor na mierku oleja som si všimol že ak nieje RIADNE zatlačena si tade taha vlhkost da motora a vždy mi to blblo.Počul som že P.boxer ma na tej hadičke niaku tepelnu špiralu ktora pohlcuje paru,ja to idem skusit dufam že to pomože.A na tvoju otazku,moja skusenost do-8mi ide auto v pohode.
FIRSKAS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 12. Dec 2010, 18:55
Bydlisko: žilina
Vůz: citroen xsara piccaso

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod Buff » Pon 20. Dec 2010, 11:45

Firskas, čo znamená to
"do-8mi ide auto v pohode"..

Ale oukej, skúsim dnes pozrieť kapotu, lebo olej som dávnejšie nepozeral, možno to mám povyskočené tú meraciu tyčinku, naviac pri vysokých otáčkach motor "žere" viac oleja nie ? Alebo sa mýlim ?

A ako to riešiš ak ti to zamrzne ? Ako keď som doma, tak poviem si no.. A zoženiem si iný odvoz / dovoz. Ale keď sa mi to stane na dialnici ?
Je v motorom priestore niečo s čím mám pohnúť a "poštuchať" aby to odmrzlo ? Prípadne opatrne nahriať zapalovačo alebo tak ?
Buff
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 187
Registrovaný: Štv 24. Dec 2009, 11:49
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Vůz: Xsara Picasso 1,8 I

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod FIRSKAS » Pon 20. Dec 2010, 17:53

do -8 stupňov mi auto ide v pohode. pod do fora -unik motoroveho oleja mierkou je tam dost dobra debata presne o tomto probleme.
FIRSKAS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 12. Dec 2010, 18:55
Bydlisko: žilina
Vůz: citroen xsara piccaso

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod FIRSKAS » Ned 26. Dec 2010, 21:40

Tak bol som v citroene a tam mi hovoril že može byť prasklina na sani ten čierny plast pod klapkou, že môže nasávať falošný vzduch do motora.U mňa to tipujem na mierku oleja je dosť v zlom stave,že si tadial potrochy naťahá studený vzduch do motora a ten sa tam vyzráža.Všimol som si že ak je povytiahnutá tak mi cez odvetrávaciu hadičku ide para ale keď som ju riadne zatlačil tak sa nič neparilo.Dám novú a dam vedieť.
FIRSKAS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Ned 12. Dec 2010, 18:55
Bydlisko: žilina
Vůz: citroen xsara piccaso

Re: Plynový pedál jako by zamrzl

Poslaťod petr_xs » Pon 27. Dec 2010, 8:35

Merkou se ti nenasaje nic. Uvedom si, ze palivo se spalenim promeni hlavne na CO2 a vodu. Cast te vodni pary profoukne kolem pistu do klikove skrine a pokud je zima a jezdi se kratke streky, tak se tam vysrazi na vodu.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia