Svítící kontrolka autodiagnostiky (motoru)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod milajda22 » Sob 3. Mar 2012, 14:09

to ti mohla prdnout příčka v prostředním tlumiči, já ho mám asi půl roku starej a drnčí mi od začátku, jinak jestli ti svítí diagnostika, tak se zkus podívat na lambdasondy a jejich kabely, já jsem koukal že mám na té zadní lambdasondě těsně u lambdy prodřenou bužírku a když prší nebo je vlhko, tak se rozsvítí autodiagnostika, ale po cca třech dnech nebo cca 100 km sama zhasla, pak se zase rosvítí a pořád dokola, takže až se oteplí, tak na to vlítnu a vyměnim je. Mrkni na konektory a kabely.
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Sob 15. Sep 2012, 13:36

zdravím xsaráci mám dotaz na zdejší machry....v létě jsem si vlastní blbostí místo benzínu natankoval naftu a auto mě zdechlo- vyčistila se nádrž a vstřikování a auto jezdí-už je natankováno asi po třetí pokaždý zhruba za 1000 ....ale asi po měsíci se rozsvítila oranžová kontrolka autodiagnostiky.....hlásilo to chybu že vynechává zapalko a vysoké hodnoty emisí tak se vyměnily svíčky protože po tý naftě jsou prej poškozený....vymazala se chyba v diagnostice a tejden byl klid- dnes dopoledne cestou na vysočinu se opět asi po ujetí 40 km rozsvítila a svítí dál...... auto jede stejně-neškube nechcípe, opravář mě říkal že kdyby to hlásilo chybu tal je možný že je v háji kat protože má 2 lambdy a snímá donoty emisí před a za katalyzátorem a každá musí mít odlišný hodnoty a když jsou naměřený hodnoty stejný tak je prej kat po smrti...a teď otázka - mohl se zničit když to zaškytalo na naftu a asi po kilomertu to zastavilo a nebo to může bejt tím že v nádrži nějaký zbytek nafty zbyl a poškodil katalyzátor...???a nebo to je něco uplně jinýho-zatím jsem s tím nic nedělal...
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod Rope » Sob 15. Sep 2012, 17:13

Na diagnostiku a kontrolovat hodnoty lambd. Pokud se stane nějaká chyba , tak chvíli trvá než se diag. kontrolka zhasne. Měl jsem tu čest vidět pár aut kde se nabral benzín misto dieselu (naopak ne) a nikdy to nemělo žádne následky na katu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod Helk » Sob 15. Sep 2012, 21:11

Zdravím,a ptám se odborníků: je pravdou když obě lambdy ukazují stejné napětí za chodu motoru měřeno na diagnostice je v háji katalyzátor? Dík za každou radu.
Helk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 4. Sep 2010, 22:10
Bydlisko: Vlašim
Vůz: Xsara 1.4 benzin 2001

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Str 19. Sep 2012, 19:45

dnes jsem měl auto na diagnostice protože mě svítila check engine-vše v pořádku jen jedna lambda a teď nevím která občas hlásila nesmysl... měl jsem auto i na analyzátoru výfukových plynů a vše v nejlepším pořádku....jo a ty dvě lambdy....první před katem je regulační-podle ní se řídí vstřikování a druhá za ním je kontrolní-ta hlídá hodnoty co jdou do výfuku.....
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Štv 8. Nov 2012, 20:32

zdravím-tak mě ta zatracená kontrolka zase svítí-na diagnostice to hlásilo chybu-lambdasonda za katem-auto bylo na emisích a vše ok-tak jsem lambdu vyměnil za jinou z vrakáče a po 100 kilometrech to svítí znova...tak jsem tu z vrakáče poslal zpět a přišla mi za ni jiná-a teď se chci zeptat-může to dělat špatná lambda-už tam mám vyměněnou druhou-četl jsem na foru že u picassa to dělá software motoru-po nahrání software vše ok ...co u normální xsary II 1,6 16 v ? a co třeba kabely od lambdasondy ,koukal jsem na ně ale nic jsem nezjistil......
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod zlj » Štv 8. Nov 2012, 20:47

Jestli napěťové hodnoty té lambdy za chodu motoru jsou správné a check svítí pak bych přehrál software v ECU motoru,je-li novější verze k dispozici pro tvůj typ motoru.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

porucha motoru

Poslaťod ctiradtomas » Pia 30. Nov 2012, 10:35

Dobrý den, mám Xsara Picasso 1,8, benzín, r.v. 2003. Mám najeto 95.000. Po výměně selé výfukové soustavy vč. katalizátoru mi již po druhé signalizuje světýlko (zcela vpravo na displ.), že mám poruchu motoru. V servisu naví, co by to mohlo být. Přes počítač světýlko zhasnou. Za čas se světýlko zase rozsvítí. Poraďte - jsem z toho na nerv. ctiradtomas@seznam.cz.
ctiradtomas
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 30. Nov 2012, 10:19
Bydlisko: ústí nad Labem
Vůz: xsara picasso, 1,8, benzín, 2003

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod snoopy » Pia 30. Nov 2012, 12:19

Ahoj, vítej na fóru.
Jedna rada do začátku - zkus jiný servis. Nějaký, kde nezhasínají světýlka, ale kouknou na popis chyby.
Pokud se to projevuje po výměně katu, tak to bude mít nejspíš souvislost s lamda sondami. Jsou tam dvě. Jedna před a jedna za katem...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod ctiradtomas » Pon 3. Dec 2012, 22:40

Ahojky,
mnohokrát děkuji za typ, co dělat. By jsem tedy dnes v autorizovaném servisu Citroen firma Špindler v Ústí nad Labem.
To, co tebe stály všechny operace, které jsi uváděl, tak u Špidlera rovné 3.000,- Kč s DPH.
Prosím tě, kde je tvůj servis. Díky Ctirad Suchý, UL
ctiradtomas
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 30. Nov 2012, 10:19
Bydlisko: ústí nad Labem
Vůz: xsara picasso, 1,8, benzín, 2003

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod snoopy » Uto 4. Dec 2012, 0:24

nějak jsem nepochopil tvůj příspěvek. Na diagnostiku jezdím k Vénovi tady z fóra... a jaké popisované operace máš na mysli?
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

klapka

Poslaťod p.sojak » Štv 21. Feb 2013, 17:24

Ahojte mám problém s mojou xsaričkou už druhú zimu pri naštartovaní ostane svietiť kontrolka chodu motora a motor beží v núdzovom režime, diagnostika ukázala že je chybná škrtiaca klapka tak som ju vymenil no po troch dňoch to isté. Teraz počítač ukázal potenciometer plyn. pedála vymenil som aj ten no znova to isté od minulej zimy som ešte menil riadiacu jednotku, káblovačku aj snímač teploty motora a nič. Už som z toho zúfalý je zaujímavé že to robí len v zime a po vymazaní chyby auto zasa chvílu behá kým to znova nespraví. Poradte prosím.
p.sojak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 21. Feb 2013, 16:40
Bydlisko: Nemecká
Vůz: citroen xsara 1.6 16 V

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod snoopy » Štv 21. Feb 2013, 20:27

ahoj, u mě byl podobný problém - v zimě nebo za prudkého deště s větrem mi motor padal do nouzáku a svítila kontrolka. Chyby taky směřovaly ke klapce... Nechci řikat, že jsem to na 100% vyřešil, ale dostávala se mi voda a sníh do motorového prostoru okolo kapoty (vymačkané těsnění) a tekla přímo na pojistky a řídící jednotku - na hlavní kabelový svazek řídicí jednotky. Utěsnil jsem, přes pojistky a jednotku udělal (provizorní) kryt a letos zatím uplně bez problémů.

Neřikám, že to máš stejné, ale koukni, jestli ti někam nezatéká voda do konektorů...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod p.sojak » Štv 21. Feb 2013, 22:02

Voda určite nezateká a robí to len v zime v lete može byť aj prietrž mračien a auto ide bez problémov ale aj tak dík.

Když odpovídáš na poslední příspěvek,tak je citace zbytečná. Cvr
p.sojak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 21. Feb 2013, 16:40
Bydlisko: Nemecká
Vůz: citroen xsara 1.6 16 V

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod baffy » Štv 21. Feb 2013, 23:09

Samotná činnosť a vyhrievanie labda sond ,funguje?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 16 hostia