Svítící kontrolka autodiagnostiky (motoru)

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod snoopy » Pia 22. Feb 2013, 16:28

mě tam taky voda přímo neteče. můžu projet myčkou, stříkat wapkou nebo polívat vodou a nic se neděje. Ale třeba sníh mi tam vyloženě zafouká.

prvně zkus vyčistit konektory třeba kontaktolem.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod p.sojak » Sob 23. Feb 2013, 18:55

Konektory som čistil aj paťkrát dokonca som ho aj vymenil nepomohlo.
p.sojak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 21. Feb 2013, 16:40
Bydlisko: Nemecká
Vůz: citroen xsara 1.6 16 V

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod rasoni » Uto 7. Máj 2013, 8:57

Nazdar příznivci xsary.

mám xsaru 16i 1999 asi 2 měsíce a mám stejný problém, občas problikává kontrolka diagnostiky a jen občas pípne červené stop :cry: , malé cuknutí , většinou při studeném motoru .ale na jízdní vlastnosti to jemá vliv reaguje normálně na plyn :) ,
po zahřátí na teplotu cca 90 a vyplutí moturu a následném nastartování je kontrolka zhaslá.
stalo se mi také při předjíždění , když jsem na to šláp , tak se mi rosvítila diagnostika a zhasla až asi za dva dny.

asi napíchnutí na diagnostiku by to vyřešilo - možná
četl jsem , že při odpojení baterie se pak načtou hodnoty bez chyb - je to pravda ?,

díky xsaráci
Obrázok užívateľa
rasoni
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Str 10. Apr 2013, 17:48
Bydlisko: západní čechy
Vůz: xsara 1.6 i , 65KW , benzín,kupé 1999

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod rasoni » Pon 13. Máj 2013, 5:08

Zdarec všichni,
tak kontakty prostříknuté , ale problém byl zřejmě na originál svorce na baterii , byl tam špatný kontakt na orig.svorce na + ,
a už nic nebliká :jup:
Obrázok užívateľa
rasoni
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Str 10. Apr 2013, 17:48
Bydlisko: západní čechy
Vůz: xsara 1.6 i , 65KW , benzín,kupé 1999

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod rasoni » Uto 16. Júl 2013, 11:58

tak jak jsem psal ,

dva dny v poho , ale začalo to znova ,

kontrolka zase svítila , vše viz vlákno - cukání motoru - můj příspěvek z 11.7.2013

jezdím už týden a vše bez problémů :jup:
Obrázok užívateľa
rasoni
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Str 10. Apr 2013, 17:48
Bydlisko: západní čechy
Vůz: xsara 1.6 i , 65KW , benzín,kupé 1999

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky

Poslaťod p.sojak » Uto 24. Sep 2013, 15:00

Ahojte tak vypadá to, že sme prišli konečne na príčinu problému rozsvecovala sa kontrolka chodu motora a nedalo sa pridať pedálom. Na diagnostike vyhadzovalo chybu potenciometra plynového pedála, vymenil som ho aj 5krát chvílu to išlo a potom zasa to isté. Po dlhej dobe to vypadá tak, že za všekým trápením bola BSI jednotka, po jej výmene spolu s káblom a pedálom to vypadá , že je všetko OK.
p.sojak
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 21. Feb 2013, 16:40
Bydlisko: Nemecká
Vůz: citroen xsara 1.6 16 V

Kontrolka motoru

Poslaťod ttomm » Ned 26. Jan 2014, 17:21

Ahoj Xsamarádi,
tak vás po delší době opět musím požádat o radu.
Dneska jsem chtěl s Xsarou vyjet na vyjížďku. Říkám si, že zkusím, jak se v těch mrazech asi má a musím říct, že se moc dobře nemá.
Občas pozoruji (asi tak od podzimu) problémy jako v tomto vlákně: http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=54&t=3746
Dneska jsem nastartoval a auto nemělo sílu, při rozjetí chcíplo. No napodruhé už se zdálo být ochotnější, takže jsem vyjel a už bylo vše OK.
Asi po ujetém kiláku se rozsvítila kontrolka motoru a hned na to přestala Xsarka táhnout. Odstavil jsem ji a vypnul motor a v tom se rozsvítila kontrolka klíčku.
Pak mi to přišlo, jako kdyby postupně odcházely elektrické systémy, nebo se asi restartovala řídící jednotka, protože už nefungovaly ani centrální zámky, ani dálkové ovládání, ani vypínač výstražných blinkrů. Ty ale pořád blikaly. No naštěstí jsem byl docela blízko u známého, který se na to podívá až zítra.
Auto už víceméně na nic nereagovalo, tak jsem ho akorát odtlačil ze silnice a manuálně pozamykal, podotýkám, že stále blikalo a nešlo to zastavit, taky se samovolně cukaly přední stěrače.
Naposledy jsem s ní jezdíl dva dny zpátky, ale to bylo jen takové popojíždění po městě a vše bylo v pohodě.

Nemáte někdo nějaký tip na problém podle tohoto popisu?
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod baffy » Ned 26. Jan 2014, 17:51

Mnoo jeden tip by som mal. Základom je dobrá baterka ,čiže ak to nemá dostatočnú kapacitu je celkom pravdepodobné ,že sa ti to takto zblázni.
EDIT : ak pociťuješ podobné príznaky ako vo vlákne čo si nechal odkaz,bolo zbytočné zakladať ďalšie.Stačilo pokračovať v tom pôvodnom :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod ttomm » Ned 26. Jan 2014, 19:49

No takhle,
pociťuji ty příznaky, ale problém teď je ten, že auto stojí a ani se nehne, tamto jsem bral spíše jako příznak a indicii pro vás zkušenější.
Co se týče baterky, tak jsem myslel, že když už jednou nastartuji, tak je vyhráno, potom už by se měla jen dobíjet ne?
Nedávno jsem ji testoval a byla dobrá, dobíjení jsem ale neměřil.
A myslel jsem, že by spíš svítilo dobíjení, než motor, kdyby to bylo baterkou.

Jinak aktualizace situace je ta, že blinkry už po pár hodinách neblikaly. Jediné, co se v autě hnulo, byla dioda uzamčení na výstražných blinkrech.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod vena garážmistr » Ned 26. Jan 2014, 20:07

Hele a nevymetl jsi nějakou díru? Že by spadnul bezpečnostní vypínač. Jinak bych to stejně tak jako Baffy šacoval na baterku. To že nastartuješ ještě není záruka toho že baterka není hin , může v ní být zbytek proudu kterým auto roztočí ale už to nestačí aby běžely všechny elektrické systémy pokud to hůř dobijí .
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod ttomm » Ned 26. Jan 2014, 20:41

Díru určitě ne. Tak baterka to by byla ještě docela dobrá zpráva. Jen se chci zeptat, když to auto teď stojí bez šťávy a pak by se hodila nová baterka, tak všechno samo naskočí tak jak má?
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod vena garážmistr » Ned 26. Jan 2014, 21:30

No pokud je to opravdu jen tím že se vybila baterka tak to naskočí. Ale zůstane otázka proč se baterka vybila do mrtě . Takže to stejně bude chtít nějakého šikovného elektrikáře aby to celé prošel jak to dobijí a jestli tam někde není nějaký šotek.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod baffy » Ned 26. Jan 2014, 21:31

Pozerám že to máš r.v.2002,tu sa skoro všetko rieši cez BSI .Čiže ,ak je teda baterka OK ,nejaké hádanie a špekulovanie bude asi zbytočné.Napichnúť na diagnostiku a budeme chytrejší.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Kontrolka motoru

Poslaťod empík » Ned 26. Jan 2014, 21:33

Za odskúšanie s druhou baterkou nič nedáš a je to celkom jednoduché. Ešte by bolo dobré skontrolovať aj káble hlavne prívod na kostru od baterky.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Svítící kontrolka autodiagnostiky (motoru)

Poslaťod ttomm » Uto 4. Feb 2014, 20:53

Tak jsem to měl u známého, který to údajně zkusil připojit na jinou baterku a začalo se mu z toho kouřit. Prý je prodřený nějaký kabel pod autem a vypálená řídící jednotka. Motor prý běží, ale z elektriky nic nejde. Zítra si pro to jdu, protože to opravovat nechce nebo neumí, takže musím sehnat někoho, kdo by si s tím poradil, ale asi to nebude nic jednoduchého. :(
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia