Kvalita olejových filtrů

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Kvalita olejových filtrů

Poslaťod konqui » Uto 11. Máj 2010, 7:48

Zdravím.
Chtěl bych si vyměnit olej a zajímalo by mě, jestli je nějaký rozdíl v kvalitě filtru - jestli koupím nějaký StartLine za pár korun z autokelly nebo nějaký dražší?
Jakou značku filtru, pokud je nějaký rozdíl v kvalitě, preferujete?
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Kvalita olejových filtrů

Poslaťod masor68 » Uto 11. Máj 2010, 9:20

Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Obrázok užívateľa
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Pon 30. Nov 2009, 15:40
Bydlisko: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: Kvalita olejových filtrů

Poslaťod Marek » Uto 11. Máj 2010, 21:23

Kvalitní jsou prý Purfluxy, dodávají je i do prvovýroby. Takže olejový a vzduchový dávám Purflux, v Autobenexu nejsou moc drahé. Při srovnání vzduchového Purfluxu a Filtronu měl Purflux víc varhánků, takže má i větší plochu. Do olejového nevidíš a sebelepší olej je na nic, když se z něj neodfiltrují mechanické nečistoty. Kabinový dávám nejlevnější, tam to není takový problém, navíc se rychle zanáší. Palivový mám Filtron, prodali mi ho v mém oblíbeném servisu, takže kvalita bude vyhovující. Ale u mně přes něj benzínu moc neproteče, i v zimě mám spotřebu do 1l/100km.
Pokud není po ruce Purflux, mám důvěru ke značkám Fram a Mann. Bosch prý filtry nevyrábí, ale nakupuje, takže má špatný poměr cena - kvalita. Před asi 3 roky jsem koupil origo olejový a byl vyrobený v Mexiku. To se mi nelíbí, vozit ho zbytečně kolem zeměkoule.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia