Spouštění motoru

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Spouštění motoru

Poslaťod zlj » Pon 15. Nov 2010, 20:27

Tak jsem to Helkovi napíchnul,diagnostika ok,napadlo mě proměřit průběh odporů na snímačích teploty vody a nasávaného vzduchu
a právě ten posledně jmenovaný po důkladném vychladnutí udával příliš nízkou teplotu shruba o 15 stupnů.Dali jsme nový a zdá se to
dobré tak uvidím.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Spouštění motoru

Poslaťod Marek » Uto 16. Nov 2010, 22:00

Zdravím, po nastartování mi motor špatně táhne, pokud je chladno - tak pod 10°C. Pokud ho na místě trochu protočím, (s citem - do 2500ot), jde už dobře. Vadí mi to hlavně ráno, protože parkuji do kopce. Po dovolené, když jsem jel po dálnici a vyjel i celou nádrž benzínu, se to na čas spravilo. Jezdím prakticky jenom couračky, navíc na LPG.
Mám 3 verze příčiny:
- zanesené vstřiky, které jsou málo v činnosti
- řídící jednotka si zvykla na LPG a dělá jí potíž uřídit studený motor na benzín
- problém s některým čidlem.
Po výměně svíček se prohlém trochu zlepšil, ale neodstranil.
Hodnoty odporu čidel teploty na motoru někde mám, má perličkové čidlo v sání stejnou charakteristiku?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Spouštění motoru

Poslaťod zlj » Str 17. Nov 2010, 20:42

S diagnostikováním motoru překopaného na plyn mám sice prach malé zkušenosti,ale přesto jeden vůz jsem měřil byla to
1.6 16V 2003 a vzpomínám,že to byl docela chaos a k úspěchu jsme se stejně nedopracovali.Šlo o cukání motoru za tepla.Když jsem
měřil motor tak to udávalo tolik dočasných i trvalých závad,že by to auto snad ani nemělo jed.Údajně mu v origo servise přehráli
software a doporučili více jezdit na benzin.
Obrázok užívateľa
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 392
Registrovaný: Pia 25. Dec 2009, 21:50
Bydlisko: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia