Motorový a převodový olej

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod Baggio88 » Str 1. Jún 2011, 14:20

Viteon: díky moc. Těch návodů jsem si vůbec nevšiml (Jsem tu nový) tak se omlouvám za duplicitu dotazů.
Baggio88
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Uto 24. Máj 2011, 17:37
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara 1.6i 65Kw

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod falken » Sob 25. Jún 2011, 17:33

Ahoj, potřebuju zkusit dolit trošku oleje do převodovky, mam hodně silný podezření, že moje problémy s "hučením od levého předku" nejsou zapříčiněný ložiskem kola, ale vzhledem k tomu co jsem viděl za humus od oleje na dně převodovky tak dost možná že tamtudy taky mizí.

Koukal jsem se na návod Dušana z HK, ale má asi jiný motor/převodovku - mě se konečně podařilo najít vypouštěcí a kontrolní šroub na 1.4i/MA podle chytré brožury "jak na to", ale je mi divné, že ten Dušan plnil převodovku "shora" odfukem! Podle mě je i na 1.4i/MA ten odfuk vedle baterky, je to jen takové přicvaknuté plastové víčko - co kdybych tedy do lehce zahřáté převodovky dolil panáka oleje tudy??

Nemám na ty šrouby klíč a chci zkusit jen opravdu přicmrdávat něco po deckách pokud by se to zlepšovalo, abych si to ověřil a nenechal servismana v týdnu kdeco povyměňovat zytečně na nápravě. Evidentně to teče, bude to chtít adleko víc práce dál, ale TEĎ momentálně to chci zkusit aspoň doplnit, bojím se že to celkem rychle se zhoršující hučení až vrčení může mít na svědomí ten neolej v převodovce (řadit ale jde normálně, s tím nemám sebemenší problémy).

Moc prosím o radu, rád bych tam trošku dolil a jel projet, jak rychle se to projeví, pokud vůbec....
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod baffy » Sob 25. Jún 2011, 17:58

Pozri,tak ako málo oleja tak aj vela oleja nerobí dobrotu.Ak nebol menený olej nerieš nejaké panákovanie nového do starého,ale jednoducho kúp 2litre a vymeň to.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod falken » Sob 25. Jún 2011, 18:15

To rozhodně jo, mám 2l 75W-80, ale nedostanu se tam sam nijak ted - jde mi o to jestli to neni uplna blbost, jen zkusit at deci shora - jsem si jistej že to teče dost. Je to prostě možné plnit regulerně i tudy tak jako to popisuje ten Dušan u jineho motoru? Nasšel jsem kdesi fórum o Pegeotech, s tím že některý ani nemají ten kontrolní šroub - jen vypouštěcí a ten odfuk...

-- přidáno sob 25. čer 2011, 19:19 --

Jinak moc díky za odpověd - potřebuju prostě jen ověřit v čem mám skutečně problém s tím hučením - teď už spíš skoro vrčením ....
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod baffy » Sob 25. Jún 2011, 18:24

A čo ked tam máš sucho? Tam ti deci nepomôže , ano ide to naliať aj takým spôsobom ako píšeš
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod falken » Sob 25. Jún 2011, 18:31

No ok, jen doufám že bude už sluchem poznat jeslti je to o fous lepší, pak je to jasné a seženu ten klíč a udělám to pořádně. Ono to prostě prvních cca 300km jelo úplně v klidu, uff. Moc díky.
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod sarvi » Pon 18. Júl 2011, 12:18

Zdravím Vás

Potrebujem pomôcť trochu s výmenou prevodového oleja...
Môj problém je že neviem kam ho mám naliať lebo podla toho manuálu čo dal Dušan z Hradca Králove je síce všetko jasné ale na mojej Xsare 1.4 1998 som nenašiel ten dolievací šrôb ale iba ten čierny deklík čo písal o tom aj falken...tak neviem či cez ten šrôb sa to má dolievať alebo je na to určený iný a ja ho neviem nájsť alebo ho tam nemám a musím to doliať cez ten deklík...
A ak to mam doliať cez ten deklík tak tiež až doplna pokiať nezačne vytekať olej či ?
Inak mi na simeringoch na prevodovke zdola preteká olej mal niekto takýto problém ?
sarvi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 18. Júl 2011, 12:12
Bydlisko: Pezinok
Vůz: Citroen Xsara N1 1.4 1998

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod Plecháčová Milena » Pon 18. Júl 2011, 16:14

podívej se o pár příspěvků zpět,Viteon sem dal odkaz na podrobný návod i s fotografiemi :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008, 20:34
Bydlisko: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod sarvi » Pon 18. Júl 2011, 19:25

Ten návod mám a vravím že ja mám tam iný šrôb alebo aspoň nevidím ten ktorý je na fotke tak či to môžem naliať cez ten čo tam mám ja on tam mal taký umelý a ja tam mam len takú obyčajnú čiernu zacvakávačku... asi mám starší typ alebo neviem prečo tam nemám ten ako je na fotke... najlepšie by bolo keby sa vyjadril niekto kto má rovnaký model ako ja...
sarvi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 18. Júl 2011, 12:12
Bydlisko: Pezinok
Vůz: Citroen Xsara N1 1.4 1998

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod miskod » Uto 19. Júl 2011, 6:27

Odfot to, daj to sem a az potom ta tu usmernime...
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod sarvi » Uto 19. Júl 2011, 8:29

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewIma ... 6acb437798
Ten zakružkovaný deklík keď dám dole tak myslím, že tam môžem rovno do prevodovky liať olej...
Sorry za takýto link ale nešlo mi to sem normálne dať neviem prečo...
sarvi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 18. Júl 2011, 12:12
Bydlisko: Pezinok
Vůz: Citroen Xsara N1 1.4 1998

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod miskod » Uto 19. Júl 2011, 19:11

To je odvetranie. Kontrolny a vypustaci sroub je na boku prevodovky. V podbehu by si mal mat otvor a za nim je kontrolny sroub. Potom o kusok nizsie vpravo je zase vypustaci. Su to srouby na stvorhran. Nepovolis ich klasickym klucom. Pasuje tam ale stvorhran z klucky dveri. Srouby poznas prave podla tej stvorcovej diery.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod sarvi » Str 20. Júl 2011, 11:22

No tak to mám asi problém lebo som tam nalial 2 litre prevodového oleja... vypustil som to presne cez ten štvorhran čo si písal ale nalial som tam olej cez ten vrchný šrôb... takže teraz mám takú otázku dostal sa mi ten olej do prevodovky tam kam mal ? a ako moc som ju posral ? je lepšie s tým ísť do servisu nech s tým niečo spravia ?
sarvi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 18. Júl 2011, 12:12
Bydlisko: Pezinok
Vůz: Citroen Xsara N1 1.4 1998

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod miskod » Str 20. Júl 2011, 11:27

Jasne...klud. Vsetko je ok...Ale jedna vec. Lievat treba prestat ked to z toho kontrolneho otvoru zacne tiect. Tiez je pri vypustani a nalievani treba mat auto v rovine. Ak mas auto vlavo na zdvihaku nakolnene doprava, tak nevylejes vsetko a potom prevodovku prelejes. Potom sa moze stat, ze ti bude tiect okolo gufera...(presne toto som vyviedol dakedy davno ja)
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Motorový a převodový olej

Poslaťod sarvi » Str 20. Júl 2011, 11:39

OK ale písal si, že sa tam má nalievať olej zboku cez napúšťací šrôb... tak aký je potom rozdiel medzi tým, keď ho nalejem cez napúšťací a keď ho nalejem cez ten odfukový otvor ? no a dal som tam 2 litre a auto bolo v rovine a aj tak nie je plná a to som čítal , že musí stačiť asi 1,8 litra...
Vlastne... teraz som si to prečítal ešte raz... môj postup bol takýto vypustil som olej zavrel vypúšťací šrôb a nalial som cez ten odfukový otvor 2 litre...
Chybu som spravil, že som si neotvoril ten kontrolný šrôb ktorý je tiež kúsok od toho vypúšťacieho hej ?
Takže teraz čím skôr by som mal otvoriť ten kontrolný aby som vylial trochu oleja ak ho tam mám moc... lebo dal som tam 2 litre a má tam ísť o 2 deci menej...
sarvi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 18. Júl 2011, 12:12
Bydlisko: Pezinok
Vůz: Citroen Xsara N1 1.4 1998

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia