spojka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: spojka

Poslaťod béďa » Ned 10. Júl 2016, 20:42

Mám na Xsarce 1.6 16v najeto 136 000 km a poslední dobou začala zlobit spojka. Zabírá pokaždé jinde někdy u podlahy,pak uprostřed při dalším řazení zase jinde a při pouštění pedálu nezabírá pozvolna, ale zabere najednou, takže auto pokaždý cukne a někdy se ozve slabá dutá rána. Výměna spojky byla při 122 000 km. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Díky.
béďa
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 20. Júl 2011, 20:36
Bydlisko: Veselí nad Lužnicí
Vůz: Xsara 2,1.6 16v,2003

Skace spojka

Poslaťod Imroo » Str 7. Dec 2016, 16:57

Ahojte, nikde som to tu nenasiel tak zakladam temu.
Picasso mam uz tri roky, nenavidim to auto celou dusou ale toto je pre mna posledna kvapka. Respektive uvidim podla toho co je za problem.

Minuly tyzden som isiel z terchovej, dialnica 140, rozhodol som sa behnut na benzinku oddychnut si lebo vietor ma sfukoval z dialnice do zvodidiel (picasso..) a pri vyradeni rychlosti ma zalial studeny pot ked som stlacil spojku a pedal ma kopal naspat. Isiel stlacit aj fungoval, akurat ze pri vytlacenej spojke som citil "kopance" do chodidla ako na klasickom detskom pedalovom bicykli kde sa dieta rozbehne a pedale sa tocia dalej umerne s kolesami. Toto kopanie pokracovalo dalej, pri rozbehu zo statia som nenormalne poskakoval s autom. Zaroven som pocul taky tupy zvuk. Vypol som motor, spojka isla stlacit normalne, nechal som autu vydychnut, po zapnuti motora dalej kopanice a po nejakych kilometroch to prestalo. Dodavam ze pri 140 to boli asi vysoke otacky (nemam otackomer).

Dnes cestou do BA som si drzal 120 a zavada sa nevyskytla. Viete mi niekto poradit cim to bude?

Moze byt aj ze dosluhuje spojka, pred par tyzdnami som ju cuvanim do kopca kvalitne uvaril, na druhu stranu pri beznej jazde po meste ide auto uplne v pohode.

Dakujem.
Imroo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 7. Dec 2016, 14:11
Bydlisko: Nitra
Vůz: Xsara Picasso, 1.6 benzin, 2004

Re: Skace spojka

Poslaťod mio » Str 7. Dec 2016, 17:05

Jj to bude spojka. Buď KO přitlačný talíř nebo ložisko. Moc bych s tím neriskoval a nechal udělat..!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Skace spojka

Poslaťod Seldi » Str 7. Dec 2016, 18:26

Imroo píše:Ahojte, nikde som to tu nenasiel tak zakladam temu.
Picasso mam uz tri roky, nenavidim to auto celou dusou ale toto je pre mna posledna kvapka. Respektive uvidim podla toho co je za problem.

Minuly tyzden som isiel z terchovej, dialnica 140, rozhodol som sa behnut na benzinku oddychnut si lebo vietor ma sfukoval z dialnice do zvodidiel (picasso..) a pri vyradeni rychlosti ma zalial studeny pot ked som stlacil spojku a pedal ma kopal naspat. Isiel stlacit aj fungoval, akurat ze pri vytlacenej spojke som citil "kopance" do chodidla ako na klasickom detskom pedalovom bicykli kde sa dieta rozbehne a pedale sa tocia dalej umerne s kolesami. Toto kopanie pokracovalo dalej, pri rozbehu zo statia som nenormalne poskakoval s autom. Zaroven som pocul taky tupy zvuk. Vypol som motor, spojka isla stlacit normalne, nechal som autu vydychnut, po zapnuti motora dalej kopanice a po nejakych kilometroch to prestalo. Dodavam ze pri 140 to boli asi vysoke otacky (nemam otackomer).

Dnes cestou do BA som si drzal 120 a zavada sa nevyskytla. Viete mi niekto poradit cim to bude?

Moze byt aj ze dosluhuje spojka, pred par tyzdnami som ju cuvanim do kopca kvalitne uvaril, na druhu stranu pri beznej jazde po meste ide auto uplne v pohode.

Dakujem.

Proč sis ho teda kupoval, když to auto nesnášíš?
Seldi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 224
Registrovaný: Pia 1. Júl 2011, 17:38
Bydlisko: Tábor
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDi,2001

Re: Skace spojka

Poslaťod Imroo » Str 7. Dec 2016, 23:04

mio píše:Jj to bude spojka. Buď KO přitlačný talíř nebo ložisko. Moc bych s tím neriskoval a nechal udělat..!

Tak pozdravujem môj servis kde som nechal naposledy 650e a túto závadu neobjavili.
Mimochodom, neviem ktorá dobrá duša spárovala tieto diskusie ale podľa mňa ide o dve rôzne závady.


Seldi píše:
Imroo píše:Ahojte, nikde som to tu nenasiel tak zakladam temu.
Picasso mam uz tri roky, nenavidim to auto celou dusou ale toto je pre mna posledna kvapka. Respektive uvidim podla toho co je za problem.

Minuly tyzden som isiel z terchovej, dialnica 140, rozhodol som sa behnut na benzinku oddychnut si lebo vietor ma sfukoval z dialnice do zvodidiel (picasso..) a pri vyradeni rychlosti ma zalial studeny pot ked som stlacil spojku a pedal ma kopal naspat. Isiel stlacit aj fungoval, akurat ze pri vytlacenej spojke som citil "kopance" do chodidla ako na klasickom detskom pedalovom bicykli kde sa dieta rozbehne a pedale sa tocia dalej umerne s kolesami. Toto kopanie pokracovalo dalej, pri rozbehu zo statia som nenormalne poskakoval s autom. Zaroven som pocul taky tupy zvuk. Vypol som motor, spojka isla stlacit normalne, nechal som autu vydychnut, po zapnuti motora dalej kopanice a po nejakych kilometroch to prestalo. Dodavam ze pri 140 to boli asi vysoke otacky (nemam otackomer).

Dnes cestou do BA som si drzal 120 a zavada sa nevyskytla. Viete mi niekto poradit cim to bude?

Moze byt aj ze dosluhuje spojka, pred par tyzdnami som ju cuvanim do kopca kvalitne uvaril, na druhu stranu pri beznej jazde po meste ide auto uplne v pohode.

Dakujem.

Proč sis ho teda kupoval, když to auto nesnášíš?

Prebral som ho po mamine, nekupoval som ho. Do mesta je to fajn vozítko, spotreba sa dá spraviť slušná, má to viac-menej aj objemný kufor, pre maminu bolo akurát s 8-ročným nájazdom 37tis. km; to nehovorím - niekomu sa určite hodí. Mne toto auto nepasuje.
Imroo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 7. Dec 2016, 14:11
Bydlisko: Nitra
Vůz: Xsara Picasso, 1.6 benzin, 2004

Re: spojka

Poslaťod ladis84 » Ned 29. Jan 2017, 20:54

Ahoj vsichni mam starou xsaru 1.9D spolehlivy vuz az na spojku a samostav ted dam vse do kupy dil uz mam doma
pak dam vedet co a jak mozna i nejaky fotky jak vypada klouzajici spojka po najezdu cca1700 km kdy me opravar ujistil ze je to v poradku
az mi auto prestalo jezdit resp.zabirat spojka.zadim zdar a hodne stesti s auty jsou to spolehlive stroje. :D
ladis84
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 29. Jan 2017, 20:32
Bydlisko: Ceska Lipa
Vůz: citroen xsara 1.9D rv.1999

Predchádzajúci

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia