Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Uto 12. Okt 2010, 7:34

Dobrý den,
Potreboval bych poradit, vlastním xsaru piccasso 1.8 16V 2003 85kW. Již od začátku mám problémy s výkonem, občas svítila kontrolka poruchy motoru, pak svítila furt. Razantní ubytek vykonu spotreba 11l/100km, vykuchal jsem katalizator, vykon sel nahoru - tipuju tak na 60%(z 50%), spotreba o 2 litry klesla, ale stale zadny vykon, napriklad hnedka jak zaradim 2, tak s plynem mohu delat co chci, a auto nereaguje, až tak po 10 vterinach. Pak jsem byl na diagnostice, bylo mi řečeno klepání motoru ( to pri muze byt jen nekvalitnim benzinem) a vyhrivani zadni lambda sondy. Takže jsem vymenil zadni lambda sondu. Od te doby auto na plyn reaguje hned, ale vykon je stale mizerny, a stale sviti kontrolka poruchy motoru. Spotreba by taky mohla jeste o litr klesnout. Napriklad když zastavim v prudkem kopci, chci se rozjet, zaradim za 1 poustim spojku, a plyn klidne az na podlaze, a auto je rychlosti 5km/h a nezalezi na poloze plynu, auto lehce cuka a musim holt pockat, az kopec vyjede:D, kdyz zaradim vhodni rychlostni stupen, strasne dlouho trva nez motor dostanu do maximalnich otacek - asi znamka ztraty vykonu.Auto ma najeto 250 000km. Díky moc za rady.
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod snoopy » Uto 12. Okt 2010, 8:16

když už svítí kontrolka motoru, je nejlepší zajet na diagnostiku a ne hned kuchat katalyzátor. Vzhledem k tomu, že tohle auto má lambdu před i za katem, tak jeho vykuchání může samo o sobě způsobit hlášení o poruše motoru.

To, jak se auto chová je jednoznačně "nouzový režim" a je to způsobeno právě tou hlášenou poruchou motoru.

Jo a ta diagnostika byla originální u citroenu, nebo nějaká univerzální? Osobně jsem se setkal s tím, že neorigo diagnostika načetla stejný kód chyby, ale popis byl uplně jiný, než v originálním servisu...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Uto 12. Okt 2010, 9:07

Je mi jasné že je to vše způsobené tím, že motor je v nozovém režimu. Jen by mě zajímalo proč. Na diagnostice jsem byl u nás ve městě, neni to autorizovany servis, ale specialuzuje se na citroeny. Zkusím tedy jeste autorizovany servis. A nemyslíš si že by to vše mohlo být způsobeno jen tím, že do ŘJ jsou načítány errory z lambdasond, kvuli toho, že tam neni ten katik? Ale mam znamého, ktery ma 2.0 HDI, taky tam nema kata, a nic mu to nehlasi.
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Hrnča » Uto 12. Okt 2010, 9:41

U HDi je úplně jinej kat než u benzínu. Bude to tím proč jemu to nic nepíše a tobě jo. Osobně bych se přikláněl taky k názoru, že je to tím, že tan není ten kat a sonda za katem to vyhodnucuje tak, že pošle motor do nouzového režimu...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Uto 12. Okt 2010, 9:50

Taky si to myslím, ale kat neni zrovna nejlevnější, a univerzalni by se tam daval velmi špatně. Dík za názor.
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod cotoula » Uto 12. Okt 2010, 18:10

Mám podobný problém,obědnal jsem se do Citroenu v Jičíně a byl to ohřev lambda sondy za katem.origo lambda příjde na 7009kč,takže kupuju od Bosche ta příjde na polovinu,jinak diagnostika vyšla na 500kč
cotoula
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 18:01
Bydlisko: Trutnov
Vůz: xsara picasso 1,8l 16v

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Uto 12. Okt 2010, 22:09

Já jsem myslel že je to katem, tak jsem ho vykuchal, pak jsem byl na diagnostice, a rekli mi vyhrivani zadní labda sondy, tak jsem si pres ebay objednal bosch sondu, vysla me na 1300kč, ale stále to neni ono. Vám už auto jede tak jak má?
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod snoopy » Str 13. Okt 2010, 8:26

vykuchany kat znamená, že zadní lambda dává naprosto nesmyslné údaje a jednotka to vyhodnocuje jako závadu a motor proto jede v nouzovém režimu.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Str 13. Okt 2010, 9:09

snoopy, já jsem si to myslel, ale kamarad automechanik rikal ze ne. Ona asi kazda ř.j. to bere jinak, nektere to vadi, nektere ne. Takže jsi si jistý, že by se to vše vyřešilo tim katem? A co kdybych tu zadni lambdu vyndal ven, a nechal ji snimat cisty vzduch?
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod snoopy » Str 13. Okt 2010, 10:10

tak to ti opravdu nepovim, jestli se to namontováním katu opraví na 100%. Možná je tam nějaká další závada. Ale s těmi lambdami - první snímá stav směsi před katem, druhá má snímat za katem, tedy čistčí výfukové plnyny. Jenže jednotce dávají obě stejné hodnoty. Jak to vyhodnocuje jednotka, jestli jako chybu katalizárotu, nebo jako vadnou lambdu, to ti neřeknu.
Zajeď na origo diagnostiku, řekni jim, že tam nemáš kat a uvidíš, co ti řeknou. Prostě bez solidní diagnostiky se u těhle motorů neobejdeš...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Str 13. Okt 2010, 10:15

Já vím, ty levne stoji za houby...už jsem objednany do autorizovaneho servisu, tak dám pak vedet.
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod Caslav » Pia 15. Okt 2010, 9:28

Máte někdo zkušenosti se simulatorem pro lambda sondu? http://bigdaddiesgarage.com/angled-cel-fix.html , je to takovy nastavec misto lambda sondy, na ktery se pak lambda nasroubuje, pochopil jsem tak, ze to uvnitr je malej katik, a ŘJ si tedy myslí, že katalizator má...ušetří to docela dost peněz :D
Caslav
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 12. Okt 2010, 7:20
Bydlisko: Louny
Vůz: Xsara piccasso 1.8 16V r.v. 2003, 85kW

Re: Ztrata výkonu piccasso 1.8 16V

Poslaťod PSAservice » Pia 19. Aug 2011, 15:27

Zajímavé vlákno :-)
Řešil jsem ztrátový výkon na 2.0i 16V 120kW diagnostika byla v pořádku čistá pomohlo až měření voltmetrem a byl vadný snímač polohy škrtící klapky, ale k tématu :-)
Pokud auto bylo zprvu na uni diagnostice tak tou bych se vůbec neřídil. Zajímalo by mně v jakém stavu byl ten katalizátor před tím než jsi ho vybušil. Jestli byl z části vysypanej tak všechny ty osiny jsou v jednotlivejch dílech výfuku. Což by nasvědčovalo špatné směsi následnému narušení katalizátoru a chyb lambdasondy. To, že stále nebo občas svítí diagnostika tak je potřeba opět napíchnout. Pokud tedy byl katalizátor narušený což by znamenalo chybné spalování je potřeba se nejprve zaměřit na motor (svíčky, filtry, čidla motoru v poslední řadě vstřiky). Možná by stálo za to pokud už tam není katalizátor tak odpojit zadní lambdu ta by neměla rozsvítit diag motoru, ale pouze kontrolku katalizátoru (nejsem si zcela jist jen odhaduji neviděl jsem jak je řešený tenhle rok výroby) Obecně je známo, že po vyndání katu nebo lambdy by to mělo jedině výkonu přihoršit nebo zlepšit. Celkově Tvůj problém je dosti problematický, protože to může být hodně příčin a hlavně neuvážené vybrání katalizátoru, ale hold se stane člověk občas zkouší všechno možné. Dále vzhledem k najetým km by stálo za to změřit kompresní poměry motoru.

Jednoduše řečeno.
Zkontrolovat filtry, svíčky, kabely, změřit tlaky, udělat originální diagnostiku (případně přeměřit čidla) a s tím dále pracovat, vyčistit škrtící klapku. Tohle jsou všechny věci co nstojej moc peněz a nikdy není tímhle co zkazit ba naopak už se tím odstraní hrozba poškození nového katu, který nestojí zrovna málo. V případě, že kat byl poškozen tak vyměnit výfuk (ucpaný od kousků katalyzátoru). Případně pak postupovat katalyzátorem a lambdasondami pokud je možnost sehnat někde kat z vrakoviště je jedno z jakýho auta, ale aspoň aby se přiblížil k obsahui motoru kde byl a kam se bude montovat. Pokud by jsi mohl nasdílet protokol z měření z originál diagnostiky tak ti na to můžu juknout.

Ale v každém případě není co závidět :-( a musel bych tetnto problém vidět a zkouknout schémata a data, která v autě mají být atd.....
A jen pro info rád vyčnívám z kolektivu :-D Mám na to povahu a ještě k tomu jsem v takové dobrém znamení, špatná kombinace :-D
brouk pytlík práce všeho druhu :-D, s čímkoli pomůžu pokud to bude v mých silách více v odkazu mého profilu
Mělník a široké okolí
PSAservice
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 118
Registrovaný: Štv 18. Aug 2011, 11:15
Bydlisko: Mělník
Vůz: XSARA VTS, 2.0i, benzín, 1999


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia