Xsara problemy s motorom

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara problemy s motorom

Poslaťod -and1 » Str 3. Nov 2010, 7:45

Ahojte vsetci som tu novy a odkaz na Vás som nasiel na Xantia clube. Osobne som majitelom Xantie ale mama ma Xsaru. "verny citroenu"
Aby som Vás zasvetil do problemu. Jedna sa o Xsaru I. rv. 2000 1.4i - 55kw auto mame od novoty a teraz ma natocene 190 tisic, jazdieva ho iba mama a auto neni niak prehanane jazdi po meste viacmenej predpisovo. V poslednej dobe auto na volnobehu "skace" prirovnal by som to k vynechavaniu sviecky alebo nieco podobne je to pocut citit a je vidiet ako trha ten motor. Sviecky a filtre boli menene pred rokom od vtedy najazdene 9tis km...
Auto ked sa zohreje nema vykon cuká, minule som sa siel previest mal som dvojku pridaval som a cukalo to akoby som bol zaciatocnik :driv:
Robíme obaja v servise a kolega poradil ze tam mame naliat zmes na precistenie palivovej sustavy no nezabralo ani to, auto bolo na diagnostike v citroene a jedina chyba boli skakajuce udaje lambdy lenze origo lamda stoji dost vela a zevraj to nemusi byt ona co zapricinuje tento problem. Ked bolo auto nove pamatam si ze odislo vstrekovanie a vtedy to takto cukalo skakalo a neslo. Este ma napadlo ci z mojej xantie by nepasovala lambda do xsari aspon na skusku ci by to robilo (mam 1.8 rv 98) v Xsare je 4 "kablova" lambda, u mna netusim

ak mate niake skusenosti alebo mali ste podobny problem prosim poradte mi, Dakujem :ooo:
-and1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 3. Nov 2010, 7:32
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara/Xantia

Re: Xsara problemi s motorom

Poslaťod miskod » Str 3. Nov 2010, 9:28

Ak ti napatie na lambde skace, tak funguje!
Cukanie je bud zle zapalovanie = sviecky, zapalovacia lista. Alebo vstrekovace. Priklanam sa k tomu zapalovaniu, konkretne zapalovacej liste.
Inak ake tam mas tie sviecky? po 9tis uz nemusia byt v super stave, ak su to nejake brisky. Ani boschky uz nie su to co byvali.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Xsara problemy s motorom

Poslaťod -and1 » Str 3. Nov 2010, 9:40

no sviecky fakt netusim ake tam su nie je to moje auto ale pocitam ze tam budu rovnake ako mam ja kedze sme ich kupovali na raz a ja mam na nich 25tisic uz....
no dobre co stoja tie veci co si pisal? lista, zapalovanie, vstrekovanie? alebo ako sa da diagnostikovat co z toho je zle....
Naposledy upravil -and1 dňa Str 3. Nov 2010, 12:03, celkovo upravené 1
-and1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 3. Nov 2010, 7:32
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara/Xantia

Re: Xsara problemi s motorom

Poslaťod miskod » Str 3. Nov 2010, 9:48

Najskor si vysroubuj tie sviecky, nech vidis v akom su stave. Tiez ich prestriekaj kontoxom (zavity a vrchnu elektrodu). Prestriekaj aj tie klobuciky na zapalovacej liste.
Ceny neviem. Na webe je dost obchodov s dielmi. Lista je myslim za cca 2500CZK.
Iskru ti sviecky budu hadzat aj na slabej liste, ale nezistis ci je iskra slaba alebo nie.
Najlepsie je snad si ju od niekoho pozicat.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Xsara problemy s motorom

Poslaťod -and1 » Str 3. Nov 2010, 21:38

no pozicali sme si original diel z citroenu, tu zapalovaciu listu ale dali sme na nu stare gumicky a natiahli pruziny a IDE TO len teraz nevieme ci je to tou listou alebo tym ze sa natiahli pruziny.... kazdopadne jedna guma je prepalena takze asi najskor kupime gumicky a dame staru listu a ak to bude robit tak pojde aj nova lista.... pre info lista z boschu stoji 100eur cca a gumicky z citroenu 60eur... uvidim este co stoja gumicky z boschu a podla toho to poskladame....

dakujem za rady a dam potom vediet ako to dopadlo
-and1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 3. Nov 2010, 7:32
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara/Xantia

Re: Xsara problemy s motorom

Poslaťod -and1 » Pia 5. Nov 2010, 9:04

Takže bola tam na skúšku nová zapaľovacia lišta a auto šlo jak po masle. Takže dnes príde nová lišta aj s gumičkami a malo by to byť OK.

veľmi pekne Ďakujem za pomoc a veľa šťastných kilometrov prajem :driv:
-and1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 3. Nov 2010, 7:32
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara/Xantia


Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron