Klepání motoru za studena

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Str 26. Jan 2011, 17:31

Ahoj chci se zeptat. Když nastartuji Xsaru 1,8i r.v.97 8V za studena a přidám plyn tak motor jen přede,ale jakmile zařadím a rozjedu se tak začne takové klepání jak starý šicí stroj. Dělá to na všechny převodové stupně. Když, ale nastartuji, zařadím a lehce lechtám plyn nebo nechám chvíli nastartované cca 4 minuty tak to nedělá. Pouze při akceleraci a to může být zima -20 nebo léto +30 dělá to stejně.
Jinak četl jsem tady hodně o cukání otáček a zdechání motoru měl jsem taky takový problém vyměnil jsem svíčky,filtr vyčistil klapku. Trochu se to zlepšilo ,ale ne moc nakonec jsem natankoval benzín jinde než jsem byl léta zvyklý a motor drží a jede jako vzteklý. :driv:
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod mio » Str 26. Jan 2011, 19:11

Ventily máš seřízené ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Str 26. Jan 2011, 19:16

Na podzim mě dělali rozvody , měnili olej a rovnou seřízení. Myslím, že kdyby to bylo blbě seštelované tak by to bylo slyšet i za tepla,ale nic to nedělá jen za studena. Navíc když nezařadím na vyženu otáčky tak pohoda říkal jsem si jestli nemůže být problém v převodovce? Problém je taky ten , že se dá přesně zjistit z kama to jde jen tak, že by si někdo lehl na motor a já se rozjel. :roll: jinak nevím možná ještě diagnostika :?:
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod mio » Str 26. Jan 2011, 19:21

Ne v převodovce to asi nebude. Ventily klepou většinou v tahu , na volnoběh málokdy.Neztrácí se ti olej ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod viteon » Str 26. Jan 2011, 19:22

silentbloky motoru a převodovky?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Str 26. Jan 2011, 19:26

Olej, když vyměním tak dolévám do další výměny cca 1L teď mám všechen mechanik mě řekl , že mezi výměnami oleje dolévat 1L u Francouzů je normální
Jo a ještě stačí v klidu ujet po nastartování cca1 Km a přestane to přidáš plný plyn a nic to nedělá
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod mio » Str 26. Jan 2011, 20:13

"Jo a ještě stačí v klidu ujet po nastartování cca1 Km a přestane to přidáš plný plyn a nic to nedělá"....... A když ho vezmeš do tahu ihned po nastartování tak klepe.Nebo když ho držíš v kopci pod plynem.Pak musíš jet pomalu a podtáčet motor aby klepání ustalo, nebo se alespoň zmenšilo ....že ? Tak to ventily asi nebude (stejně bych je zkontroloval) . Pravděpodobně něco dole ,klika,ojnice,ložiska :( Olej máš samozřejmě 10W-40 ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod Plecháčová Milena » Str 26. Jan 2011, 20:45

olej....,když se ohřeje,tak to přestane.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008, 20:34
Bydlisko: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Štv 27. Jan 2011, 17:05

Co tím myslíš, že je špatný olej?? Když tak přemýšlím tak jsem používal Castrol polosintetiku a nedělalo to z cenových důvodů jsem přešel na Divinol, ale nejsem si jistý jestli to začalo hned po výměně. Každopádně jsem dnes byl pro jistotu v servisu dívali jsme se na ventily a ty jsou OK ještě se chystám na diagnostiku. Mechanik říkal, že je možné ,že za studena po nastartování je chudá směs takže pravděpodobná závada Krokový motorek,ale to asi potvrdí diagnostika. Zatím všem děkuju. Za 2000 Km budu měnit olej už mě byl doporučen tento http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=418
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod mio » Štv 27. Jan 2011, 19:04

Q8 je dobrá značka , používám do moto.Nějak se mě nezdá jak jsi napsal to s chudou směsí :shock: to by kuckalo , no uvidíte . Ale pokud to bude klepat i nadále určitě to bude dole , možná ještě pístní čep :shock: . Četl jsem kdysi o klepání motorů 1.8 na http://www.peugeot-club.com/forum/, tak jestli budeš mít chuť tak si to pročti. Mnoho zdaru při hledání závady ,určitě napiš kde byl zakopaný pes _ok_ .
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Štv 27. Jan 2011, 19:47

Mio: olej mám 10W 40 to máš pravdu. Byl jsem odrazen od kamarádů od 5W40, že to není dobré pro tento motor,ale myslím, že by mu to asi jen prospělo mám najeto cca160 000 Km. Chci dát propláchnout motor myslíš, že dělám dobře kluci říkali, že se může urvat karbon a ucpat kanálky. Myslím, že ten motor propláchnutý nikdy nebyl. S tím popisem klepání si to popsal přesně. Jen jsem zapomněl napsat, že když uberu mírně plyn abych zabránil klepání a hned trochu přidám tak auto se trochu přidusí má tendenci chcípnout a já to mám od domu do kopce převýšení 12% když se plynule rozjedu a nepřidám tak po 50m klesnou úplně otáčky auto se nakloní dopředu jako při brzdění. Musím hned na spojku a prošlápnout plyn chytne to dech dám za 1 a jedu a pak je to pohoda po dalších 50m dám 2 kopec je dlouhý 1 Km takže jedu celý kopec za 2. Toto ,ale jen tehdy když pospíchám jinak to nechám vždy tak 3 minuty nastartované a pak jedu v pohodě bez zakuckání.
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod mio » Štv 27. Jan 2011, 20:14

Když máš 10w-40 tak pětku bych nedával , může (ale nemusí) tě začít téct "brečet" olej.Objeví se tě na místech kde jsi před tím žádný olej neměl.Např. těsnění pod hlavou,nad vanou a na guferech u rozvodů (tam nejvíc) , to je moje vlastní zkušenost..Pětkou si pomůžeš jen tím že v zimě bude lépe točit startér a v mrazech studený motor bude tišší , do staršího motoru bych ho nelil.Jsou to vyhozené peníze , zkontroluj co půjde a když bude klepat stále poohlídl bych se po jiném motoru , samozřejmě alespoň se zárukou.Nemá cenu do toho zbytečně sypat , olejem už to nezachráníš!!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod Skodax » Sob 29. Jan 2011, 16:28

Ahoj,
Nechci zakládat zbytečně nové téma, ale moje Sára taky v mrazech po nastartování klepe jak diesel. Hned po zahřátí je zase naprosto v pořádku, ale ty starty (Je to klepání plus lehké cvakání jako hydroštely). Plus někdy když je zima a vlhko tak se při rozjezdu kuckne spadnou otáčky a pak zase tradá a je vše OK. Byl jsem na diagnostice a bylo řečeno že klapka je OK.
Obrázok užívateľa
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Ned 20. Dec 2009, 18:21
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod coruss » Uto 1. Feb 2011, 13:21

Už jsem domluvený na diagnostiku s těma otáčkama mě to blblo taky sem tam mírně poklesnou i teď ,ale hodně nepatrně vyměnil jsem filtr,svíčky vyčistil jsem klapku a začal tankovat jinde benzín :driv: a ty situace, že mě chcípl i motor jsou pryč,ale pro to mírné kolísání otáček se mechanici přiklání k vadnému krokovému motorku už jsem se díval na moje auto stojí cca 850 Kč. Mechanik co mě dělal rozvody si všiml drobné vůle na ložisku napínací klapky. Tak nevím po diagnostice budu chytřejší nebo možná ne :shock: :lol:
Obrázok užívateľa
coruss
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 24. Júl 2009, 13:20
Bydlisko: Zlín
Vůz: Citroen Xsara 1,8 i,benzín,r.v.1997

Re: Klepání motoru za studena

Poslaťod Viki » Uto 1. Feb 2011, 19:54

Já bych to viděl na hydroštely, tkzv. "lepí", protože tyto motory jsou konstrukčně stavěné na olej TOTAL 5W40, obvzlášť v zimě je lepší řidší, od poslední výměny oleje / cca na 138 tisících km / mám pokoj - motor je tichý, má vyrovnaný a klidný chod. Jinak tuto informaci jsem dostal v origo servisu KP PLUS Liberec /nový Citroen za HyperAlbertem, kde mně výměnu v akci 30% sleva při nedávné výměně spojky dělali. Předtím, ( s tím jsem to auto koupil ) předchůdce tam měl jiný olej /tuším Mobil /, to byla hrůza !, motor byl hlučný a šel, jak "šicí stroj" každé ráno !! Taky mi technik řekl, že není dobré kupovat oleje např. v AutoKelly ! :driv:
Obrázok
Viki
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Ned 27. Dec 2009, 15:46
Bydlisko: Ruprechtická 158/12a, 46001 Liberec 1 - Staré město
Vůz: nyní Opel Astra 1,6 16v sedan

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia