xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Lucius » Uto 31. Máj 2011, 7:48

dopredu sa ospravedlnujem ze zakladam novu temu (dufam ze ma neukamenujete :wink: ) no v ziadnej sa neriesil tento problem na 1.6 8v motore a ked som pisal do inej temy odpovede som sa nedockal :(
takze symptomy : auto po nastartovani ide normalne otacky nekolisaju kontrolka poruchy motoru sa nerozsvieti proste vsetko ako ma byt. ale pri jazde sa obcas stane ze sa pri pridani plynu zacne dusit akoby nereagovalo na plyn alebo nedostavalo dostatok paliva. Chcipnut to sice nikdy nechciplo ale prijemne to rozhodne nie je. Myslim ze to robi iba ked je vonku teplejsie (ale nie som si isty) a motor nie je studeny. Robi to vyslovene sporadiky niekedy kazdu druhu jazdu niekedy kazdu tretiu. Proste obsas sa to pridusi par krat cukne a ide dalej normalne. Som do aut celkom amater niektore veci sice viem urobit ale tak hlboko ako skoleny mechanik do toho nevidim. Sviecky, olej, palivovy filter, vzduchac boli menene cca pred 1000km. Pre istotu som sviecky znovu skontroloval a vyzera ze funguju tak ako maju. Rozobral som sanie a vycistil skrtiacu klapku bola celkom slusne zasr... od oleja a spiny vycistil som aj sacie potrubie ale zda sa ze to nepomohlo. Krokovy motorcek predpokladam ze funguje spravne - po vypnuti motoru pocujem zabzucanie. Vyfuk mam tiez cerstvo vymeneny stredny a koncovy tlmic. Auto ma spotrebu mimo mesta 6.3 ciste mesto 9.1 co si myslim ze je celkom prijatelne. Fakt neviem cim by to mohlo byt. Mate nejake napady? Rozxmyslam s tym ist na dignostiku len sa bojim ze ked nesvieti porucha motora tak mi aj tak nic neukaze a menit diely zaradom by ma financne vycerpalo :cry: Vdaka za kazdu radu. pripadne neviete o niekom v okoli KE kto by sa do toho mohol vyznat
Obrázok užívateľa
Lucius
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia 17. Sep 2010, 15:33
Bydlisko: Kosice SR
Vůz: Xsara Picasso 1.6i 70kw

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Lucius » Str 8. Jún 2011, 16:39

vidim ze asi nikto tento problem nemal no mozno ak sa to niekomu stane tak tu je mozne riesenie:
robil to snimac tlaku vzduchu (OEM cislo 1920 AJ) diagnostika to hned ukazala. Po jeho vymene sa zda byt vsetko OK
Obrázok užívateľa
Lucius
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pia 17. Sep 2010, 15:33
Bydlisko: Kosice SR
Vůz: Xsara Picasso 1.6i 70kw

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod baffy » Str 8. Jún 2011, 16:47

Mno, nie všetci sa podelia o riešenie.Takže vďaka.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Rob2 » Uto 22. Nov 2011, 17:50

Navážu na toto téma a dovolím si poprosit o radu. Mám patrně stejný motor, v ORV však uvedeno 65kW. Při navoleném (AT) neutrálu a sešlápnutí plynového pedálu má motor značnou tendenci se rozvibrovat - jako by špatně pálil jeden válec. Mnohem výraznější je to za studena, teplý to téměř nedělá. ALE i u teplého motoru rozvibrování nastává v nízkých otáčkách v tahu (i lehkého!!!). Jako by šel na 3 a půl válce. Ani chod ve vyšších otáčkách není zcela hladký, již je to však snesitelné a ignorovatelné. Nízkými otáčkami samozřejmě nemyslím volnoběh - ani to nejde, protože převodovka je automatická (mimochodem nic moc - již jsem jich pár měl) a při opravdu nízkých otáčkách podřadí. Běžně se opotřebující díly, které by mohly mít přímý vliv (svíčky, filtr vzduchu), měnil předchozí majitel před cca 10 tis. km (vedl si deník). Ventilové vůle jsem kontroloval - pouze jeden výfukový ventil byl lehce volnější, jeho seřízení samozřejmě bez vlivu. Mám takové lehké podezření na vstřikovač, ale než je začnu tahat ven (fuj, to se mi nechce), raději se takto ptám zkušenějších. Jo, a po přeřazení na vyšší rychlostní stupeň má motor výkonový propad na cca 1,5 vteřiny. Dost nepříjemné. U mého auta sice elektronika také výkon motoru na zlomek vteřiny sníží, ale je to přesně v okamžiku řazení, rychle a přesně. Asi se musí 160kW na převodovku (také AT) již posílat více s citem.
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Rob2 » Sob 26. Nov 2011, 20:02

Možná bude zajímavé moje zjištění k výše uváděnému problému s motorem. Vyměnil jsem zatím pouze svíčky, snad zítra bude kontrola vstřikovačů - napíšu. Před cca 10 tis. dával původní majitel nové NGK se dvěma jiskřišti. Po vymontování měly příkladné zabarvení, žádný rozdíl mezi válci. Namontoval jsem místo nich obyčejné Bosch (vyrobené v Rusku) s klasickým jiskřištěm, a byl jsem celkem v šoku (pozitivním), neboť nekultivovanost chodu v nízkých otáčkách se velmi výrazně změnila k lepšímu. Odhadoval bych úbytek problémů o cca 90%. Po dnešních necelých 200km se lehce chování zhoršilo, stále však ještě zdaleka nedosahuje "hrůzy" před výměnou. Pro úplnost uvádím, že jsem NGK změřil, a naměřil odpor od 1,4kΩ do 1,6kΩ, tedy v žádné svíčce nebyl odrušovací odpor přerušen, což mne vlastně mrzí, protože by to vysvětlilo zmiňované chování motoru.
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod dapata » Ned 27. Nov 2011, 7:57

to : Rob2 - takzvané tebou popisované rozvibrování motoru, nemusí způsobovat motor samotný, nýbž spojení s AT převodovkou, respektive nevyvážený, nebo nakřivo usazený HDM měnič, toť má osobní zkušennost. Nadruhou stranu neznám tvůj případ přesně.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 217
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 7:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Rob2 » Ned 27. Nov 2011, 19:22

dapata: Měnič to nebude, protože rozvibrování se projeví při akceleraci z volnoběžných otáček při neutrálu, či akceleraci z nízkých provozních otáček v tahu. Nevyváženost měniče by způsobovala vibrace i za decelarace a při ustálených otáčkách bez zátěže, což se absolutně neprojevuje. Stačí ale mírný tah, a vibrace se objeví. Jak jsem ale psal - s výměnou svíček rapidní zlepšení. To je další indicie, která Tvoji domněnku celkem vylučuje. Ale dík za snahu (myšleno upřímně).
All: Dnes jsem (nerad :( ) demontoval vstřikovače a zkusil, jak práší. Jeví se všechny stejně (množství a rozprach), tzn., že zde problém patrně nebude. Zbývá tedy zapalovací lišta a řídící jednotka. No, že bych se na to....
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Rob2 » Ned 25. Dec 2011, 18:59

Resumé: Po ujetí x set kilometrů (rodinými příslušníky i mnou) mohu napsat, že stav je setrvalý, tedy akceptovatelný. Mám sice (hodně) jinou představu o chování motoru, ale na běžnou jízdu to jde. Tedy: Zásadní problém byl patrně ve svíčkách, ostatní je asi vlastnost, neboť se nikde již nic závadného nenašlo, a to ani v diagnostice. Starty studené/teplé jsou OK, vibrace v nízkých otáčkách sice jsou, ale už nejsou tak příšerně obtěžující. Drobné zavibrování (cca 0,5 vteřiny) se objeví po rychlém větším přidání plynu a to prakt. vždy, zejména při nižších otáčkách. Nad cca 3.000ot./min. je to nevýrazné.
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Rob2 » Ned 10. Feb 2013, 17:45

S odstupem času si dovolím informovat o stavu, který jsem řešil (vibrování). Skutečně se vše prakt. vyřešilo výměnou svíček. Ne že bych si nedokázal představit klidnější chod motoru, ale zřejmě to bude tím, že sám jezdím jinou motorizaci (V6 a V8), a tak mi R4 přijde nekultivovaný. Faktem zůstává skutečnost mnou popsaná o čtyři příspěvky výše, tzn. původní svíčky cca 10 tis. km a při měření odrušovací odpor (v izolátoru) v pořádku. Začal jsem eliminaci poruchy tím nejlevnějším postupem, a hle, vyšlo to. Třeba to někomu pomůže (myslím tím, že ani "nepřejetá" svíčka s dobrou barvou a měřením OK ještě OK být opravdu nemusí). Přeji pěkný den. PS: Skutečně něšlo o chod na tři válce (to fakt poznám a postupné odpojování kabelů to potvrzovalo), ale o výše zmíněné chování v nízkých otáčkách.
Rob2
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned 25. Sep 2011, 19:30
Bydlisko: Nové Město na Moravě
Vůz: Xsara 1.6i 1999

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod vetva » Pia 1. Mar 2013, 14:34

Zdravím !
Nedávno mi nastal podobný problém s cukaním motora. Nerobí to za studena ale jemne zahriaty a nie pri rozbehu ale pri ubratí plynu na udržanie rýchlosti. Motor je nekľudný a na volnobeh občas kolíšu otáčky. Spotreba je zvýšená a vonku cítiť benzín. Včera sa mi rozsvietila kontrolka autodiagnostiky. Dnes som zašiel k známemu na počítač. Výsledok - predná lambda sonda. Chybu sme vymazali , ale nepomohlo to.
Keďže známy nemá skúsenosti s benzínmi, chcem sa spýtať , aké správne hodnoty majú mať lambdasondy. Predná mala okolo 360 mV a zadná asi 1.300 mV.
Ďakujem.
X I. Break 1,6 Ex
Obrázok užívateľa
vetva
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned 6. Apr 2008, 20:26
Bydlisko: Tatry
Vůz: Xsara 1 , 1,6 benzin, 1998

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod petr_xs » Pia 1. Mar 2013, 19:11

X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod vetva » Sob 2. Mar 2013, 17:19

Ďakujem.
Podľa toho to vyzerá na vydný katalyzátor. Ale budem sa držať toho návodu .
X I. Break 1,6 Ex
Obrázok užívateľa
vetva
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned 6. Apr 2008, 20:26
Bydlisko: Tatry
Vůz: Xsara 1 , 1,6 benzin, 1998

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod michal27089 » Štv 7. Mar 2013, 12:01

Caute sa mal som taky isty problem,mne to cukalo pri otackach nad 3tis. je jedno ci bol motor zahriaty alebo studeny,,diagnostika sa mi 2-3rozsvietila ale potom vzdy zhasla.Chyba nebola vo svieckach ani vo vahe vzduchu.Vadna bola indukcna cievka ktora ma vysla na 60eur.Mozno to niekomu pomoze :wink:
michal27089
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 236
Registrovaný: Štv 2. Jún 2011, 12:12
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen xsara 1,6i 8V r.v.2000 copue

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod vetva » Ned 10. Mar 2013, 17:02

Vážení , neuveríte, keď Vám poviem v čom bola závada. Upchatý výfuk !!!
Po stopnutí motora bolo počuť a cítiť z výfuku syčať vzduch. Najprv som myslel, že je rosypaný ten katalyzátor, nakoniec to bol zadný tlmič, ktorý som menil pred 3 rokmi. Ten sme flexou otvorili a hľa čo dávajú do dnešných výfukov.Humus - nejaké dlhé vlákna. Do nich sa ubili sadze a hrdza zvnútra, k tomu to zhutnil kondenz a problém je na svete. Vyprášili sme to, polovicu dali naspäť, zavarili a auto ide ako nové.
Mimochodom tú zadnú lambdasondu som tam vôbec nenašiel.
X I. Break 1,6 Ex
Obrázok užívateľa
vetva
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned 6. Apr 2008, 20:26
Bydlisko: Tatry
Vůz: Xsara 1 , 1,6 benzin, 1998

Re: xsara 1.6i 8v 70kw obcasne cukanie - cukání

Poslaťod Larryk » Ned 21. Apr 2013, 14:33

Ahoj mám podobný problem někdy mě to škitne a nechce se tomu vyřadim ... zařadim a už pohoda ...někdy se mě dokonce stane že mě auto uplně zhasne. Dneska Jsem třeba otočil kličkem a dlouho jsem čekal než dobzučim. :( To mě znepokojilo. dělal jsem vzduchovej filtr. Nevite čim to muže být ? muže to být taky tím ucpaným vyfukem ? :klik: Jezdi to krasně ale někdy to prostě takhle zazlobi.... :driv:
Larryk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Str 22. Aug 2012, 22:04
Bydlisko: Brno
Vůz: citroen xsara 1.8i 66Kw rok 98 coupé

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia