Samovolné zvýšení otáček u TD

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Samovolné zvýšení otáček u TD

Poslaťod fik-pb » Pon 11. Júl 2011, 17:30

Zdravím všechny, mám xsaru 1,9 TD a stává se mi, že po přidání plynu na volnoběh se chvilkově zvýší otáčky, tak na dvě až tři vteřiny, není to pravidelně spíš občas. Delší dobu řeším to, že mi to někde přisává vzduch do nafty. Chtěl bych se zeptat jestli to s tím může souviset, protože teď mi těch bublin jde nějak víc. Taky se mi zdá, že když jsem tam dával průhlednou hadičku, a bylo to zavzdušněný, tak se taky zvedly po nastartování sami otáčky, ale to hned chcíplo. Tak nevim.Díky za rady.
Naposledy upravil fik-pb dňa Str 13. Júl 2011, 8:26, celkovo upravené 1
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod viteon » Pon 11. Júl 2011, 17:46

máš fakt TDI?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod fik-pb » Pon 11. Júl 2011, 17:51

Jo TDI, rok výroby 1999, čerpadlo Lucas
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod viteon » Pon 11. Júl 2011, 17:53

tak jo, je vidět, že jsi fanda německých aut,
zkus kouknout do podobného tématu o 2,0HDI, třeba se najde něco podobného.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod davados » Pon 11. Júl 2011, 18:00

Víťo a ty zas fanda benzínovejch motorů :) Lucas je Td a Siemens,Bosch Hdi :wink:
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod viteon » Pon 11. Júl 2011, 18:11

a TDI je co, těžko se tu pak orientovat a hledat :D
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod mio » Pon 11. Júl 2011, 18:15

Ahoj, u TD je na čerpadle taková "pístnice" nemáš jí přidřenou? Při volnoběhu si stoupni před motor a ručně přidej na čerpadle plyn , pozoruj jestli se vrací páčka !!Možná bys mohl zkusit pístnici vycvaknout a zkusit přidat a ubrat bez ní. Bublinky v naftě (v průhledné hadičce) jsou docela časté ,může za to těleso filtru resp. víčko. Nebo "zacvakávací" koncovky palivového vedení u nádrže (pod pravou zadní sedačkou).Ale bublinky se zvýšením otáček u dieselu nesouvisí , to není jako benzín , když se okysličí tak se zvednou . Nafťák při bublinkách vynechává nebo nejde do vyšších otáček.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod fik-pb » Pon 11. Júl 2011, 20:50

Lanko ani pístnice to není, to mne napadlo jako první, stojim u motoru, přidám plyn, lanko se vrátí i páčka a najednou jdou otáčky nahoru,dělá to jenom když jsou vyší otáčky, když to nechám klapat, tak to neudělá. Několikrát se mi to stalo když jsem vytočil jedničku a vyšláp spojku,tak šly otáčky taky nahoru, dal jsem dvojku a pak všechno v pohodě.
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod mio » Uto 12. Júl 2011, 19:13

Ztrácí se ti olej ??
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod fik-pb » Uto 12. Júl 2011, 20:47

Olej si mi nestrácí, taky mne napadlo, že by to mohl být olej z turba, ale to by asi vyvadalo jinak. Fakt si myslim, že to má něco společnýho s tim vzduchem v naftě, nemyslim že by to obohatilo směs, ale jestli to neudělá něco s čerpadlem. Když jsem to včera zkoušel, hodně ohřátý motor po cca 200 km jízdy, přidávám plyn, všechno v pohodě, najednou hodně bublin, fakt hodně bublin v hadičce a otáčky šly nahoru tak na 3 až 5 vteřin a pak všechno v pohodě a už to neudělalo. Asi budu muset první najít kde to přisává a pak se uvidí.
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod vena garážmistr » Uto 12. Júl 2011, 21:09

to by asi chtělo najít kde tp přisává luft. A asi jsi nepochopil Viteonovu narážku na "TDI" tak já Ti to řeknu polopaticky oprav si prosím název Topicu "TDI" u citroenu opravdu není a když dojde někdo cizí tak ho to zbytečně zmate.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Samovolné zvýšení otáček u TDI

Poslaťod fik-pb » Str 13. Júl 2011, 8:07

Nojo já jsem telátko má to být 1,9 TD :D
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TD

Poslaťod fik-pb » Uto 2. Aug 2011, 20:56

Tak jsem na to přišel, a vůbec mne to netěší, protíká mi nafta z čerpadla do chladiče turba, přes tu hadičku co to spojuje. Když tam nafty bylo dost tak to šlo do otáček, jako když to saje olej z turba.Potřebuju jezdit tak jsem to zatím zaslepil z obou stran, jak z chladiče tak z čerpadla. Nevim co to udělá, ale uvidíme.
Nemá s tím někdo zkušenost, nechá se vyměnit na čerpadle jenom to součástka na tlak, nebo je to na repas celého čerpadla. Co to může stát? Mám čerpadlo Lucas. A teď jsem dělal rozvody a těsnění pod hlavou,takže potřebuji nějaké lacinější řešení :D
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TD

Poslaťod fik-pb » Pon 15. Aug 2011, 21:04

Protože se nikdo neozval, tak jsem zjišťoval sám, takže oprava čerpadla cca 4000,- , je to špatný tlakový ventil, když jsem to zaslepil tak si to nepřidá,turbo efekt je v pr... :lol: , ale jinak se s tim nechá jezdit normal, byl jsem s tim na dovolený 1500 km, ale byl to peknej adrenalin. Asi zkusím sehnat jiné čerpadlo, třeba ho pořídím lacinějš než tu opravu. Kdyby jste někdo o nějakém věděl za rozumnou cenu tak dejte vědět.
fik-pb
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Str 9. Feb 2011, 21:35
Bydlisko: Příbram
Vůz: xsara break 1,9 TD r.v.1999

Re: Samovolné zvýšení otáček u TD

Poslaťod michal27089 » Uto 25. Okt 2011, 12:51

Čaute ludkovia,mám taký istý problém ale já mám 1.6 8ventil benzin r.v2000 pri preradení sa mi yvýšia otáčky,trvá to iba pár sekúnd ale zdá sa mi pri tom že sa mi aj zvýšila spotreba.Plynový pedál mam tvrdý musím ho riadne zošliapnuť,zaujímavosťou je to že ked som dával do chladíča nemrzúcu zmes tak mi pedál povolil a bol maký ako ma biť,čo ma potešilo ale na druhý den to bolo ešte horsie,je ešte tvrdšý ako predtým a pri každom preradení sa zvýšia otáčky tak by som sa chcel opýtať či stým má niekto skúsenosťi a vedel by mi teda poradiť.Kamrát mi poradil skúsiť vybrať plynové lanko a premazať ho.Tak mám teraz dilemu či ho mám vybrať a premazať alebo mi poradíte niečo ine!?
Ďakujem vám za rady a postrehy :)
michal27089
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 236
Registrovaný: Štv 2. Jún 2011, 12:12
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen xsara 1,6i 8V r.v.2000 copue

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia