Předehřev - výměna té kostky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Předehřev - výměna té kostky

Poslaťod Petr_Brno » Štv 28. Júl 2011, 12:02

Ahoj všem. Po výměně filtrů a doplnění klimatizace mi začalo v autě něco "vonět". Ale vždy jen, když jsem s autem už jel a bylo trošku ohřáté, větráky zapnuté jen na prodění vzduchu - tak v kabině byla cítit nafta. Začalo hledání a pátraní co, kde, jak a hlavně proč..... Po 2 dnech jsem objevil, že z takové malé černé kostky miodkapává u jednoho konektru nafta. Dle čísla jsem zjistil, že se jedná o předehřev nafty. Novou kostku jsem sehnal za cca 660 vočí, ale chci se optat, zda je demontáž a následná montáž obtížná, abych třeba něco nepokazil či neulomil :( . Chystám se na to o víkendu, páč v dalším týdnu míříme směr HRVATSKO, a tam se mi nechce jet s touto závadou. Díky všem za rady, Petr.
Petr_Brno
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 7. Sep 2009, 5:00
Bydlisko: Brno
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, r.v. 2002, 5 - 5,5l/100km

Re: Předehřev - výměna té kostky

Poslaťod Josef Vokal » Štv 28. Júl 2011, 20:27

Ahoj.Stačí odpojit obě hadičky.Zmáčkni na nich takovej plastovej čtvereček a měli by jít vytáhnout.Pak odpoj konektor elektriky.Tam si nejsem teď jistej,ale měl bys zmáčknout nebo povytáhnout takovej plast.Potom hni celou kostkou lehce dostrany a je venku.Následně obráceným postupem zpětná montáž a hezkou dovolenou.
Josef Vokal
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 49
Registrovaný: Pia 6. Jún 2008, 13:16
Bydlisko: Kolín
Vůz: citroen xsara break 2.0HDI 66kw 2001


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia