Turbo - píská

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Turbo - píská

Poslaťod adkowhite » Ned 7. Aug 2011, 18:25

Ahojte chcem sa spytat mam xsaru 2,0hdi,a zacalo my akosi turbo vydavat taky pisklavy zvuk ale vykon nestraca.Tak sa chcem opytat asi aku bude mat zivotnost alebo kedy uplne oddite(asi ked strati vykon ze)a ci mam nieco sledovat mozno poviem kravinu olej alebo co pokial nezozeniem druhe vopred vam dakujem
adkowhite
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 4. Mar 2011, 16:01
Bydlisko: slovensko,Trenčín
Vůz: Citroen xsara 2.0hdi r.v.2001

Re: Turbo

Poslaťod mio » Ned 7. Aug 2011, 19:40

Nejprve zkontroluj těsnost výfukového potrubí za turbem (spony,spoje,koroze výfuku), často praská a pak neskutečně hvízdá, jak lokomotiva.Samozřejmě i těsnost sání.Pokud je ale už turbo načaté , jedině rozebrat a mrknout dovnitř na hřídelku jestli nemá větší vůli nebo jestli už nechytá o stěnu.Popř. jestli nejde do výfuku nebo do sání přes turbo olej (zvýšená spotřeba oleje), z výfuku jde modrý kouř.Turbo může odejít i najednou , prostě se rafne a je konec,začne hulit a motor přestane táhnout.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Turbo

Poslaťod adkowhite » Ned 7. Aug 2011, 19:56

No ono to nerobilo akurat tak 2 dni predtym ako to zacalo tak som menil cely vyfuk od katalizátora a ten zvuk vychadza niekde v miestach kde je katalizator a tušim aj niekde dalej ku kufru tak nemoze byt aj zlee spojeny ten vyfuk?????Lebo mal som deravy aj katalizator a chalanisko ho obvaril...dik za radu a opytam sa ta možem normalne vybrat to turbo alebo musim nieco vypustit alebo poodpajat alebo nejaky navod nato :driv: :driv:
adkowhite
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 4. Mar 2011, 16:01
Bydlisko: slovensko,Trenčín
Vůz: Citroen xsara 2.0hdi r.v.2001

Re: Turbo

Poslaťod mio » Ned 7. Aug 2011, 20:03

A ten katalyzátor náhodou nevymlátil a nevysypal ???
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Turbo

Poslaťod adkowhite » Ned 7. Aug 2011, 20:08

No jedine co spravil tak ho iba obvaril spredu aj zo zadu a nasadil vyfuk lebo som bol prinom tak viem ze by to bolo tym???a ako ho ten bordel odtial dostat ak to je to?????
adkowhite
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 4. Mar 2011, 16:01
Bydlisko: slovensko,Trenčín
Vůz: Citroen xsara 2.0hdi r.v.2001

Re: Turbo - píská

Poslaťod Devilian » Str 10. Aug 2011, 8:59

Ja ked som kupil xsaru, jeden kamarat mi povedal ze my vymeni olej. Vrazil tam 10W-40 STARLINE :D Po asi 3k km mi zacalo piskat turbo, a to az tak, ze ked som raz viezol mamu, pozerala sa ci nas nepredbieha sanitka. Jazdil som na nom asi 10k km a potom som to vymenil za Castrol magnatec na diesel 5W 40. Turbo piska stale, ale auto ide a necitim ziadny problem vo vykone. Mam to tak uz asi 2 roky, a zatial pohoda.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Turbo - píská

Poslaťod jozom » Štv 11. Aug 2011, 12:05

Ahoje,
chcem sa pripojiť.Mám Xsaru Picasso 1,6 HDI a písaká mi taky turbo,a mám pri turbe takový krýcí plech hlinikový.A z pod tohoto plechu mi začouduje černý dym .CHci vymeniť tesnení na turbe to čo ide na zvody ku výfuku.myslíte,že sa tam dostanem bez vybratia motora? potrebujem ten plech dať dole ale je tam malo miesta.Máte niekto skusenosť s týmto?
Diky moc
Obrázok užívateľa
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pia 25. Feb 2011, 10:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Re: Turbo - píská

Poslaťod adkowhite » Pon 12. Sep 2011, 12:04

nazdar tak sa nakoniec zistilo že to turbo vobec nieje a pritom my to tvrdili že je len som mu stale tvrdil že to vychadza ten zvuk spod auta a tak nakoniec si lahol pod auto a potom sam zistil ze to roby vadny výfuk lebo daval som tam novy tak je vada vyroby vyfuku totalna haluz a ja už som zhanal turbo :)
adkowhite
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 4. Mar 2011, 16:01
Bydlisko: slovensko,Trenčín
Vůz: Citroen xsara 2.0hdi r.v.2001


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron