Motor jede na nouzový režim

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Motor jede na nouzový režim

Poslaťod Kuki » Sob 24. Dec 2011, 12:54

Ahoj, mám problém s autem Xsara Picasso 2.0 HDI 66KW rok 2002. Z ničeho nic jsem jel a skočila chyba motoru a jelo to na nouzový režim. Jezdilo to a pak to chcíplo. Šlo to natočit a jelo to dál. Tak bylo v servisu a říkali, že to je EGR ventil tak se zaslepil a ovládaní toho ventilu se vyřadilo. Tak jezdilo auto asi týden a pak už nedokázalo jet ani 1 kilometr. Stále to chcípalo. Asi 6 krát. Bylo to v autorizovaném servisu a tam řekli, že se rozhádaly trysky,tak to udělali. Poté auto jelo jeden den,a tak to šlo na reklamaci. A ještě něž to tam šlo tak se do provozu dal zase EGR ventil. Tak si v autorizovaném servisu myslely, že to je zase EGR ventil,a tak ho zkusily vyndat a auto zase jelo asi 5 km. Potom zase chyba motoru a jelo na nouzový režim. Já už nevím co by s tím mohlo být,a diagnostika už nic neukazuje. Tak doufám že mi tady aspoň někdo poradí. Jinak všem moc děkuji. P.S. A ještě když vypnu klíček tak ještě chvilku to běží než se auto vypne.
Naposledy upravil Kuki dňa Sob 24. Dec 2011, 15:24, celkovo upravené 1
Kuki
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 24. Dec 2011, 12:38
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002

Re: Problém jede na nouzový režim Xsara Picasso 2.0 Hdi rok

Poslaťod Cvrček » Sob 24. Dec 2011, 15:01

S tím,jak ti motor ještě po vypnutí chvilku běží,tak to se zde již řešilo. Takže jsem to zkusil a našel toto: http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=55&t=7829
Téma sice silnějšího HDi,ale stejně to je řešené i u slabšího. A když si to pročteš celé,tak je tam i řešen podobný problém.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Problém jede na nouzový režim Xsara Picasso 2.0 Hdi rok

Poslaťod Kuki » Sob 24. Dec 2011, 15:41

Ok, děkuji pročtu to. Já mam právě auto v servisu u známého a ten už neví co by to mohlo být tak zkusím to co mi tam poradily. Jinak děkuji.
Kuki
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 24. Dec 2011, 12:38
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002

Re: Problém jede na nouzový režim Xsara Picasso 2.0 Hdi rok

Poslaťod Dzakub » Pia 27. Jan 2012, 9:10

ahoj už jsi na to přišel...něco hoooodně podobnýho jsem měl taky pořád nějaky opravy a chcipalo to ruzně někdy to týden jezdilo.jindy zase to udělalo na 5km třeba 5krát....řešil jsem to snad pul roku nakonec to dopadlo tak že už nešlo nastartovat vůbec....oprava co mi řekli tak elektrikář dvě hodky čistil kabely kontakty a najednou to jelo...zatím je to 4 týdny a jezdím bez problemů....
Dzakub
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 22. Jún 2010, 22:24
Bydlisko: Chomutov
Vůz: Citroen Xsara 2.0 HDI r.v.1999

Re: Problém jede na nouzový režim Xsara Picasso 2.0 Hdi rok

Poslaťod zbynek » Uto 21. Feb 2012, 21:29

Dobrý den mám úplně stejný problém. Vyměnil jsem regulátor tlaku paliva jezdilo to 3 týdny a opět to začalo znova. Tak jsem ho vyčistil i čerpadlo v nádrži a je to pořád stejný. Napadla mě ještě jedna věc. diagnostika píše teplota nasávaného vzduchu a zkusim ještě vyměnit váhu vzduchu až to udělám dám vědět. Jinak kdyby jste na něco přišel dřív dejte určitě vědět. Zatim díky
zbynek
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 21. Feb 2012, 11:18
Bydlisko: radovesice
Vůz: xsara 2,0 hdi

Re: Problém jede na nouzový režim Xsara Picasso 2.0 Hdi rok

Poslaťod Kuki » Pon 5. Mar 2012, 14:17

Ahoj omlouvám se že píšu tak pozdě. Tak já už jsem něvěděl co s tím tak jsem se rozhodl vyčistit komplet celou palivovou soustavu. No a od té doby to stále jezdí zatím žadný problém. A ještě všem děkuji za rady.
Kuki
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 24. Dec 2011, 12:38
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002

Motor jede na nouzový režim

Poslaťod petrfischer » Uto 4. Sep 2012, 14:31

Ahoj, jel jsem s moji xsarou (2.0 Hdi, r.v. 2001, xsara 2) a rodinkou na dovču do chorvatska, při vjetí do chorvatska jsem dal odpočinek a po něm jsem chtěl pokračovat, jenže při nájezdu na dálnici se mi rosvítila kontrolka motoru a motor nešel přes 2200 otáček a byl bez výkonu. Tudíž jsem zastavil, vypnul motor, ale při dalším nastartováním motor jel, kontrolka motoru sice svítila, ale auto táhlo normálně. A tak to pokračovalo až k moři a zpět, několikrát to auto jelo normálně a několikrát v nouzovém režimu. Každopádně jsem dojel v pohodě domů a teď už jede v nouzi. Při napíchnutí na diagnostiku mi to ukázalo několik chyb, čerpadlo, ventil tlaku a váhu vzduchu. Prosim vás o radu, už se vám to někomu stalo??? A kde byl problém??? Dal jsem to známému na opravu a ten tvrdí že to bude čerpadlo, ale mě se to nezdá, to by přeci chvíly nejelo a pak jelo??? Pište, díky Petr... Jo a jěště po vypnutí klíčku mi motor chvíli běží, tak 3 sekundy. Taky jsem hlavně poprvé a naposled dal do Xsary červenou naftu!!??!!
Naposledy upravil petrfischer dňa Uto 4. Sep 2012, 20:53, celkovo upravené 2
petrfischer
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 6. Nov 2010, 14:17
Bydlisko: Litoměřice
Vůz: Xsara II, 2.0 Hdi, 66Kw, r.v.2001

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod vena garážmistr » Uto 4. Sep 2012, 18:43

V návodech je návod jak vyčistit podávací čerpadlo v nádrži. To bybylo první a pak pokračovat dál. Ale čerpadlo to může být uplně klidně.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod Lukass87 » Uto 4. Sep 2012, 19:12

Zkus napsat jakej máš motor...
Jinak já bejt tebou, tak bych jako první vyčistil DRV ventil ( Regulátor tlaku paliva). Návod na čištění je někde i tady na foru
Lukass87
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned 10. Júl 2011, 16:36
Bydlisko: Západní čechy
Vůz: Xsara, 2,0 HDi, 80kw, 2004

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod petrfischer » Uto 4. Sep 2012, 20:52

2,0hdi, xsara 2, r.v. 2001
petrfischer
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 6. Nov 2010, 14:17
Bydlisko: Litoměřice
Vůz: Xsara II, 2.0 Hdi, 66Kw, r.v.2001

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod Hrnča » Str 5. Sep 2012, 9:04

V tomhle případě bylo spíš myšleno typ vstřikování. Bosch nebo Lucas. Jinak taky se kloním k tomu snímači na čerpadle. Návod jak na něj tu najdeš...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod petrfischer » Štv 6. Sep 2012, 19:48

Tak už opravdu nevim!!!!! Minulý čtvrtek jsem odvezl auto z Litoměřic do Ustí nad Labem, jel jsem na nouzový režim a ani za nic to nejelo líp, tak jsem ho tam nechal. Dnes po týdnu jsem si auto odvezl nazpět, s autem nikdo nic nedělal, sednul jsem do něj a auto jelo naplno, jen stále svítila kontrolka diagnostiky motoru. Tak jsem jěště zastavil v Litoměřicích ve škole pro dceru, sednu do auta, nejenže stále jelo dobře ale i kontrolka diagnostiky zasnula!!!!! Ještě jsem to zkusil do večera dvakrát projet a pořád dobrý, fakt nevim co s tim bylo, je a bude?!?!?! Každopádně budu průběžně infomovat o stavu citroena.... Díky moc za Vaše rady a postřehy, jěště jednou díky moc :-)
petrfischer
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 6. Nov 2010, 14:17
Bydlisko: Litoměřice
Vůz: Xsara II, 2.0 Hdi, 66Kw, r.v.2001

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod Kuki » Ned 9. Sep 2012, 14:44

Ahoj tak takhle to dělalo i mě najednou kontrolka zhasla a po pár dnech se zase objevila. Já měl přicpanou palivovou soustavu. Skus vyměnit palivovej filtr a vyčistit regulátor tlaku paliva.
Kuki
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 24. Dec 2011, 12:38
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI 2002

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod mio » Ned 9. Sep 2012, 19:43

Kolegovi takhle podobně zlobil konektor na plynu. Jen ho prostříkal a je klid.Když odchází podávací čerpadlo tak je někdy slyšet od čerpadla kolísavé pískání .Občas nejde nastartovat , někdy stačí čerpadlo poklepat a chytne se .Pak je ale rychlý konec.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Motor jede na nouzový režim

Poslaťod petrfischer » Ned 9. Sep 2012, 19:49

Tak celý víkend auto jezdí v pohodě. Před cestou do toho Ústí jsem vyměnil palivový filtr... ale stejně si myslím, že jsem definitivně vyjel tu červenou naftu a proto to zas jezdí.....
petrfischer
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Sob 6. Nov 2010, 14:17
Bydlisko: Litoměřice
Vůz: Xsara II, 2.0 Hdi, 66Kw, r.v.2001

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia