výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Poslaťod sup7sup7 » Uto 14. Feb 2012, 15:52

čau, kluci jak se to provádí, jde to v garážových podmínkách? musí motor se nějak uvolňovat pro lepší přístup k řemenu a kladkám? Lze snáze montovat zespodu nebo shora? Nějaký návod by byl? Máte někdo zkušenost?

Potřebuju jen sundat řemen nastartovat a zkusit co mi tam řve a je li to je v této partii. Pak ho umět vrátit:) Motor natočim i bez řemenu ale nebude dobíjet? Nebo to hodí hlášku či načte chybu do RJ a budu muset na diagnostiku?

Dík:)
sup7sup7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 1. Feb 2012, 9:13
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara II break, 2.0 HDi, 2001, tmavá zelená metalíza:)

Re: výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Poslaťod vena garážmistr » Uto 14. Feb 2012, 16:12

toto už jsem Ti popisoval v SZ. Tak ještě jednou plochý řemen (řemen pohonu agregátů),se dá doma sundat i nandat chce to je trochu víc zručnosti není zapotřebí ani nějak speciálního nářadí.Celá operace se lépe provede zespoda takže to chce pořádný zvedák a nějakou podpěru aby jsi auto zajistil zvednuté. Než řemen sundáš tak si udělej náčrtek kudy přesně řemen vede aby jsi ho pak vrátil přesně jak má být, a s motorem není potřeba nijak manipulonat jen se připrav že tam je přístup jak penězům do švícarský banky. Když auto nastartuješ bez toho řemenu tak na chvilku myslím tím tak do 2-4 minut mu neublížíš.Ano bez řemenu auto nedobíjí, neklimatizuje,neposiluje řízení.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Poslaťod sup7sup7 » Uto 14. Feb 2012, 16:19

jo díki ti vím a pomatuju, ale psal jsi že jsi dělal jen podrž vercajka a mechanik fakčil:). Jen jestli tam není nějaký jiný průser ještě. Asi ste to nestartovaly tehdá bez řemenu šlo čiste o výmenu ne?

jinak velice děkuji za tvé reakce, učim se:)
sup7sup7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 1. Feb 2012, 9:13
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara II break, 2.0 HDi, 2001, tmavá zelená metalíza:)

Re: výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Poslaťod vena garážmistr » Uto 14. Feb 2012, 17:47

auto jsme tenkrát měl nastartované protože jsme v té době řešil hluk z oblasti plochého řemenu.když bych to nevěděl jestli to jde nastartovat tak Ti na to napíšu ze startem počkej na někoho chytřejšího.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: výměna plochého klínového řemenu u 2.0HDi, 66kW

Poslaťod sup7sup7 » Str 15. Feb 2012, 8:19

OK, tedy promin že jsem pochyboval. Díki ti velice.
sup7sup7
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 1. Feb 2012, 9:13
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara II break, 2.0 HDi, 2001, tmavá zelená metalíza:)


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron