Turbo na hladký diesel?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Turbo na hladký diesel?

Poslaťod Carterino » Uto 20. Mar 2012, 18:04

Čaute, možno že ma vysmejete možno nie no v týchto veciach som lajk tak sa chcem spýtať či je možné na dieslový motor 1.9 D pridať turbo )) dikec za reqs
Carterino
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 20. Mar 2012, 18:01
Bydlisko: Trnava, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 1.9 D, 2000, 51 kW

Re: Turbo na hladký diesel?

Poslaťod mio » Uto 20. Mar 2012, 19:32

Všechno jde :mrgreen: , ale motor to nevydrží.Na td je jiná kliková hřídel , ojnice , písty jsou chlazené (ostřikovány ) olejem.Je nesmysl překopávat tenhle motor , pustíš do toho velké množství peněz.Levněji by vyšlo sehnat bouranou xsaru TD a vše přeházet .To znamená chlazení,převody,motor,výfuk atd....Rozumnější je prodat vůz a koupit výkonější, dle libosti.Zapomeň na to ....
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Turbo na hladký diesel?

Poslaťod Carterino » Štv 22. Mar 2012, 9:03

díky kámo, len som chcel tak informačne vedieť, myslel som si že to nebude len tak, to radšej kašlem na to :P ale dík ;)
Carterino
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 20. Mar 2012, 18:01
Bydlisko: Trnava, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 1.9 D, 2000, 51 kW

Re: Turbo na hladký diesel?

Poslaťod jmlcoch » Štv 22. Mar 2012, 9:17

Já bych ještě přidal myšlenku :-)
měl jsem 1,9D a mám 2,0HDi - Po "hladkém dieselu" se mi škytá a jestli budu muset kupovat časem za fiestu náhradu, půjdu zase do tohoto motoru - 1,9D 50kW. Mohl jsem jet agresivně nebo slušně, po dálnici nebo městem - vždy byla spotřeba 5,5-6litrů
Tankoval jsem všude, nekupoval směsi, nebál se zamrznutí, výměny vstřiků..... Teď tankuju Verva, dávám si VIF (pokud je zima nebo nemám cestu kolem benziny), lechtám plyn, abych spotřebou nepřeskočil 6litrů.
Motory 1,9D jsou nezničitelné a sežerou všechno - znám pár šílenců, co jezdí na friťák - a při ceně pod 25,-/litr se jim nedivím :lol:

no a turbo proč? Předjet traktor - jiný důvod neznám. Akcelerace je tam lepší - chápu, ale stejně se stále častěji při cesté do práce uklidňuju a jedu radši o 10 minut dřív na místo určení. Síla motoru pro uvezení plného auta s plným vozíkem je dostatečná, na závodění si kup něco jiného...
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: Turbo na hladký diesel?

Poslaťod Carterino » Štv 22. Mar 2012, 16:34

v podstate máš pravdu, kupoval som to auto hlavne kvoli spotrebe a zatial som s ním nemal žiadny problém ( musím si zaklopať :P ) a vidím že keby chcem výkon pravdepodobne by to asi aj tak moc toho nespravilo takže to nechám tak ako to je )) díky chalani ;)
Carterino
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto 20. Mar 2012, 18:01
Bydlisko: Trnava, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara, 1.9 D, 2000, 51 kW

Re: Turbo na hladký diesel?

Poslaťod Toky » Str 26. Sep 2012, 13:55

Sranda je, že hladké dízle už nové ani nerobia (vďaka Greenpeace), a ako tak sledujem trend tak za chvílku nebudú ani hladké benzíny (teda okrem tých štvorlitrových amerických strašlivostí, čo zožerú aj trávu za krajnicou).
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia