Engine failed - diesel

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Engine failed - diesel

Poslaťod betom » Pon 28. Sep 2015, 17:50

Jedině autosaloon Citroën service. Dnes jsem zdemontoval sondu teploty výfukových plynů a při 100°C měla 120 k (ohmů) Při měření odporu sondy u nastartovaného motoru se hodnota měnila chvíli nahoru, chvíli zase dolů a najednou skočila na nekonečno. Počítal jsem s tím, že se se zvyšující teplotou bude její odpor stále snižovat. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Engine failed - diesel

Poslaťod knaj » Str 30. Sep 2015, 18:47

to betom: Při ucpaném FAP filtru ti to jinou hlášku psát nebude! Aspon teda moje auto psalo pouze "engine failed"! Až teprve diag.ukazala na ucpaný FAP.
knaj
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Uto 16. Jún 2009, 19:15
Bydlisko: Koberice u Opavy
Vůz: Citroen Xsara Picasso, 1,6Hdi, r.v. 2005

Re: Engine failed - diesel

Poslaťod betom » Str 7. Okt 2015, 19:24

Závada "porucha motoru" odstaněna. Včera jsem byl s Xsara Picasso 1,6HDi na diagnostice v Citroën servisu, kde potvrdili můj nález problém s čidlem teploty výfukových plynů a další dvě hlášky poruch. Dnes dopoledne se mi podařilo čidlo sehnat na šroťáku. Po jeho namontování místo vadného a vymazání hlášek poruch se po nastartování kontrolka "porucha motoru" již nerozsvítila a po opětovném rescanu se neobjevily ani další dvě hlášky. Pravděpodobně byly "navázány" na poruchu teplotního čidla, které bylo přerušené. :driv:
P.S. Podle Citroën servisu je FAP filtr zanesen z 66%. Jeho regenerace proběhla před 27km. :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia