Ztráta chladící kapaliny - diesel

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod Petr_Brno » Sob 29. Sep 2012, 20:36

Dobrý večer všem. Obracím se na fórum s dotazem, ohledně svého PICASSA. V srpnu po cestě na dovolenou na Slovensko mi začal troubit "palubák" - TOP UP WATER LEVEL. Vyrovnávací nádržka byla prázdná jak "státní pokladnička". Postupně cca po 150 km jsem doléval 0,5 až 1,0 litr vody - celkem jsem dolil postupně 6 litrů . Pod autem a ani v motorovém prostoru nebyla po vodě ani stopa. Po návratu z dovči jsem dal auto do servisu, kde pátrali odborníci - A NIC. Prostě nic nenašli. Nechal jsem si vyměnit kapalinu za nemrznoucí - a dneska jsem opět doléval cca 0,5 litru kapaliny. A nikde pod autem nebyla ani kapka. Brouzdal jsem po foru a nic konkrétního jsem nenašel. Vyrovnávací nádržka je OK, víčko na ní je nové, hadice jsou taky OK. Pokud by měl někdo nějaký nápad, kam by voda mizela - budu moc rád. Ještě bych podotknul, že olej je OK a tam mi voda neteče a z auta se "nekouří", z toho jsem vyvodil, že voda mi do oleje neprosakuje, a vyrovnávací nádržka je čistá - žádné mastnoty a špína. Předem díky všem za pomoc a radu. Petr, Brno.
Petr_Brno
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 7. Sep 2009, 5:00
Bydlisko: Brno
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, r.v. 2002, 5 - 5,5l/100km

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod rosta12345 » Ned 30. Sep 2012, 8:06

napadají mě dvě možnosti buď jde voda do spalovacího prostoru což by bylo nejspíš špatné těsnění pod hlavou a nebo to teče někde jinde až když se to více zahřeje proto pod autem nic nemůžeš najít co třeba vodní pumpa? stalo se mi to právě u předchozího auta že mi začla téct pumpa ,ale až po nějaké době když jsem jel delší dobu třeba po dálnici.
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod vaclavs » Ned 30. Sep 2012, 12:21

Voda mi také mizela, hadice k chladiči byla jako beton a vytlačovalo se mi to přes víčko na vyrovnávací nádržce.
Pomohla výměna těsnění pod hlavou.
Je potřeba také řádné odvzdušnění.
Na menší netěsnosti jsou také různé přípravky do chladící kapaliny.
vaclavs
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Ned 7. Aug 2011, 18:09
Bydlisko: Slatina nad Zdobnicí
Vůz: Citroen Xsara Picasso

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod Fanatik » Ned 30. Sep 2012, 15:20

Tuto závadu jsem měl na svém Picassu taky. Bylo to prasklé těsnění pod hlavou. Tlak z válců šel do chladicí kapaliny a potom víčkem ven. Pod autem nebyla nikdy louže. Ale bylo mokro kolem vyrovnávací nádobky. Vyměň těsnění pod hlavou a srovnej hlavu. Když to budeš mít rozebrané, dej hlavu na tlakovou zkoušku jestli neni prasklá.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod Petr_Brno » Ned 30. Sep 2012, 17:28

Diky za radu. Dneska jak jsem byl s mladou venku, a auto bylo ohřáté - hadice byla jak KAMEŇ :D , takže to fakticky ukazuje na to těsnění pod hlavou. Ještě jednou díky za radu a pomoc. Petr
Petr_Brno
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 7. Sep 2009, 5:00
Bydlisko: Brno
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, r.v. 2002, 5 - 5,5l/100km

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod Petr_Brno » Pon 15. Okt 2012, 4:57

Tak, v PA jsem si byl vyzvednout auto - technik odhalil pravou příčinu potíží. Byla vadná vodní pumpa - prý, aby se nepoškodilo ložisko - je tam takový odtokový kanálek, přes který to protékalo. Výměna - cena cca 2500,-Kč. Petr
Petr_Brno
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Pon 7. Sep 2009, 5:00
Bydlisko: Brno
Vůz: Xsara Picasso, 2.0 HDI, r.v. 2002, 5 - 5,5l/100km

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod Toky » Str 17. Okt 2012, 8:08

No tak myslím, že to bola lacnejšia a menej pracná závada ako to tesnenie pod hlavou, aspoň že tak.
Toky
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Štv 20. Sep 2012, 9:24
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara Picasso 1,6HDi 66kW

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod PetrX » Pon 29. Apr 2013, 11:50

Zdarec! Tak mě potkala katastrofa v podobě vyteklé chladící kapaliny. Auto stalo asi 24h a po přichodu k němu jsem si všimnul mokrého fleku pod předním levým světlem. Mistí šetření prokázalo vyteklou kapalinu, která ulpěla i na plastu hned pod chladičem v motorovém prostoru. Před tím jsem ubýtek neregistroval, nicméně při poslední ceste jsem zaslech pronikavy zvuk od motoru, jako by se něco zadřelo. zvuk trval jen zlomek vteřiny a na vykonu auta to nemělo vliv, takže jsem pokračoval dalsích 25km.
Chtěl bych od Vás zkušenějších poradit jak postupovat abych snížil budoucí servisní náklady na vyřešení zmíněného problému :chrum: ted zrovna ležím v nemocnici a čeká mě operace, ale to je jiný příběh :roll:
díky
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod jmlcoch » Pon 29. Apr 2013, 12:37

tak pro začátek bych použil něco na tento způsob http://obchod.topcentrum.cz/veidec-quick-stop-kapalina-pro-opravy-netesnosti-chladicu-a-chladicich-systemu-34756.html
no a když doleješ vodu (nemrzku) a nebude to dál unikat, je provizorně opraveno. Jen bude po čase (já s tím na toledu jel ještě asi 20tis km) nutné vyměnit chladič. jestli to pořád poteče, je závada jinde - tj. trubky, netěsnosti v přechodech..... raději servis....
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod empík » Pon 29. Apr 2013, 15:32

Tak si myslím, že najprv by bolo vhodné zistiť z kade je únik a až potom to riešiť. Môže byť napr. prasknutá hadica a tam sa s prípravkami nevyrieši nič. Pokiaľ je ten únik vätší tak by nemal byť problém zistiť miesto úniku. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod PetrX » Str 1. Máj 2013, 6:01

dik, az me pusti, tak na to mrknu
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod dockie » Str 1. Máj 2013, 9:00

mne tiekol odzvdusnovak a hadica bola tiez tvrda, po vymene odzdusnovaku zatial O.K.
dockie
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pon 16. Jan 2012, 13:28
Bydlisko: zarnovica
Vůz: xsara 2 Break, 2.0 HDI 80kW, diesel,2003

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod PetrX » Uto 14. Máj 2013, 19:48

tak tece spodni roh na srane ridice v miste vypoustecího venti lu, tm kde je plast nalisovan na kov. takze na vymenu celeho chladice.. neměnil už nekdo chladic naxsare s dw8? ono našel jsem nekolik chladicu za ruzny penize, ale nejsem si jistej kterej tam bude pasovat..
PetrX
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 15. Apr 2011, 15:53
Bydlisko: Diváky
Vůz: Xsara 1,9D 5d liftback r.v. 99

Re: Ztráta chladící kapaliny - diesel

Poslaťod michal30 » Str 29. Máj 2013, 9:33

Ja mam tiez podobny problem!tecie mi to z tej hadicky teda z toho spoja ktory je na nadrzke chlad.kvapaliny.Neviem ci sa to da niejeko opravit alebo len zohnat novu?Dost ma to hneva lebo pod autom mi ostavaju flaky a motoru to tiez asi velmi neprospieva!
michal30
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Sob 23. Mar 2013, 15:20
Bydlisko: Liptovsky Hrádok
Vůz: citroen xsara break r.v 2000 1,9D


Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia