Turbo - 1,9TD

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod empík » Pon 11. Mar 2013, 10:35

Nedostatok výkonu býva veľmi často spôsobený nedostatkom nafty. Takže skontrolovať celú cestu nafty od nádrže až po čerpadlo. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod PaulieTD » Uto 19. Mar 2013, 21:52

Nejsem bohužel tak šikovnej a nerad bych si něco rozbil ,ale hlavně si myslim,že bych to nepoznal... Jen mě spíš zajímá jestli se s tím někdo nesetkal? :)
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Sob 7. Júl 2012, 8:32
Bydlisko: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod felix » Str 20. Mar 2013, 19:05

A co tam máš za čerpadlo?
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod PaulieTD » Str 20. Mar 2013, 19:34

Je tam Lucas... jako stejně jezdim do tech 120ti takže to stačí,ale spíš je horší, že auto netáhne jak má .. jel jsem s Martinovým Breakem a mě táhne víc ve spod,kdežto jemu zase nahoře :D
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Sob 7. Júl 2012, 8:32
Bydlisko: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod felix » Str 20. Mar 2013, 20:42

Předpokládám že v tom breaku je Bosch, to tvoje turbo je z největší pravděpodobností v cajku, ale ten lucas vidím jako problém, to samé co popisuješ jsem řešil na kamarádově 306, od spoda to vyletělo jak raketa ale nad stovku už to moc zrychlovat nechtělo, neřešil to do té doby než mu to čerpadlo začlo houpat volnoběhem a špatně startovat a taky to někdy hulilo a někdy zase ne...nejdřív sem si taky myslel že je v háji turbo ale jak se problémy stupnovaly tak my začalo být jasné kde je zakopanej pes, koupily jsme Bosche, k tomu vstřiky který jsme nechaly seřídit, vyměnil jsem mu to a autíčko jezdí jako nový, je to neskutečná změna, táhne krásně plynule až téměř na 190 km/h, a má to najeto 260tis.
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod PaulieTD » Str 20. Mar 2013, 20:47

Aha,tak tady asi bude zakopanej pes... ale bude to celkem drahej špás :( Mě auto vůbec nehulí, ani když tomu nakotlim...napadlo mě že to dává málo nafty, ale to je asi blbost,pak jsem na xsantia foru našel , že by to mohlo souviset s turbokorektorem...jinak, kvuli tomuhle problému jsem měnil původní KKK za Garreta z 306, je rok po repasu... pískne si jen kolem 3 tisic... ono to moje auto celkově netáhne tak jako Martina, to souvisí určitě s tím že jo?
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Sob 7. Júl 2012, 8:32
Bydlisko: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod felix » Str 20. Mar 2013, 22:54

Já osobně si myslím že v turbu problém nemáš, to turbo pracuje na jednoduchém principu a pokud ti nehvízdá nebo nebere olej tak mu nic není, zvlášt jestli je po nedávné repasi.
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod PaulieTD » Str 20. Mar 2013, 23:04

Olej nebere, hvízne jen kolem 3tisíc, ale ne moc :) Jen se chci teda optat, jak jsem psal v předchozím příspěvku, to moje auto celkově netáhne tak jako Martina, to souvisí určitě s tím že jo? Já jen jestli to nejsou 2 závady v sobě, jak řikám,auto nehulí ani když tomu nakotlim,žere 5,5..nedává třeba málo nafty... příští tejden půjde na servis brzd,tak se tam zeptám :)
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Sob 7. Júl 2012, 8:32
Bydlisko: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod felix » Ned 31. Mar 2013, 13:53

Tak když motor vytočíš tak že turbo fest tlačí tak hvízdat musí to je jasný, ale nesmí hvízdat v malých otáčkách nebo nedej bože na volnoběh apod, ten lucas je právě nevyspitatelnej to auto se chovalo úplně prapodivně a jak říkám po výměně za bosch je to jakoby tam byl jinej motor a zas tak drahý to nebylo jak píšeš, za čerpadlo z bouračky jsme daly 1000kč, vstřiky se mi doma nějáký válely akorát jsme je daly repásnout- mě to dělal kamarád ale myslím že v nějákým bosch centru nebo servise kde se tím zabívají by to mělo stát taky do 1tis, nebo koupit funkční vstřiky z čerpadlem, nebo použít ty púvodní lucas vstřiky a nechat na nich upravit otvírací tlaky- mají je trochu jinak než bosch, no a pak ještě potřebuješ trubky ke vstřikúm, ty z lucase tam nepasují, nejlepší to asi bude koupit komplet: čerpadlo, vstřiky, trubky a přehozený to máš za odpoledne, taky jsem se toho bál ale nic na tom není, pořádně naštudovat návod na co si dát pozor apod a jít na věc. :wink:
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Turbo - demontáž z auta

Poslaťod Xsarofón » Sob 6. Apr 2013, 10:25

PaulieTD píše:Ahoj, tak turbo vyměněný ... ale mám takovej problém, jezdím s tím víceméně do těch cca 120ti... tady se ani nikde víc jet nedá...ale nedalo mi to a zkoušel jsem jak to pojede na max... a auto kolem 140 přestává táhnout....do 140(cca 3100ot) to táhne krásně a potom jak když už utne a auto nezrychlí,ale vůbec ..víc prostě nejede,čím by to mohlo být?Turbo je rok po repasu z bourané 306ky :)


No já jsem nedávno měnil těsnění pod chladičem vzduchu a dost jsem spěchal, navíc jsem svářel výfuk u katalyzátoru, přímo pod autem, šlo to hrozně blbě...
Večer když jsem jel domů, tak jsem měl stejný problém, motor mdlý a nad 3000 se mu nechtělo... Chvíli jsem s tím jezdil, protože jsem si myslel, že jsem při tom sváření výfucku někde něco zacpal... Asi po čtrnácti dnech, jsem si při výměně oleje všiml, že nemám zapojenou přetlakovou hadici mezichladič-čerpadlo a bylo po problému...

Zkus tohle překontrolovat, jestli ji třeba nemáš prasklou, nebo vypadlou :wink:
Xsarofón
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 23. Feb 2013, 9:16
Bydlisko: Dobruška
Vůz: Citroen Xsara 1.9 TD Break

Re: Turbo - 1,9TD

Poslaťod PaulieTD » Uto 9. Apr 2013, 10:00

Xsarafon:
Tak na to se schválně podívám :) Jakou máš barvu Xsary? V Dobrušce studuju...bysme mohli dát nějakej sraz :wink: Mám šedou s černýma sklama (1H9 4427) Taky v okolí co vím tak jezděj asi 4 kombiky.
Je : Citroen Xsara Break 1,9TD SX VTS
rv.98 , folie, 14" alu Alessio,tažný...kára se spotřebou kolem 5ti litrů... best !!!
Byl : Ford Mondeo Kombi 1,8TD
rv.97,alu 16"Borbet,všechno v el....už je pryč...koroze :(
Časem snad Mondeo TDCi :)
PaulieTD
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Sob 7. Júl 2012, 8:32
Bydlisko: Semechnice
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX

Predchádzajúci

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia